MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Wakacje w biegu

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 7 lipca 2007, 0:00
Autor: DOB
Fot. Agnieszka Gierus
Józef Kusiak wybiera się na Ziemię Świętą. A gdzie inne VIP-y?

Urlop – owszem, ale krótki i najpewniej nad polskim morzem – takie plany ma większość jeleniogórskich ważnych osób. Nieliczni wyjadą za granicę. Skąd taka skromność? – Nadmiar pracy – odpowiada większość z pytanych.

– Dokąd pojedziemy? Właściwie, to jeszcze nie zadecydowaliśmy – przyznaje z uśmiechem Zbigniew Sawicki, jeleniogórski radny Platformy Obywatelskiej. Wraz z żoną Beatą – posłanką PO na Sejm – udadzą się najprawdopodobniej nad Bałtyk. – Chcemy urwać się na 2 tygodnie. Ale jeszcze nie zaplanowaliśmy szczegółów, mamy sporo pracy.

– Urlop z prawdziwego zdarzenia to miałem chyba z 6 lat temu – przyznaje Ireneusz Łojek, szef klubu Prawa i Sprawiedliwości jeleniogórskiej rady miejskiej. W tym roku pojedzie z rodziną nad morze, w okolice Kołobrzegu. – Spędzimy tam dwa tygodnie - mówi.
Nad morzem będzie cała plejada samorządowców z naszego regionu.
– Wyjeżdżam z rodziną do gminy Rewal – przyznaje Ryszard Rzepczyński, zastępca burmistrza Karpacza. – Mój syn jest alergikiem i zmiana klimatu dobrze mu zrobi. Co będę robił? Chcę biegać, w poprzednich latach uczestniczyłem w tzw. biegach śniadaniowych. W tym roku też wezmę udział w tej imprezie. Planuję ponadto kilka długich wycieczek pieszych brzegiem morza.

Skąd taka popularność polskiego morza? – W sezonie nie opłaca się wyjeżdżać do ciepłych krajów – tłumaczy Hubert Papaj, przewodniczący jeleniogórskiej rady miejskiej (PO). Spędzi on tydzień nad Bałtykiem. – Na południu Europy jest inny klimat, Polacy nie są do niego przyzwyczajeni i taki wyjazd często kończy się tym, że siedzą cały dzień w klimatyzowanym hotelu. Do Hiszpanii czy Chorwacji lepiej jechać zaraz po sezonie.

Podobnego zdania jest także prezes Jelfy Marek Wójcikowski. – Upalne lato nie jest porą, którą lubię – przyznał. Sam nie wie, dokąd pojedzie. Przyznaje, że wielokrotnie spędzał wakacje w Skandynawii. Może uda się tam i w tym roku? – Za wcześnie na planowanie – odpowiada. Jednego jest pewien: jeśli już odpoczywać, to nie krócej przez dwa tygodnie.

Oryginalny pomysł na urlop ma także były prezydent Józef Kusiak. Kiedy szefował miastu, c o roku jeździł do ulubionego Kołobrzegu. Teraz, gdy przewodniczy klubowi radnych Lewicy i Demokratów planuje wyjazd z żoną na Ziemię Świętą, do Jerozolimy.
– To jeszcze nic pewnego – podkreśla skromnie. Ale jeśli nawet pojadą, to dopiero jesienią. – Podjąłem niedawno pracę i mam sporo obowiązków – mówi Józef Kusiak. – A moja żona teraz jest nad morzem, wypoczywa z wnuczkiem.
Sporo pracy ma też zastępca prezydenta Jerzy Łużniak. – Nigdzie nie pojadę – mówi krótko.
Odpoczynek w domu planuje także komendant jeleniogórskiej policji Zbigniew Ciosmak. Co prawda skorzysta z trzytygodniowego urlopu, ale spędzi ten czas w Jeleniej Górze. Będzie miał więcej czasy dla rodziny.

Szef radnych Wspólnego Miasta Miłosz Sajnog też na urlop nie wyjedzie, ale z innych powodów. – Byłem już w tym roku na wakacjach. Wiosną spędziłem 2 tygodnie w Amsterdamie, odwiedziłem muzeum narodowe oraz muzeum van Gogha – mówi. – To było moje marzenie i wreszcie je zrealizowałem.
Jakie plany na lato? – Planuję szereg weekendowych wycieczek rowerowych w Kotlinę Kłodzką – mówi. – Przy okazji przyjrzę się, jak wygląda tam kwestia promocji. Będę mógł porównać oba regiony.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kolorowe wakacje w MDK

Przystań w śmieciach

Zmiana prezydentury w Rotary Club Jelenia Góra  

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~Taki jeden 7-07-2007 10:17
Nooooo nasz były pan prezydent pojechał nawet kiedys promować Jelonkę do Meksyku :)))) Tak jakby tam ktos wiedział gdzie taka Jelonka jest...
~do redakcji^^ 7-07-2007 11:26
czy przypadkiem nie powinno się pisać : do Ziemi Świętej? a nie "na Ziemię świetą" .. tak tylko pytam^^
~Kurza twarz 7-07-2007 12:00
Już zaczął medytować na zebraniach i naradach. Popatrzcie jak komuszki marsksitowsko–leninowskie pokornieją. Mam nadzieję, że Ziemia Święta się nie zatrzęsie.
~studentka 7-07-2007 12:17
Żeby jechać do Ziemi Świętej na wycieczkę chyba nie trzeba być osobą wierzącą... A co do pokory to chyba przydała by się nie tylko "komuszkom marsksitowsko–leninowskim"...?
~do Kurza twarz 7-07-2007 12:52
Myślę że nie jesteś judaszem.
~wkurzony johny 7-07-2007 14:01
za nasze pojadą
~a ja im szczerze życzę jak najdalszych podróży 7-07-2007 14:18
jak by lokalne tzw. 'vip–y' więcej jeżdziły po świecie, to być może nie byliby tak ograniczeni w swoich dwcyzjach. jak ktoś poza bałtykiem i kotliną kłodzką niczego w życiu nie widział i chce rządzić miastem, to trzeba tylko współczuć mieszkańcom – budka z goframi, targowisko i nowa biedronka to szczyt doświadczeń i wyobrażeń takich klientów o nowoczesnym mieście.
~do studentka 7-07-2007 14:57
No faktycznie najlepiej być bandytą i fanatycznym terrorystą, wszak oni w większości z tamtych stron pochodzą.
~rozkminiacz 7-07-2007 16:31
Jeżdżą po świecie, jeżdżą, tylko się wstydzą przyznać... "Ja tylko z żoną do sanatorium, bo nie mam pieniędzy". Brawo p. Sajnog, brawo p. Kusiak za odwagę. Dziś każdego stać na jakiś wyjazd zagraniczny, tylko nie każdego stać na przyznanie się. Bo plebs wybiera, a ten zawistny i mściwy.
~do rozkminiacz 8-07-2007 19:29
Do sanatorium jedzie się leczyć, a nie spędzić za darmochę czas!!!
~do wszystkich jadacych nad morze.... 8-07-2007 22:39
najszybsza droga w okolice miedzyzdroi, kolobrzegu jest droga : kierunek jawor autostrada na olszyn, dalej A15 E36 do "berlinski ring",dalej w prawo naA10 E55,nastepnie zjazd na A11 E28 przez kolbaskowo i dalej wzdluz morza ... to nie sciema to jest najszybsza droga nad moze jak narazie. wiadomo dla tych ktorzy wiedza jak jezdzic po niemczech reszta przez gorzow powodzenia .
~do 22:39 9-07-2007 21:43
Zostań w tych Niemczech i nie wracaj, na rogatkach Berlina, a ja nie wiem jak się jeździ po Niemczech i pojadę przez Gorzów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

W KSON–ie dzieje się

Synoptycy: burze, deszcz i silny wiatr

Szansa na remont "zameczku"

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
470
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%