MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Wakacje pod lupą policji

Wiadomości: Region
Wtorek, 3 lipca 2012, 8:58
Aktualizacja: 8:58
Autor: Angela
Większy ruch na drogach, często nadmierna prędkość i nieostrożność, ale i alkohol – to najczęstsze przyczyny kolizji i wypadków, których podczas wakacji jest wielokrotnie więcej niż w pozostałych miesiącach roku. Dlatego policja rozpoczęła wzmożone kontrole i zapowiada, że nie będzie pobłażania dla kierowców łamiących prawo.

Jak informuje podinsp. Edyta Bagrowska, jeleniogórscy policjanci zwrócą szczególną uwagę na: prędkość, stan trzeźwości kierujących, prawidłowe wykonywanie manewrów – głównie wyprzedzania, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów, motocyklistów łamiących przepisy ruchu drogowego czy autobusy i inne pojazdy przewożące dzieci i młodzież.

- Okres wakacji to czas intensywnego wypoczynku dla dzieci i ich rodziców, a co się z tym wiąże, zwiększona ilość wyjazdów. Konsekwencją tego jest większy ruch na drogach, na których pojawia się znacznie więcej pojazdów, którymi kierowcy nie zawsze jadą z prędkościami określonymi w przepisach prawa ruchu drogowego – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Często podczas kontroli policjanci stwierdzają również nieprzestrzeganie godzin pracy przez kierowców, zatrudnianych przez prywatnych przewoźników. Przeciążenie pracą powoduje stany zmęczenia, podrażnienia oraz zasypianie za kierownicą, co może być przyczyną wypadków drogowych – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zatrzymania za wyłudzenia VAT – u

Akcja policji na drogach powiatu lwóweckiego

Wypadek w Jeżowie

Komentarze (2) Dodaj komentarz

opera-mini.nеt 3-07-2012 10:03
Niggers!!
opera-mini.nеt 3-07-2012 14:07
Niggers, wypowiedz się!! O policji coś jest, a to przecież twój temat.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Ukradł i nie chciał oddać

Spotkali się z Beatą Kempą

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1424
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%