MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Walczą o sprawiedliwy handel

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 25 marca 2015, 9:50
Aktualizacja: Czwartek, 26 marca 2015, 15:19
Autor: Angela
Fot. Organizatorzy
Z okazji Światowego "Dnia Sprawiedliwego Konsumenta" w Książnicy Karkonoskiej odbyło się uroczyste spotkanie. W kampanię zaangażowana jest młodzież jeleniogórskich szkół: Zespołu Szkół Technicznych "Mechanik", Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1.

W celu przybliżenia tematyki Sprawiedliwego Handlu goście i uczestnicy spotkania obejrzeli film dokumentalny "Sprawiedliwy Handel w Mieście Solidarności". Wysłuchali również prelekcji: Jadwigi Reder-Sadowskiej, Miejskiego Rzecznika Praw Konsumenta pt: „Wszyscy jesteśmy konsumentami" oraz dra Borysa Binkowskiego, przewodniczącego Rady Nadzorczej "Koalicji Sprawiedliwego Handlu"- „Sprawiedliwy Handel.”
Na zakończenie spotkania była okazja do degustacji kawy ze znakiem FairTrade.

Wydarzenie w Książnicy Karkonoskiej otworzyło III Jeleniogórskie Dni Sprawiedliwego Handlu w Jeleniej Górze i wpisało się w kalendarz obchodów Światowego Dnia Sprawiedliwego Handlu, który przypada na 9 maja i będzie obchodzony na świecie pod hasłem "Bądź zmianą".

Kampanię Miasto Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu objął honorowym patronatem prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Nowa rektor w KPSW

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~ 25-03-2015 12:01
Czy sprawiedliwość, a uczciwość, to to samo?
~??? 25-03-2015 16:38
Otwarło?
~~~ ??? 25-03-2015 17:57
Wg wujka google - Otwarł, otwarła, otwarło, otwarli, otwarły to formy poprawne, ale rzadsze niż otworzył, otworzyła, otworzyło, otworzyli, otworzyły. Choć szczerze mówiąc słyszę własnie częściej : otwarła niż otworzyła. W moim odczuciu ta pierwsza taka mniej elegancka,taka dobra w mowie potocznej... A handel czy może być sprawiedliwy lub uczciwy ?
~BC 25-03-2015 20:03
Tak (do 17:57). Może być sprawiedliwy. Zależy to również od Ciebie. Wikipedia Ci wytłumaczy o co chodzi w tym Fair Trade :)
~Dr Watson 25-03-2015 20:44
Był kiedyś taki program : "Śmiechu warte". I to się do tego programu idealnie nadaje. Kampania Miasto Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jelenia Góra, tego samego prezydenta, który wydał zgodę na wybudowanie niezliczonych już ilości hipermarketów w tym mieście i nadal rosną w siłę i ilość. Więc pytam, czy te durne uśmiechy na zdjęciu to już czysta hipokryzja, czy po prostu robienie wałów z tego jeleniogórskiego niedoinformowanego społeczeństwa. Chyba że ten sprawiedliwy handel będzie się toczył pomiędzy siecią tych niezliczonych już hipermarketów. Jeśli tak, to "chylę czoła".
~Do Dr Watson'a 25-03-2015 22:33
Śmiechu warte jest to, że komentujesz coś, czego kompletnie nie rozumiesz! Poczytaj o Fair Trade, to nie boli :)
~ 25-03-2015 23:40
BC-przeczytałam : piękne to i sprawiedliwe ,godne i zbawienne ...by było, gdyby w kraju zwanym Polską płacono godne i sprawiedliwe wypłaty za pracę ,wykonaną nawet niegdyś. Bo wisz i rozumisz, za niewolniczej komuny nosiłam rzeczy uszyte przez krawcową i płaciłam jej sprawiedliwie, tyle ile zażyczyła a mnie kwota odpowiadała . Na rynku kupowałam jaja,ser,mleko i masło tak jak życzył sobie rolnik a mnie cena odpowiadała, a teraz mój wpływ jest mocno ograniczony - w lumpeksach na ciuchach nie ma znaczka słusznego. Kupuję sobie za to ideologię ,że tym sposobem dając życie nowe lumpowi, jestem pewna,że nikt niegodziwie nie został wykorzystany (tylko,tylko czy takie szlachetne akcje i mój heroizm nie pozbawiają kogoś jedynej łyżki ryżu ?)
~soc-lib 26-03-2015 1:29
Sprawiedliwy handel;;To jedno . Może poruszymy temat SPRAWIEDLIWE PŁACE. Hydra biurokratyczna państwa rozrasta się niewspółmiernie do zadań. I tu pytanie do p. Łużniaka ;;ilu było pracowników w UM + spółki 10 lat ;;5 lat temu i dziś .TAK samo jest z wynagrodzeniami ;jaka była najniższa najwyższa w tych samych okresach czasowych.
~ 26-03-2015 13:29
co to za lewactwo
~o matko... 26-03-2015 14:13
A jak się degustuje sesję zdjęciową? Może ktoś by czytał te artykuły przed publikacją? Jakiś naczelny chyba istnieje?
~2 26-03-2015 18:00
Sprawiedliwy Handel ha ha ha , gdzie? jak tyle haraczy do zapłaty Zus , podatki w h.. pomnożone przez wiele razy , to co zostanie dla handlującego? wielkie g... czyli pare groszy, a narobic się idzie co pot po dupie cieknie hi hi

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Finał konkursu Uczę się bezpiecznie żyć

Ciekawa inicjatywa rodziców z SP8  

Wakacje czas zacząć!

Nabór do szkół ponadpodstawowych  

Krakowska w budowie

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2054
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%