MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Wakacje życia na scenie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 7 lipca 2008, 11:58
Aktualizacja: Wtorek, 8 lipca 2008, 16:17
Autor: TEJO
Fot. TEJO
W niezwykły sposób spędzą nadchodzące dwa tygodnie młodzi ludzie, którzy skorzystali z oferty Teatru Jeleniogórskiego. Będą realizować niecodzienny projekt, którego wielkim finałem będzie przedstawienie wystawione na deskach „Norwida”!

Około 30 osób ze szkół licealnych i gimnazjalnych rozpoczęło w poniedziałek nietypową przygodę teatralną. Dziewczęta i chłopcy spotkali się z instruktorami, którzy przez 14 dni będą im pomagać w przygotowaniu sztuki teatralnej w rozmaity sposób. Będzie trochę akrobacji, tańca, muzyki, słowa i wiele ekspresji.

Wszystko dzięki działaniom Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, który jest realizatorem projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod hasłem „Lato w teatrze”.

Przed młodymi, nie tylko z Jeleniej Góry, bo wśród uczestników eksperymentu są także wrocławianie, dwa tygodnie intensywnej pracy. – W soboty i niedziele również – mówił zgromadzonym Tadeusz Wnuk, aktor TJ, który jest zarazem jednym z instruktorów.

Główną animatorką działań jest Grażyna Tabor, która od 15 lat reżyseruje i edukuje teatralnie młodzież. W poniedziałek wszyscy poznali się nie dzięki zwykłej prezentacji, ale poprzez zabawne gry na scenie. Każdy z uczestników opowiedział o sobie i o swoich pasjach. Włączyli się w to Koryna Opala-Wnuk (scenografia, kostiumy) oraz Jackowie: Grondowy i Paruszyński, którzy także będą służyć radą młodzieży podczas tych wakacji za kurtyną.

Nie wszscy będą aktorami powstającego spektaklu. Część uczestników zajmie się jego dokumentacją i promocją. Pomogą im w tym Dorota Fruba-Wiśniewska zTJ oraz niżej podpisany.
Jaka będzie to sztuka? – Na razie rzucamy pomysły i robimy burzę mózgów. Poznajemy się. Dowiadujemy się, co kto potrafi i co kto lubi. W zależności od tego będziemy współpracowali i budowali sztukę – zapowiadają organizatorzy.

Projektowi „Lato w teatrze” patronuje portal i tygodnik Jelonka.com. Codziennie na naszych łamach będzie można przeczytać relację z tego, co się dzieje na norwidowskiej scenie. To właśnie tam, na finał przedsięwzięcia, młodzież wystawi zapowiadany spektakl. Co to będzie? Okaże się wkrótce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Areszt dla mieszkańca Krzeszowa

Nowy przystanek w Łupkach

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Luśka! 7-07-2008 20:44
Jak na razie wszystko zapowiada się wyśmienicie! :)
~Nana 8-07-2008 16:03
Jak najbardziej wyśmienicie... życzę sobie i wam wszystkim, coby faktycznie tak było potem :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Popłynęli dla dzieci  

Sytuacja w spółce Sanikom

Czyżby Andrzej Duda?

Likwidacja schroniska

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
520
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
14%