MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Walczą z nudą w MDK

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 24 września 2008, 18:08
Aktualizacja: Czwartek, 25 września 2008, 22:02
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Jak ciekawie spędzić popołudnia w Jeleniej Górze? – W Młodzieżowym Domu Kultury nikt się nie nudzi! – przekonywali dziś pracownicy placówki przy ul. Skłodowskiej–Curie 12. Nie ma chyba jeleniogórzanina, który by o MDK nie słyszał. Warto skorzystać z jego oferty. Znana jest uczniom z wielu konkursów i prezentacji, ale sama prowadzi też ciekawe zajęcia.

Dziś po całej placówce brzmiał głos Macieja Cytarzyńskiego, który z przenośnym mikrofonem spacerował po poszczególnych pracowniach największej nieszkolnej placówki oświatowej w śródmieściu Jeleniej Góry.

Komputery z dostępem do Internetu, pracownie plastyczne i wokalne, teatr, taniec – to podstawowe propozycje MDK. - Nauczyciele są dziś do dyspozycji rodziców, którzy uzgadniali z nimi pory prowadzenia zajęć – mówi Danuta Sitek, dyrektor MDK. – Niestety, nie można było obejrzeć pokazowej lekcji tańca, bo instruktor Grzegorz Gigiel rozchorował się. Prowadzone przez niego zespoły zdobywają wysokie miejsca na różnych konkursach.

Do zajęć wokalnych zachęcał wszystkich znany zespół Paka Buziaka. – To już 12 lat, jak ta grupa istnieje. Jest specyficzna, bo zmieniają się dziewczyny, które w niej śpiewają, a nazwa pozostaje taka sama – mówi Wiesław Kowalewski, instruktor i założyciel Paki. Osiągnięcia w postaci dyplomów zajmują całą ścianę. Grupa śpiewa niemal profesjonalnie wszystkie znane przeboje.

- Śpiewanie to moja pasja. Sprawia mi ogromną przyjemność. A te zajęcia przynoszą radość i przygotowują do życia. Uczymy się, jak zwalczać stres i uodparniać się na niego. Integrujemy się, bo poza grupą jesteśmy bardzo dobrymi przyjaciółkami – opowiada Agnieszka Sieczkowska, jedna z dziewcząt z Paki. Jej koleżanki to Emilia i Joanna Kowalewskie, Natalia Kowzan i Beata Nożyńska.

Sporym zainteresowaniem cieszy się pracownia komputerowa. – Były nawet głosy, żeby otworzyć grupę dla dorosłych – mówi Danuta Sitek. Pod okiem instruktorki Anny Toporowskiej zapoznają się z informatyką. Najmłodsi mają po 7, 8 lat. Nie tylko grają, ale nabywają praktycznych umiejętności i po takich zajęciach bez kłopotu radzą sobie z prostymi czynnościami na domowych komputerach.

Honorata Lemiech, którą wielu melomanów zna jako wokalistkę z różnych koncertów, prowadzi zajęcia z grupą młodszych dzieci. Sylwia Raban, twórczyni sukcesów jeleniogórskich grup muzyki dawnej Pro Musica Antiqua i Virtrus Animi, zaprzyjaźnia młodzież z fletem. – Zaczyna od początku, bo wspomniane zespoły już „wyrosły” i czas na nowe – usłyszeliśmy.

Do tego grupy, w których można rozwijać talent plastyczny pod opieką Anny Borsuk-Krasuckiej, Ewy Nyc oraz Marzeny Grzeszczakowskiej. W tym roku pracownia plastyczna wzbogaciła się o nowe pomieszczenie.

Oferty dla najmłodszych jeleniogórzan, czyli Akademii Malucha, nie trzeba reklamować. Kilka lat temu pomysł Ewy Bąk okazał się strzałem w dziesiątkę. Dziś, aby zapisać tu dziecko, trzeba to zrobić odpowiednio wcześnie. Jest jeszcze grupa teatralna prowadzona przez Krzysztofa Zwolińskiego, która odbywa zajęcia w czwartki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Czytelniczka: drogo i brudno

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa

Komentarze (5) Dodaj komentarz

kazimierzp 24-09-2008 20:11
Są dwie osoby które mi "od zawsze" kojarzą się z MDK i z zespołami które są sztandarowymi "produktami" tej placówki: pani Sylwia Raban (którą wzrokowo łączę z zespołem flecistek) i pan Wiesław Kowalewski - człowiek instytucja bez którego nie byłoby "Paki Buziaka". Przed nim nisko, do samej ziemi, chylę czoło! Oby wszyscy pracownicy MDK byli tak kreatywni i tak zaangażowani w swą pracę!
~oko 24-09-2008 21:44
A kto pamięta Pana Gańskiego?
~Sabath 24-09-2008 22:14
moja żona tak bardzo kocha śpiewanie i tańczenie i granie na pianinie ja kocham gitarę i grać na niej
~były jg 24-09-2008 22:31
Mój Boże! MDK! Było minęło!
~Gość 25-09-2008 21:59
<i> już jest, przepraszamy:-) </i>

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W czwartek spotkanie z Elżbietą Jaworowicz

Klasyki zjechały do Kowar

Śmierć na żwirowni

Parking na... przejściu

Powstanie przedszkole

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
580
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%