MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Walczą o klub

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 20 kwietnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 11:06
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Najwierniejsi kibice Witaminek zapowiadają wznowienie protestów.

- Los klubu sportowego Jelfa wisi na włosku,a zarząd nie zrobił nic, by go ratować - mówią fani Vitaralu Jelfy Jelenia Góra. Szefów klubu wzywają do dymisji. – Cały czas szukamy sponsorów – bronią się działacze

Główny sponsor, Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Jelfa, o połowę zmniejszyła wydatki na klub. Co roku przekazywało 1,5 mln złotych. W tym roku kwota ta ma wynosić zaledwie 750 tysięcy złotych. Ostatnia rata pieniędzy ma wpłynąć na konto klubu w czerwcu. Co będzie dalej? Nie wiadomo.
– Zarząd klubu jedynie zarządza pieniędzmi, które otrzymuje od Jelfy, zamiast szukać dodatkowych sponsorów – wyjaśnia Ireneusz Błaszczyk, szef klubu kibica Vitaralu Jelfy.
– Gdyby zarząd był prężny, załatwiłby sponsora choćby na mecze pucharowe – mówi Damian Błaszczyk.
– O tym, że Jelfa ograniczy wydatki, było wiadomo co najmniej od stycznia. Dlaczego teraz wszyscy działacze udają, że są zaskoczeni? – pyta Łukasz Juszczyszyn.

Cisza na trybunach
Podczas ostatniego meczu Jelfy z Sośnicą, kibice nie zostawili suchej nitki na zarządzie. Domagali się odwołania wszystkich jego członków, a także dyrektora klubu Stanisława Korzekwy. – Dziękujemy za puchary, nie zabierajcie kasy, zabierzcie pseudodziałaczy – to tylko niektóre hasła. Dostało się też prezydentowi Jeleniej Góry Józefowi Kusiakowi. Przez pierwszą połowę fani nie dopingowali swoich ulubienic. Nagradzali jedynie skromnymi oklaskami udane akcje Jelfy.
Zarząd szuka
– Poczyniliśmy szereg działań zmierzających do pozyskania sponsora – mówi prezes klubu Paweł Osuch. Jest on jednocześnie dyrektorem do spraw zarządzania strategią w Przedsiębiorstwie Farmaceutycznym Jelfa. – Rozmawiamy z dużymi koncernami z różnych branż w sprawie współfinansowania drużyny. Proponujemy nawet umieszczenie nazwy firmy w nazwie klubu. Jestem przekonany, że rozmowy te przyniosą w końcu efekt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ulica Tabaki nieco dłużej

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Country pod Śnieżką

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~left 21-04-2005 20:00
A co tam Jelfa ratujcie Karkonosze!!! Piłka nożna to njwspanialsza dyscyplina sportu i w nią powinno się inwestować bo na peno przynisie większy dochód niż ręczna.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Areszt dla podpalaczy

PiS ujawnił listy kandydatów

Odchudzam się, ale nie chudnę

Dworzec do remontu

PiS zaprezentował kandydatów

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
611
Tak
87%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%