MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Walczą z niebezpiecznym azbestem

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 5 sierpnia 2012, 10:44
Aktualizacja: 11:47
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Do końca października br. miasto chce usunąć kolejną partię niebezpiecznego azbestu z 34 obiektów w Jeleniej Górze. Obecnie poszukuje wykonawcy tego zadania. Oferenci mogą się zgłaszać do ósmego sierpnia br.

Niebezpieczny azbest zniknie m.in. z dachów ul. Okrężnej 25 i Promiennej 5 w Jeleniej Górze, z wiaty Miejskiego Ośrodka Sportu przy ul. Sprzymierzonych 9 i wiaty budynku ZGKiM przy ul. Piłsudskiego 34. Usunięty zostanie także dach z azbestu na budynku usługowym przy ul. Godziszyńskiej 50 i azbestowa elewacja ścian szczytowych wielorodzinnych budynków mieszkalnych przy ul. Wolności 303 i 305 oraz ul. XX-lecia 1.

W tym roku za usuwanie azbestu poważnie zabrały się ogrody działkowe, na których większość altan ma dachy pokryte tym niebezpiecznym materiałem. Na ogrodzie działkowym „Godzisz”, azbest zniknie aż z dwudziestu takich altan, a z ogrodu działkowego Orle – z jednej altany. ROD „Południe” przy ul. Sudeckiej pozbędzie się azbestowej elewacji świetlicy. Wywieziony zostanie również azbest wyrzucony przy ul. Malinowej, Ludowej i Wolności 169.

Warto dodać, że pył azbestowy może być przyczyną wielu chorób układu oddechowego, w tym pylicy azbestowej, łagodnych zmian opłucowych, raka płuc, międzybłoniaków opłucnej i otrzewnej oraz nowotworów o wysokiej złośliwości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Spotkali się z Beatą Kempą

Siódma ofiara śmiertelna w powiecie jeleniogórskim

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~Dziwnasprawa 5-08-2012 11:40
Azbest zniknie z dachów i w magiczny sposób pojawi się być może w lesie, lub przy jakiejś polnej drodze. Patrz zdjęcie.
~222 5-08-2012 14:02
a co z przedszkolem 13? w pierwszej kolejności to właśsnie tą placówką winno się zając z uwagi na dzieci!
~słów brak 5-08-2012 15:12
Pył azbestowy - TAK. Eternit - n\NIE. Ile będziecie głupcy mylili azbest z eternitem? Eternit jest komponentem azbestocementowym i jego szkodliwość jest żadna. Wdychanie pyłu azbestowego MOŻE powodować po latach raka, natomiast wdychanie pyłu eternitowego jest tak samo szkodliwe jak wdychanie każdego pyłu. Cement neutralizuje podstawowe zagrożenie płynące z azbestu - kotwiczenie włókienek w komórkach. To tak jakby okleić haczyk na ryby, zbudowany żeby się nie wyhaczał. Ja nie rozumiem, skąd się biorą głupcy, którzy bez przerwy pieprzą to samo, nie przyjmując uwag.
~słów brak 5-08-2012 15:18
A na olimpiadzie kolejny idiota sprzedaje nam swój d...lizm: ZAWODNICZKA Z INDII TO DLA NIEGO INDYJKA. A chłop to Hindus.
~eMKa 5-08-2012 17:59
Dlaczego odpowiedzialne służby nie znajdą sprawcy wyrzucenia tego azbestu pokazanego na zdjęciu. A dalej nie zmuszą go do utylizacji?
~ 5-08-2012 18:32
Jak złapią tego co wyrzucił azbest w lesie, powinni mu go zmielić i usypać dłuuuugą ściechę, a on powinien go wciągnąć i zutylizować w swoich płucach
~Rico 5-08-2012 21:06
Naczy sje o ile pamiętam to Polska w/g dyrektywy unijnej miała usunąć cały problem z azbestem na dachach do 2017 roku ,ale z braku pieniedzy przedłużyła sobie tę datę do 2030 roku.,Bo to jest nietylko problem z usunięciem i utylizacją ale również z dofinansowaniem dla właścicieli takich budynków w zakupie nowego pokrycia
~D. 5-08-2012 21:44
a w którym miejscu dokładnie usytuowany jest Miejski Ośrodek Sportu przy ul. Sprzymierzonych 9? Bo jestem z Cieplic i jakoś nijak nie mogę skojarzyć zeby coś takiego tu było!
~gg 5-08-2012 23:11
tez tak mysle co za błazen to pisze
~Karol 6-08-2012 0:11
Czy to "błazen" pisze czy nie to bez znaczenia. Ważne, że ten azbest usunie specjalistyczna firma a nie trafi gdzieś na wysypisko czy do pobliskiego rowu.
~J. S. 6-08-2012 9:36
Nie martwcie się, ten kto wyrzuci azbest po cichutku, za jakiś czas zostanie konkretnie ukarany. Piszę o tym już nie pierwszy raz. Każdy budynek pokryty azbestem jest dokładnie opisany, sfotografowany, wymierzony i ma własną teczkę. Gdy skończy się termin obowiązkowego usunięcia azbestu, do wszystkich przyjdzie kontrola. Nie będziesz miał kwitów opłaty za utylizację ( rachunki radzę trzymać jak relikwię) to słono zapłacisz i jeszcze będziesz musiał ujawnić miejsce ukrycia!!! Nie ma szans na wykręcanie się, że azbestu nie było - bo dowody są dawno zebrane. Życzę więc spokojnych snów wszystkim kombinatorom, którym się wydaje, że zaoszczędzą podrzucając azbest do lasu!
~jelgor 6-08-2012 11:40
Proszę uświadomić mi,gdzie jest w JG ulica Godziszyńska?
~Do ~J. S. 6-08-2012 15:37
Już ci kiedyś pisałem,że pieprzysz bzdury.Najlepszym tego dowodem jest powyższe zdjęcie i fakt,że nie znaleziono winnego.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most do rozbiórki

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Półkolonie pełne atrakcji

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Wybory uzupełniające w Kowarach

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1452
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%