MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Wakat Plus policzy pasażerów MZK

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 1 marca 2011, 7:50
Aktualizacja: Środa, 2 marca 2011, 8:00
Autor: Angela
Fot. TEJO
Jeleniogórska firma Wakat Plus Maria Kępińska, która obecnie zajmuje się kontrolą biletów w miejskiej komunikacji, do końca marca przeprowadzi ankiety dotyczące ilości pasażerów na danych liniach oraz rodzajów kupowanych biletów na przejazd autobusami MiZK. Miasto wybrało właśnie tę ofertę, a za zlecone usługi zapłaci 9,6 zł za roboczogodzinę.

Na podstawie tych badań miasto zamierza zmienić obecny rozkład jazdy oraz ilość autobusów, które będą kursowały na poszczególnych liniach. Jak mówią władze miasta, w wielu przypadkach autobusy dublują się na poszczególnych liniach lub jeżdżą za rzadko. Bywa więc, że pojazdy wożą kierowcę i „powietrze”, ale też nie brakuje sytuacji, kiedy pasażerowie jeżdżą niczym sardynki w puszce.

Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła argumentuje, że choć w mieście zaczęły funkcjonować dwa nowe osiedla w obiektach po dawnych koszarach, przewoźnik nie uwzględnił tego w swoich rozkładach jazdy.

Badania „potoków pasażerskich” mają być przeprowadzone od 3 do 27 marca. Ankieterzy sprawdzą ile osób wsiada i wysiada na poszczególnych przystankach danego kursu i linii oraz jak wygląda struktura przejazdów z uwzględnieniem podziału na rodzaj biletu, tj. bilet jednorazowy, jednorazowy zakupiony u kierowcy, jednorazowy wielokrotnego kasowania, miesięczny, okresowy na okaziciela, okresowy imienny wakacyjny oraz znaczek dopłaty do biletu miesięcznego.

W wynikach badań pojawią się też takie informacje, jak ilość osób korzystających z przejazdów ulgowych lub bezpłatnych. Ankieterzy uwzględnią też ilość gapowiczów. Te wyniki z kolei pozwolą na bardziej trafne zmiany cen biletów. Już wiadomo, że po wprowadzeniu nowej taryfy będą wyższe niż teraz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Areszt dla mieszkańca Krzeszowa

Promesy dla strażaków  

Komentarze (37) Dodaj komentarz

~Gość 1-03-2011 8:16
no ja i tak nie będę korzystał z usług MZK .
~Rex 1-03-2011 8:24
Co ma piernik do wiatraka. Same liczenie ludzi daje tylko to że tam gdzie prawie autobus jedzie pusty zostanie zlikwidowany. I co z tego że go się zliwkwiduje,,, zamiast gdy istnieje taka możliwość dojść do tego by więcej ludzi jeżdziło akurat tym autobusem. Poprostu brak szybkiego przesiadania się do drugiego autobusu. Oraz d...lne podwójne ceny biletów przez przekraczanie granicę miasta, zamiast płacić prawie 5 zł za przejechanie 900 metrów to ludzie wybieraja auto lub idą na pieszo
~ale jaja 1-03-2011 8:57
Ojej-ku !!! Znowu choroba zwana KORUPCJĄ. Kruk, krukowi OKA nie wykole, albo można dosadniej / używając określenia tych pań na "K", ale to nie jest KOCHANIE/. Wybrali, bo TRZA swemu dać ROBOTĘ, a to PSL przecie. Wystarczyło zamontować foto - komórki w KAŻDYM AUTOBUSIE- ale to takie trudne , no i z MZK nie można byłoby WYTACHAĆ KASIORY. Oni wszyscy to KABARECIAŻE. BO TO JA JESTEM GENIALNA.
~ZAPYTANIE 1-03-2011 9:02
A jak Maria Kępińska ma zamiar liczyć pasażerów ???? Na którym przystanku będzie wsiadała i wysiadała, w których godzinach, na jakich liniach, ????? Ciekawa jestem czym Jej oferta wygrała z innymi ??? O k...a ale jazda będzie.
~palipies 1-03-2011 9:08
Pamięć mam jeszcze jako taką i takie idiotyczne zabiegi,jak liczenie pasażerów , były już przeprowadzane w naszym mieście kilka razy. Oczywiście rezultat za każdym razem był taki sam, czyli g...wno. Jest to chory wymysł niejakiego p. Wożniaka,który tym sposobem przedłuża swoją agonię w MZK. Różne rzeczy są policzalne - gruszki na wierzbie, pasące się barany czy listki koniczynki, jednak w tym przypadku jest zbyt wiele składowych,jak choćby, dzień tygodnia, pogoda, kalendarz czy imieniny.I nie widzę kogoś, kto mógłby to ogarnąć.A rozpocząć wszystko należy od a...lizy sieci MZK, zastosowania podstawowych zasad ekonomiki transportu i opracowania takiego rozkładu jazdy, który służyć będzie mieszkańcom miasta a nie dyrekcji MZK i jej pracownikom.
~miau 1-03-2011 9:51
przeciez ilu pasazerow jezdzi dana linia widac po ilosci biletow sprzedanych, a kasowniki tez licza wiec to nowa forma zagospodarowania pieniedzy podatnika do prywatnych kieszeni
~ 1-03-2011 10:07
Będzie niebezpieczniej. Znów ankieterzy będą zasłaniać kierowcy widoczność i przeszkadzać.
~wow 1-03-2011 10:14
Już to widzę jak te zakapturzone cwaniaczki z kolczykami w uszach będą liczyć pasażerów ostatnio mnie właśnie taki opisany wcześniej sprawdzał!!! Kto taką gawiedź wpuścił do mzk???
~JG na NIE :) 1-03-2011 10:15
A o czyms takim jak matematyka słyszeli? A o statystyce i rachunku prawdopodobieństwa, który pozwala ustalać dość dokładnie rozkład potoków pasażerskich w czasie?
~djkosa 1-03-2011 12:07
uwielbiam MZK to jest najbardziej wypasiony srodek komunikacji!
~strażnik 1-03-2011 12:15
Po1-sze nazwisko tj pani kojarzy sie dwuznacznie.Firma Wakat to nie MZK . I mam już dosyć wjeźdźania do jakichkolwiek autobusów, bo za 5-minut jakiś gość odwołuje wyjazd bo gapowicz sie namyślił. To jest chore.Niech sobie Wakat wyposaży z kolczykami w powiedzmy "uszach" swoich chłopków w telefony i nech, który bezpodstawnie przywoła policję,to będzie on płacił za przezazd. I jeszcz nie będzie nigdy przynosił dochodów zakład, który ma służyć mieszkańcom naszego miasta. Ta cała spółka to tylko głupi śię da na to nabrać. Zapytajcie pracowników Mzk jak oni zarabiają i kto chowa kasę do kieszeni. Czas przewietrzyć ten cały układ.
~Obywatel 1-03-2011 12:17
Znów ta szemrana firma Wakat Plus której pracownicy robią burdy w autobusach i wywożą dzieci poza miasto bez jakiejkolwiek tego konsekwencji.
~Strażnik 1-03-2011 12:32
I jeszcze to nieszczęsne Tesco. To chyba jakaś paranoja. Kto tam wysyła autobusy. Kto tam jest w stanie przejechać w piątek po 15-tej- chyba tylko BatMan . I znowu wyjazd do przestawiania niedzielnych kierowców.
~iras 1-03-2011 12:39
A moze tak wprowadzic bilety czasowe z mozliwoscia przesiadki np.15,30,45min. itp.Tak jest w innych miastach np.Lublin.
~ 1-03-2011 12:43
Zgadza się. Wjazd autobusów do Tesco to duże straty. Jest na Grunwaldzkiej przystanek, do sklepu 100 metrów. Lepiej pchać na parking sklepu autobusy, by ryzykować stłuczki. Każdy wjazd to opóźnienie do 15 minut w szczycie. Zużycie palowa rośnie podczas prób wyjazdu. No i komu ma to służyć?
~....-- 1-03-2011 12:47
ostatnio zauwazylam,ze jakies typki spod ciemnej gwiazdy sprawdzaja bilety,ostatnio kontrolowal mnie taki jeden nie za czysty,z kolczykiem w uszach,cwaniaczek,jakis czas temu tez jakis podejrzanie wygladajacy prawie jak menel ,bo czuc bylo od niego alkohol,wiec co sie porobilo z MZK,czy juz tak nisko upadlo?ze nie patrzy na nic??????
~L.W. 1-03-2011 12:47
PKP też badało potoki, likwidowało linie, podnosiło ceny...Nie mam nic do M. Woźniaka, ale chyba sobie chłop nie radzi w nowej sytuacji...Rozkłady jazdy ustala MZK, ciekawe na jakie podstawie? A potem pisze, że linia nierentowna...Sponsorzy zapłacą za głupi rozkład, myślę tu nie tylko o Jeleniej Górze, inne gminy też płacą i płaczą...Żal...
~kpiny 1-03-2011 14:10
Gdzie jest SKM ?!
~ 1-03-2011 14:17
Cały ten WakatPlus z jego szefową na czele to zgraja szemranych typków! Kto zadecydował o tym, że oni mają cokolwiek robić za publiczna kasę?! I na takich "badaniach" będą oparte kolejne decyzje?!? To przecież zwyczajny kit! Wizerunek MZK sięgnął już dna!!!
~jerry 1-03-2011 14:46
Co to za firma ?????????
~rycho55 1-03-2011 14:53
Te rozkłady to jedna wielka lipa. Jak jada autobusy to wszystkie naraz a jak nie ma żadnego to nie ma i trzeba marznąć na przystanku z pół godziny. Już kilka razu robili akcję liczenia i nic to nie dało. Najlepiej niech wszystkie kursy zlikwidują będziemy pieszo chodzić i nie będzie problemu.
~ 1-03-2011 15:05
Dlaczego w Naszym miescie nikt nie rozwarza wprowadzenia biletow czasowych?Za bardzo skomplikowane?Nawiazuje do postu z 12.39
~~ziomal 1-03-2011 15:26
Dublują się 4 i 18 na trasie Apteka Pod Koroną>>OsXXLecia>>Podgórzyn GR. A te cymbały z Wakatu będą liczyć nas?? Lepiej by to zrobiła grupa 10-letnich dzieciaków na czele z moim 12-letnim... psem
~ 1-03-2011 17:39
heh ziomal! chylę czoła przed Twoim 12-letnim psem :) ... ale Ty klękaj przed moim 14-letnim! Masz rację - zwierzaki o niebo mądrzejsze od całego Wakatu ;)
~ 1-03-2011 20:01
9,60 PLN, to więcej niż ma na godzinę niejeden mechanik w w/w spółce.
aristo 1-03-2011 20:14
Wniosek z tak przedstawionej sytuacji jawi się taki, że w MZK pracują niedorajdy, albo matoły i dopiero zewnętrzna firma musi sporządzić protokół z tego, co każdy może zobaczyć na własne oczy i to kilka razy dziennie. Jak więc można zarządzać latami firmą, jak z liczeniem do 2 takie problemy (dublujące się kursy). Określenie ilości pasażerów na poszczególnych liniach, też chyba wyższej matematyki nie wymaga. Chyba jednak w całej sytuacji chodzi o coś innego - jest okazja dać komuś zarobić. Nawet za cenę robienia z siebie kompletnego k...na.
~Henia 1-03-2011 20:38
Haha!!! bilet jednorazowy wielokrotnego kasowania - albo jednorazowy, albo do wielokrotnego kasowania - jedno, drugie wyklucza.
~Tomwoj 1-03-2011 21:00
MZK w Jeleniej Górze przynosi straty bo całą ekipą żądzi miasto które niema zielonego pojęcia o dobrej komunikacji w naszym mieście. I owszem te liczenie to jakaś kpina wielka kpina, czy ten prezes firmy zna się na tym gdzie pracuje czy będzie tak poniżał się dalej???.... Po pierwsze powinno się zkorygować rozkład jazdy, Na liniach od Sobieszowa do Zabobrza stopniowo powinno jeździć więcej autobusów zaś na liniach ościennych powinne one być połączone rozkładem w celu przesiadki z główną linią. Bilety czasowe. A potem jest sensowne liczenie ludzi.. Czy to takie trudne
~Henio 1-03-2011 21:12
Heniu droga a czego ty nie rozumiesz? - przecie to taki bilet zakupiony jednorazowo aby wielokrotnie go skasować co by nie kupować po kilka razy tylko raz nie proponując kierowcy propozycji zaproponowanego problemu z zakupem biletu wielorazowego jednokrotnego kasowania którego nie potrzebujesz bo chcesz sobie popstrykać kasowniczkiem wielokrotnie. Jak jeszcze czegoś nie będziesz wiedziała to wal śmiało ;)
~ 1-03-2011 21:18
1.ile będzie ta zabawa kosztowała, bo 9,60 to nic nie mówi. Można wykazać niezliczoną ilość godz. przez te 28 dni. 2. jak księgowo rozliczna jest sprzedaż przez kioski tych różnych biletów gdy nie wiadomo ile osób z nich korzysta. Przecież zupy mieszkańcy z biletów nie gotują. 3.firma ta napisze taki protokół jaki Woźniak potrzebuje, a przy okazji zarobią kasę. Będzie tylko gorzej, bo nie od tych zmian trzeba zacząć. 4. jak funkcjonuje kierowana przez Woźniaka od ponad 35 lat firma, gdy nie zna on podstawowych zagadnień. 5.problemy życiowe i zawodowe przerosły gościa. Nie nadąża za zmianami.Prezydent dał się staremu niezatapianemu Woźniakowi wpędzić w kanał.
~jelgór 1-03-2011 21:58
taniej i z sercem potoki pasażerów by zbadali dwaj młodzi fanatycy autobusów, o których tyle pisano niedawno, akurat zadanie dla nich
~Zdzich 1-03-2011 22:29
Chyba za głupi jestem na en bilet. Albo coś jest jednorazowe albo wielokrotne. Jak masz papierowe tacki na jedzenie to są one jednorazowe. Normalne talerze są wielokrotnego użytku - proste, jasne i zrozumiałe. Ale bilet jednorazowy wielokrotnego użytku?
~ 1-03-2011 22:33
Będziecie stawać w dwuszeregu i kolejno odliczać ...przed wejściem do bana ! :)
~xxx 2-03-2011 7:58
tak z pewnościa sie im to uda... żenada. w godzinach szczytu daja małe stare wraki gdzie polowa przystanku nie wejdzie, a w weekendy kiedy jada moze 3-4 osoby daja najwieksze i najdluzsze autobusy brawa....
~mc30 3-03-2011 8:11
polecam przejechać się kursem Karola Miarki - Mysłakowice o godz 15.40 spod ronda. niezapomniane emocje
~Paulisia 6-03-2011 19:33
A ja korzystam z MZK. kierowcy są bardzo uprzejmi. Żeby tylko wiecej 17 jeździło. Bo jest ich za mało.
~mzk 24-11-2011 1:40
jest taki jeden nowy mlody kontroler grzeczny i z kultura wkoncu ktos normalny.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Konkurs dla seniorów

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Bałaganiarz zapłaci

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
645
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%