MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Walczą o klub Karkonosze

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 11 maja 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 9:55
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
JELENIA GÓRA Czarne chmury nadciągnęły nad czwartoligowca

Zarząd Karkonoszy Jelenia Góra podał się do dymisji, klubowa kasa świeci pustkami, a niektórzy piłkarze nie chcą już grać. – Nie dopuścimy do upadku drużyny – zapowiadają kibice, którzy zbierają podpisy pod petycją do prezydenta o pomoc

Utrzymanie klubu w czasie rundy kosztuje ok. 250 tysięcy złotych – wylicza Zygmunt Jankowski, członek zarządu. – Podaliśmy się do dymisji, bo nie udało nam się uzyskać takich pieniędzy. Od drobnych sponsorów mamy w sumie ok. 20 tysięcy złotych. Miasto przekazuje nam jedynie dotację na młodzież.
– Nie dopuścimy do upadku klubu z ponad 50-letnią tradycją – mówią tymczasem kibice Karkonoszy. Ich zdaniem, wszystkiemu winne są władze miasta. – Gdzie jest sponsor, którego podobno załatwił nam prezydent? Do dzisiaj nie wpłynęła od niego ani złotówka.
– Po co utrzymywać placówki kultury, których prawie nikt nie odwiedza? – mówi Maniek, jeden z fanów Karkonoszy. – Te pieniądze można by przeznaczyć na sport. Na mecze Karkonoszy w latach świetności przychodziło po kilka tysięcy osób.
– Mogę specjalną decyzją przeznaczyć dodatkowe pieniądze na klub, ale to spowoduje, że inni ustawią się w szeregu z wyciągniętymi rękami – mówi prezydent Jeleniej Góry Józef Kusiak. – Zadaniem miasta jest wspieranie sportu młodzieżowego i staramy się to robić na tyle, na ile to możliwe. Kluby seniorskie muszą same zadbać o pieniądze. Postaram się załatwić sponsora, ale dopiero
w drugiej połowie roku.
– Karkonosze na szkolenie młodzieży otrzymają w tym roku od miasta 50 tysięcy złotych – mówi wiceprezydent Bogusław Gałka. – Przelaliśmy już część z tych pieniędzy, ale okazało się, że ZUS zablokował konto klubu i nie można ich wykorzystać.
Wszystko dlatego, że Karkonosze zalegają ZUS-owi z zapłatą pochodnych od wynagrodzeń trenerów. Chodzi o około
9 tysięcy złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Szlakiem kowarskich sanatoriów

Cieplicki bulwar (prawie) gotowy!  

Greckie wakacje!

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~karkonosze 12-05-2005 15:03
ratujmy najbardziej załużony klub w Jeleniej Górze!!!
~ksk 13-05-2005 14:51
za nasz ks po życia kres!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wokół wotum zaufania

Prezydent promuje zawidowskie anioły

Wędrówka na Grodną

Efektowne zakończenie Mud Party

Już dzisiaj teatr wyjdzie do ludzi!

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
544
Tak
21%
Nie
77%
Nie mam zdania
3%