MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Wakacyjne skarby i wyprawy w MDK „Muflon”

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 2 sierpnia 2017, 14:36
Aktualizacja: 14:42
Autor: MDK "Muflon"
Fot. Użyczone/MDK "Muflon"
Letnie warsztaty artystyczne dla dzieci „Na Tropie Tajemniczych Miejsc”, organizowane przez Miejski Dom Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze–Sobieszowie już za nami. Trwały cały lipiec, odbyły się w czterech turach, skorzystało z nich ponad 100 dzieci.

Warsztaty prowadzili Marcin Sweklej, Agata Turska-Makutynowicz oraz Bożena Wiecha-Grzech, wspomagała ich Agnieszka Kubik-Jaśko oraz wolontariusze: Patrycja Karaś i Kamil Wiecha.

Prowadzący po zakończeniu ostatniego turnusu odpowiedzieli na pytania o wrażenia ze swojej pracy oraz o to, czego życzą uczestniczkom i uczestnikom muflonowych warsztatów. Marcin Sweklej mówił: - To były warsztaty, w których każdy tydzień był inny, ich wspólnym mianownikiem była „wyprawa po skarb”. Wyprawialiśmy się do nietuzinkowych miejsc, z pomocą przyszedł nam też greenscreen, zielone tło używane przy nagrywaniu filmu, który zamienia się w scenografię jak z marzeń. Były tematyczne piosenki, grane i śpiewane na żywo, z akompaniamentem gitary. Były obiady w restauracjach, spotkania w Dolnośląskim Zespole Parków Krajobrazowych, z pracownikami Karkonoskiego Parku Narodowego, ratownikami medycznymi DIVEMED, policjantami, Strażą Miejską i strażakami. Na koniec każdego turnusu przygotowaliśmy pokazy dla bliskich z filmami o przygodach dzieci, wręczaliśmy dyplomy i łakocie. Życzę dzieciom udanych wakacji oraz tego, żebyśmy się spotkali na kolejnych warsztatach. Chciałbym podziękować całej ekipie MDK „Muflon”, innym prowadzącym i wolontariuszom za udaną współpracę przy organizacji tych warsztatów. A dzieciom za dobrą energię, za dobrą zabawę i świetne pomysły.

Bożena Wiecha-Grzech odpowiedziała z uśmiechem: - Cieszę się, że mogę w „Muflonie” pracować i zdobywać nowe doświadczenia. Teraz jestem z drugiej strony jako organizator warsztatów, do tej pory byłam tylko rodzicem, który wysyłał dzieci na warsztaty. Czuję brzemię odpowiedzialności. Życzę dzieciom radości, energii podczas wakacji i dużo zdrowia”.

Agata Turska-Makutynowicz, artystka-plastyk, która w „Muflonie” prowadzi pracownię plastyczną, podzieliła się refleksami: - Jeśli chodzi o plastykę, dzieci były ukierunkowywane na skarb, którym są one same. Żeby zauważyły, że są ważne dla swojej rodziny, dziadków, pradziadków. Dzieci malowały na trzech turnusach prace na konkurs plastyczny „Moja Przeszłość – Moja Rodzina, Moja Rodzina – Moja Przeszłość”. Były zachęcane do słuchania opowieści dziadka i babci, a potem namalowania ich. Taki prawdziwy skarb więzi i pamięci. Na czwartym turnusie tematem był „kraniec świata”, co chciałyby tam dzieci spotkać, co chciałyby tam zobaczyć takiego szczęśliwego, że aż bardzo marzą, by tam dotrzeć. Chcę im życzyć, by nadal odnajdywały swoje skarby. Tym skarbem może być kamyk na plaży, nakarmienie mewy, łapanie ulotnych chwil”.

Agnieszka Kubik-Jaśko, pedagog, mówiła krótko, ale z przejęciem: - Byłam bardzo zadowolona. Warsztaty letnie minęły szybko. Dużo się działo. Pogoda dopisała. Grupy zbliżone wiekowo, dobra atmosfera. Pyszne jedzenie, ciekawe wycieczki i oby tak dalej. Życzę dzieciom, żeby wakacje trwały 10 miesięcy. Dziękuję wszystkim, z którymi współpracowałam za wyrozumiałość i cierpliwość”.
Na Zimowe Warsztaty Artystyczne dla dzieci, Miejski Dom Kultury „Muflon” zaprasza w terminie 15 – 28 stycznia 2018.

Letnie Warsztaty Artystyczne „Na tropie tajemniczych miejsc” zostały dofinansowane z Budżetu Miasta Jeleniej Góry oraz przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Skalne ławki pod Szrenicą

Minka na sobotni wieczór

Stalowe rumaki w Karpaczu

Ostrzeżenie przed burzami i deszczem

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
282
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
5%