MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wakacyjna szopka Zdrojowego Teatru Animacji

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 18 maja 2011, 8:21
Aktualizacja: 8:22
Autor: TEJO
Lidia Lisowicz i Sławomir Mozolewski w Wielkim Teatrze Legend Karkonoszy.
Fot. TEJO
Latem na placu Ratuszowym w specjalnym namiocie aktorzy ZTA – aby „rozruszać” martwy teatralny sezon – wystawiać będą cykliczne widowisko o tematyce lokalnej.

To powrót do idei sprzed kilku lat, kiedy to w Rynku, podczas wakacji pod namiotem odbywały się przedstawienia „Wielkiego Teatru Legend Karkonoszy” w wykonaniu ówczesnego Jeleniogórskiego Teatru Animacji. Spektakle grane pięć razy w tygodniu ożywiały centrum miasta i były sporą atrakcją dla turystów.

W te wakacje odbędzie się podobne przedsięwzięcie, choć na mniejszą skalę. Nie da się bowiem ustawić namiotu „na dłużej”, bo w Rynku nie ma na to miejsca (kilka lat temu nie było tylu ogródków gastronomicznych). W każdym razie spektakle będą grane, a ich kanwą staną się anegdoty historyczne związane z Jelenią Górą.

- Wystąpią „kolędnicy”, którym tak dobrze się śpiewało od Bożego Narodzenia, że nawet się nie obejrzeli, jak nadeszło lato. Muszą więc zmienić treść piosenek – zapowiada Bogdan Nauka, dyrektor Zdrojowego Teatru Animacji. – Postaci ubrane w tradycyjne kolędnicze stroje, będą je stopniowo zdziewać, aż do letniego odzienia, a zaśpiewają o śmiesznych incydentach z dziejów naszego miasta. W to wplecione będą niektóre legendy karkonoskie – usłyszeliśmy.

Jedna z wyśpiewanych anegdot przypomni postać niejakiego Voegel’a, komendanta miejscowego garnizonu, który miał… dwie żony: jedną w Jeleniej Górze, drugą – w Kłodzku. Znany był ponadto z tego, że zamknął dla celów „egzekucyjnych” Wzgórze Szubieniczne (dziś Wzgórze Kościuszki).

„Wakacyjna szopka” nie będzie grana tak często, jak „Wielki teatr…” kilka lat temu. W lecie przewidziano kilka spektakli, o których na bieżąco będziemy informowali.

Ogłoszenia

Czytaj również

Bilety MZK też podrożeją?

„A mury runą…” – 30 ro(c)k bez kurtyny

Po bezdrożach czasu zespołu Szyszak  

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Marcin73 18-05-2011 9:01
To ja poproszę jeszcze kilka przedstawień w Cieplicach. Może w Parku Norweskim przy współpracy Muzeum Przyrodniczego? Pozdrawiam Miłośnicy Cieplic
~hamsa 18-05-2011 21:29
nie chce nic mowic, ale to troche skandal ze teatr przegrywa z jakimis tam ogrodkami piwnymi...smutne.
~............ 19-05-2011 6:18
Ogródki piwne powinny być wzdłuż ul. 1 Maja, bo jest tam dla nich miejsce, a pl. Ratuszowy powinien być przeznaczony właśnie ta takie teatry letnie (do 22:00).

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pierwsze magisterki w historii KPSW

Już dzisiaj teatr wyjdzie do ludzi!

Dużo drożej za śmieci

Wokół wotum zaufania

Sudety w Gościńcu

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
545
Tak
21%
Nie
77%
Nie mam zdania
3%