MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wakacyjna edukacja o bezpieczeństwie

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 1 września 2018, 8:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 września 2018, 10:33
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (31.08) na Placu Ratuszowym podsumowano wakacyjne działania na rzecz bezpieczeństwa, a więc szereg spotkań i festynów kierowanych do dzieci. Akcja organizowana przez Straż Miejską, Policję, Straż Pożarną i inne instytucje trafiła w tym czasie do ponad 2 tysięcy młodych odbiorców.

W czasie wakacji służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo odbyły wiele spotkań, podczas których edukowały uczestników półkolonii, festynów i przy innych okazjach. Wczorajsze spotkanie na Placu Ratuszowym było okazją do zabawy i edukacji m.in. poprzez segregację śmieci, jazdę w miasteczku ruchu drogowego, zabawie ze strażakami, strażą graniczną. Starsi mogli też skorzystać z porad inspekcji pracy. Przedstawicielka policji ocenia, że minione wakacje były dosyć bezpieczne.

- Na naszym terenie było kilka zdarzeń tragicznych - to przede wszystkim utonięcia. Cały czas prowadzimy akcję w ramach Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa, bo wakacje się kończą, ale aura sprzyja kąpielom. Wagarowicze zaczną się pojawiać przy zbiornikach wodnych, a my przede wszystkim przekazujemy informację, że nie można się kąpać w miejscach niedozwolonych, czyli tam, gdzie nie ma ratownika - powiedziała sierż. sztab. Beata Sosulska-Baran z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Przełom lata i jesieni to czas, kiedy służby będą przekazywać dużo informacji na temat konieczności posiadania odblasków oraz wręczać gadżety, które pomogą pieszym i rowerzystom być widocznym na drodze.

- Często trafiamy do osób starszych właśnie poprzez dzieci, bo to najmłodsze pokolenie angażuje się i wie, że bezpieczeństwo zależy od ich zachowania - dodała policjantka.

Po dwóch miesiącach wakacji służby skupiają się teraz na bezpiecznym powrocie do szkoły.

- Przed pierwszym dzwonkiem pojawimy się przed szkołami, szczególnie na odcinkach trudnych i niebezpiecznych. Będziemy spotykać się z rodzicami, ale także z dziećmi na lekcjach edukując na temat przemocy w szkole, wyłudzania pieniędzy - powiedział st. insp. Straży Miejskiej Grzegorz Rybarczyk.

Twoja reakcja na artykuł?

3
50%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
17%
Nudzi
1
17%
Smuci
1
17%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Otwarta Papiernia o mowie nienawiści

Mikołajki wolontariuszy z kowarskiego Lema

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~JATO 1-09-2018 13:15
Czy Koalicja na Rzecz Bezpieczeństwa zadba również o zdrowie i życie mieszkańców JG poprzez uświadamianie zagrożeń wynikających z ciągłych ekspozycji na napromieniowanie polem elektromagnetycznym? Chodzi o stacje bazowe sieci komórkowych, telefony komórkowe, wi-fi, smartfony, tablety i inne gadżety, które rujnują nasze zdrowie.
~Spinelli 1-09-2018 21:19
do: ~JATO (13:15)
Zrób sobie czapeczkę z foli aluminiowej.
~JATO 2-09-2018 14:30
do: ~Spinelli (21:19)
Rada na poziomie świadomości i stanu umysłu.
~Spinelli 2-09-2018 22:40
do: ~JATO (14:30)
Rada na pozimie pytania. Ps: jak czapeczkę z glinfolii uziemisz to będzie to prawie klatka farradaya. Pss: oddziaływanie stacji bts zależy od wielu czynników np: rezystancji, konduktywności gruntu, mocy nadajnika, zysku anteny itp...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Najczęstsze problemy pożyczkobiorców – jak sobie z nimi radzić?

Wymiana wiat przystankowych

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Droga dla wybranych

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
694
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
9%