MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Wakacje w Jeleniej Górze pełne atrakcji

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 30 czerwca 2011, 8:43
Aktualizacja: Piątek, 1 lipca 2011, 7:47
Autor: TS
Atrakcją sierpnia będą teatry uliczne w ramach Festiwalu Teatrów Wędrujących.
Fot. Jelonka.com
Podczas rozpoczynających się właśnie wakacji różni organizatorzy przygotowali szeroką ofertę sportową, kulturalną i turystyczną w mieście. Przygotowano też imprezy jednorazowe o oryginalnym charakterze i cykle imprez, które – poprzez swoją powtarzalność – mogą być atrakcyjne dla Jeleniogórzan i ich Gości.

Wśród tych cykli – mówi Marcin Zawiła, Prezydent Jeleniej Góry - uwagę zwracają przede wszystkim dwa przedsięwzięcia. Pierwsze – seria przedstawień Zdrojowego Teatru Animacji – „Turystyczno-Historyczna Letnia Szopka Jeleniogórska”, to nowatorska idea prezentacji spektaklu w Rynku, specjalnie napisanego dla Jeleniej Góry, rodzaj farsy na kanwie historycznych zdarzeń. Początek – 29 lipca o godz. 16.00, a potem spektakle będą powtarzane kilkakrotnie w tygodniu, niemal do ostatnich dni wakacji.
Druga, to Cieplickie Koncerty Organowe, organizowane od 24 lipca do 28 sierpnia w kościele Zbawiciela z udziałem wybitnych muzyków. Cykliczność tych przedsięwzięć jest jednym z ich walorów, bowiem widzowie i słuchacze mogą w przewidywalnym rytmie brać udział w tych prezentacjach, a także zapraszać na nie swoich gości, przebywających w Jeleniej Górze i okolicach. Chcielibyśmy w przyszłości gamę takich przedsięwzięć sukcesywnie poszerzać, starając się, by adresowane były do różnych środowisk i różnych grup wiekowych. Pomysł Zdrojowego Teatru Animacji jest swoistym novum, z jednej strony zapowiada otwarcie widowni tego Teatru w październiku br., a z drugiej – ma być prezentacją plenerową widowiska stricte jeleniogórskiego.

Mocnymi punktami programu wakacji ma być kilka przedsięwzięć:

- Art & Glass Festiwal (1 – 3 lipca) – Jelenia Góra, Plac Ratuszowy
- Szybowcowe Mistrzostwa Polski Juniorów – (15-24 lipca) – lotnisko
- Mistrzostwa Polski MTB w ramach Bike Maraton – 23 lipca
- XXIX Międz. Festiwal Teatrów Ulicznych – Festiwal Teatrów Wędrujących – 5-8 sierpnia
- Popłyń z Tangiem – koncerty, filmy, pokazy tańca – 16-21 sierpnia, JCK, ul. Bankowa
- XXII Rycerski Turniej Kuszniczy na Chojniku – 20-21 sierpnia
- Międzyn.Turniej Piłki Ręcznej im. J. Szmajdzińskiego – hala przy ul. Złotniczej- 26-28.08.

Zdecydowanie najwięcej uwagi poświęciliśmy dzieciom – mówi Marcin Zawiła - w przewidywaniu, iż wiele z nich nie wyjedzie na wakacje poza miejsce zamieszkania. Kalendarz imprez dla dzieci jest bardzo obfity, spośród nich najważniejsze, to:

1. „Wakacje z legendą Dolnego Śląska – zamki, duchy i potwory” – cykl ośmiu spotkań w Książnicy Karkonoskiej
2. Letnie warsztaty dziecięce – cykl imprez artystycznych, uzupełniony o obiady, dla uczestników –Przystań Twórcza, cieplice
3. „SKOK W BLOK” – interdyscyplinarne warsztaty dla dzieci, organizowane w różnych punktach miasta, od Sobieszowa, przez Cieplice, centrum aż po Zabobrze – JCK i Teatr Odnaleziony
4. Warsztaty teatralne i plastyczne prowadzone przez aktorów Teatru „Cinema”, w ramach zajęć przewidziano także obiady
5. Lato w Teatrze – teatralne półkolonie w Teatrze im. C.K. Norwida
6. Wakacyjne warsztaty kulinarno-artystyczne w Sobieszowie „W TO MI SMAK”– DK”Muflon”, podczas których (tu także przewidziano obiady). W programie okaże się m.in., że produkty spożywcze mogą być także tworzywem artystycznym
7. „Wakacje bez nudy” – półkolonie organizowane przez ODK na Zabobrzu (z żywieniem)
8. „Słońce w mieście” – warsztaty dla dzieci, ODK
9. „Lato w BWA” – cykl wypraw artystycznych.

Wspomniane propozycje dla dzieci uzupełnione są spektaklami teratralnymi („Brzydkie Kaczątko”, „Złota Rybka”, i in. Zdrojowego Teatru Animacji, ale i innych teatrów), niedzielnymi porankami muzycznymi itp. przedsięwzięciami.
Pełny program – na stronie internetowej.

Kalendarium działań sportowych jest podobnie bogate, latem odbędą się rozgrywki kilku lig, m.in.

- Letnia Liga w piłce nożnej – kat. open
- Letnia Liga Koszykówki – kat. open
- turniej siatkówki plażowej „Karkonosze Cup”
- Miejskie Cross Country o Puchar Prezydenta Miasta
- Łysogórki – cykl zawodów rowerowych (5 wyścigów MTB)
- Grand Prix Polonia w Biegach na Orientację i in.

Ponadto odbędzie się wiele zawodów i imprez okazjonalnych i jednorazowych.

Ponad 300 tys. zł przeznaczyliśmy na program sportowy „Wypoczynek – organizacja czasu wolnego”, finansowany ze środków funduszy zapobiegania uzależnieniom, a przeznaczonych na wsparcie działań organizacji pozarządowych.

Środki te będzie wykorzystywało 17 organizacji, w tym m.in. Rada Przyjaciół Harcerstwa, TPD, ZHP, parafie, Liga Obrony Kraju, szkółki sportowe i kluby, a także placówki miejskie, w tym SP 15, MDK i MOPS.

Pełne kalendarium wydarzeń jest publikowane tradycyjnie na stronie internetowej miasta, a także w informatorach dostępnych m.in. w autobusach MZK, niektórych sklepach, w Ratuszu i innych obiektach Urzędu Miejskiego, w punkcie „it” Książnicy Karkonoskiej, i in.

Ogłoszenia

Czytaj również

Międzynarodowe warsztaty w JCK

Manewry medyczne

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Komentarze (37) Dodaj komentarz

~Rudebwoy_JG 30-06-2011 9:51
Dla młodzieży zero koncertów, tylko oczywiście Silessia Sonans itp... Ludzie uciekajcie stąd!
~ale jaja 30-06-2011 9:51
buaaaaaahahahahahahahahahahahaha - ale atrakcje, wzruszyłem się, szczególnie fontanną za 700 tysięcy złotych. PO - nigdy Ci tego nie wybaczę !!!
~co za miasto 30-06-2011 9:53
Teatr i kościół.....rzeczywiście atrakcje jak cholera!!!!!!!!!
~reasumując: 30-06-2011 9:54
Art & Glass Festiwal - wymyślony za Obrębalskiego - 2 edycja Szybowcowe Mistrzostwa Polski Juniorów – Aeroklub Mistrzostwa Polski MTB w ramach Bike Maraton – pozyskany w ubiegłym roku przez Sajnoga XXIX Międz. Festiwal Teatrów Ulicznych – Festiwal Teatrów Wędrujących od zawsze Popłyń z Tangiem – II edycja, projekt Obrębalskiego XXII Rycerski Turniej Kuszniczy na Chojniku – od zawsze Międzyn.Turniej Piłki Ręcznej - bądźmy poważni :) Czyli panie Zawiła, co pan wymyślił i przygotował na lato? Bo wychodzi na to, że nic :)
~Diablo JG 30-06-2011 10:04
Mimo że bardzo lubię jelenią, to wakacje tylko poza tym miastem bo tu umrzesz człowieku z nudy, brak koncertów, brak imprez plenerowych, po 17 godz. pusty deptak. i tak już od kilku lat...ale zaprasza wszystkich do Bolkowa na festival Castle Party przedostatni weekend lipca, lato agatowe do Lwówka, może w Lubomierzu jak będą mięli kasę będzie lepiej...niż rok temu, mamy jeszcze góry,żwirownie,szybowcówkę:))a i nad morze można jechac:))
~...JEDYNIE 30-06-2011 10:29
jedynie Teatry Uliczne inne rozrywki nadają sie do Ciechocinka..........dziękujemy.
*Piękny Roman* 30-06-2011 10:47
Młodzi w Jeleniej Górze sami organizują sobie atrakcje...Chlanie piwa na ławkach parkowych i skwerach oraz niszczenie wszystkiego co spotkają wtedy na swojej drodze...Ot taka buraczana rozrywka.
~z "Rejsu" 30-06-2011 11:03
proszę pana, to jest tak: nuda... Nic się nie dzieje, proszę pana. Nic. Tak, proszę pana...
~Rudebwoy_JG 30-06-2011 11:37
Lwówek, Lubomierz, Gryfów, ewentualnie Bolesławiec... Tam przynajmniej myślą nad imprezami plenerowymi, koncertami i lepszą rozrywką niż Wakacyjne warsztaty kulinarno-artystyczne w Sobieszowie czy Lato w BWA.. Bądźcie poważni, ludzie...
~ast 30-06-2011 11:42
ha ha ha ha ha atrakcje ha ha ha ha umieram z nudów
~jaaa uciekam 30-06-2011 11:55
hhhahahah pompa, moze Pan Marcin Zawiła zabija nudą słuchajac organów, ale ja nie ;)
~z "Rejsu" 30-06-2011 12:17
Z tych naszych rozmów wyłania się idea występów i... jakich jeszcze nie było. Stworzenia czegoś zupełnie nowego. Nowa wartość może powstać jako synteza różnorodnych sprzecznych ze sobą wartości. Jeżeli chcemy osiągnąć nową wartość, musimy doprowadzić do konfliktu między tym, co fizyczne, a tym, co duchowe. Jeżeli natura, więc fizyczność, jest czymś pierwotnym, czyli tezą, to kultura jest jej antytezą, a synteza tym, co pragniemy osiągnąć. Gdy ktoś z nas gimnastykuje się, reprezentuje naturę, więc tezę, jeśli ktoś z nas śpiewa, reprezentuje kulturę, więc antytezę. Chcąc stworzyć sztukę na naszą miarę, musimy zwiększyć w niej udział wysiłku fizycznego, a dla antytezy i duchowego. I to jest nowa strategia syntezy. I to jest nowa koncepcja sztuki.
~nix 30-06-2011 12:29
Teatry, ten na rynku i pod Chojnikem, są całkiem fajną imprezą.
~Sir Galahad 30-06-2011 12:42
Rudebwoy_JG przestań szczuć młodych ludzi
ebee 30-06-2011 13:19
Pan Zawiła przestał by się wygłupiać. Wakacje, przynajmniej młodym ludziom kojarza się z wodą, plażą, basenem. A pan Zawiła jak zwykle mydli ludziom oczy tanią propagandą. A rzeczywistość jest taka, że jest tylko jeden basen. Ceny, jak z kosmosu. Jedyny staw, gdzie kiedyś można było popływać kajakiem oddano PZW. PZW też położyło łapę na wszystkich zbiornikach wodnych w okolicy. Balaton, Wojanów, Stawy Wojcieszyckie. Ani wejśc do wody, ani spuścić kajaka, czy żaglówki., bo PZW lepi mandaty. Oto słoneczne wakacje w/g Zawiły. Ciekaw jestem, czy dzieci i wnuki Pana prezydenta udają sie w słoneczny wakacyjny dzień na...........Koncert organowy ? To jakaś paranoja. Pozdrawiam, EBEE
~do ebee 30-06-2011 14:38
Pamiętam czasy świetności basenu w Sobieszowie. Przyjeżdżałem tu na wakacje i cały wolny czas spędzałem na tym basenie, tu też poznałem swoją żonę. Po latach powróciłem w to same miejsce i niestety wszystko uległo zmianie i to na gorsze.Szkoda mi tych młodych ludzi błąkających się bez celu po ulicach. Smutne, że doprowadzono do ruiny ten obiekt, miasto w tej chwili nie ma pieniędzy ale na budowę Term Cieplickich przeznaczono astronomiczną kwotę, za którą można by było nie jeden basen zbudować:(
vvupe 30-06-2011 14:42
przypominam wszystkim zainteresowanym ,że dzisiaj o 20.08 mogą przyjść mnie pożegnać na dworcu PKP JG Centralna:) -jedzie ktoś też nad morze?
~tomekss 30-06-2011 14:50
hahaha atrakcje ja pierdziele sam sobie zawiła idź słuchać koncertów organowych, oscienne wioski mają swoje koncerty plenerowe z gwiazdami sceny muzycznej a u nas organy i lato w domu kultury hahahaha chociaż byś się człowieku nie ośmieszał że niby z dumą prezentujesz "Atrakcje" lata : ) haha
~ 30-06-2011 14:54
masakra
~do vvupe 30-06-2011 15:09
..........a po co jedziesz nad morze..........??? Przeciez u nas też można pochodzic z zimowej kurtce.....:))))
~wert 30-06-2011 16:34
tym biednym dzieciom to wystarczy coś zjeść pograć na boisku napic się wody potem dyskoteka trochę plastyki wycieczki coś więcej o ofercie Domów KULTURY
~dosia 30-06-2011 16:38
to chore... zamiast pokazac ze nasza Jelenia Góra moze dorównać innym miasta to my sie tylko ośmieszamy... PRETENSJE TO NIE DO ZAWILY TYLKO DO SIEBIE SAMI GO WYBRALIŚCIE!
~trusia 30-06-2011 17:12
To są domy chałtury, a nie kultury :)
~niecierpek 30-06-2011 17:47
ja pierdziulam... ale z was marudy! Jest choć jedna rzecz na świecie która wam się podoba? Różnorodność imprez, od teatru po maraton rowerowy, ale oczywiście wszystko źle... może sami ruszcie dupska sprzed monitora i zajmijcie się czymś pożytecznym?? Proponuję bieganie lub inny sport- przestaniecie myśleć o głupotach
rymcycymcy 30-06-2011 18:10
Wakacje w kościele to świetny pomysł, bo jest tam odpowiedni chłodek mimo braku klimatyzacji ! :) ...jak będzie mi zbyt gorąco na Ibizie to wiem gdzie szukać ochłody i wytchnienia ! ;)
~dzierzba gąsiorek 30-06-2011 18:19
Można skorzystać z oferty w Pasażu Grodzkim. Tam jest getfitfitness. Np. pójść na jogę albo zajęcia taneczne. To jest aktywny wypoczynek zamiast siedzenia przed ratuszem z kuflem piwa. Można też pójść na basen w hotelu Mercure na Sudeckiej. Szkoda, że oferty kulturalnej dla dorosłych jak zwykle latem NIE MA, bo teatry mają wolne, JCK też ma wolne - jeśli chodzi o imprezy dla dorosłych jeleniogórzan.
~fajnie 30-06-2011 18:49
JA TAM WBIJAM W TE ATRAKCJE, CHCIALBYM ZAROBIC COS W WAKACJE ZEBY MIEC NA PRAWKO I LIPA, NA ROZNOSZENIU ULOTEK TO SIĘ NIE DOROBISZ :(
~her Flik 30-06-2011 19:40
O Ku.. dobrze ze mnie tam nie ma i nie zalapie sie na te atrakcje buhahahaha
~Rudebwoy_JG 30-06-2011 20:01
A ja sie pytam co robi młodzież w urzędzie miasta? Wy nie macie jakiś koncepcji? Nie obchodzi to was czy po prostu nie umiecie rozmawiać..?
~lexy24 30-06-2011 20:35
Każdy pisze że wakacje w jeleniej to będzie lipa , ale na pewno będzie dużo ludzi i będzie oglądało te tzw atrakcje i nawet te osoby co piszą tutaj
~piterka 30-06-2011 21:31
Ale jak nasz prezydęt ogłosi termin wyborów, to dopiero się będzie działo! Kiełbasy wyborcze, pikniki, prezentacje, obietnice góry pieniędzy, tysiąca inwestycji na kredyt i wielu innych obciążających nasze wnuki pomysłów. To się będzie działo. Banda czworga w natarciu!
~yup 30-06-2011 22:14
W takim razie nie mogę odczekać się wyborów ;p
~nix 30-06-2011 22:25
W UM nie ma młodzieży, może wiekiem tak ale w środku to zgrzybiałe staruszki!
~wyborca mz 30-06-2011 23:17
Póki co niestety imprezy w tym 80000 mieście cieniutkie jak za poprzednika.Taki mały Lwówek czy Gryfów bije nas pod tym wzgłędem na łeb(lato agatowe,kwisonalia).Miejmy nadzieje że nowy prezydent bardziej postara sie w przyszłym roku:(
~szybowcowiec 30-06-2011 23:41
A pamiętacię na szybowcówie pierwszą imprezę "idzie jesień-nie ma na to rady" no i druga z fantastycznie umiejscowioną sceną na dole "nocne czekanie na ufo". WOW!!!
~... 1-07-2011 0:40
Ale niektórzy to mają pomysły... teatr przeszkadza (ale może czasem warto by się było odchamić), galeria przeszkadza (sztuka to też forma rozrywki -> intelektualnej), wszystko przeszkadza -> a dlaczego? Bo brakuje Wam perspektyw, bo rozhukani jesteście jak dziadowskie bicze, bo w głowach tylko piwo i imprezy macie -> czyli burackie siano. Dlatego będziecie się w wakacje nudzić... ale to już Wasza sprawa.
~dundersztyc 1-07-2011 2:10
Jakie miasto takie atrakcje. Jak nie zapadne w sen wakacyjno-jeleniogórski, to pochodzę sobie po remontowanym parku zdrojowym. Tam to dopiero są atrakcje. I ten dreszczyk emocji: zdążą czy nie? Jak na razie największym wydarzeniem wakacji była wizyta wszechwiedzącego, nieomylnego, przystojnego jak jajecznica z pomidorami posła Macierewicza. Może zaproszą Jarka?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Patrolowali jezioro

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Doczekają się ronda

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
667
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%