MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Wakacje dla dzieci niepełnosprawnych

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 14 lipca 2018, 12:27
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 lipca 2018, 7:57
Autor: Paweł Guszała
Fot. Paweł Guszała
Jak co roku, w Jeleniej Górze organizowane są półkolonie letnie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. Pierwszy turnus rusza już w najbliższy poniedziałek.

W półkoloniach letnich mogą wziąć udział dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami w wieku od 6 do 20 lat. Pierwsze zajęcia rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek, 16 lipca, a zakończą się 24 sierpnia.

- Odbędą się 3 turnusy, po 2 tygodnie, od poniedziałku do piątku, od godziny 8:00 do 16:00. Dzieci i młodzież mogą spędzić tam miło czas pod okiem i opieką specjalistów. Wypoczynek organizuje miasto z firmą OREW (Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy) ARCHITEKTON, której siedziba mieści się przy ulicy Wincentego Pola 25 – mówi Andrzej Marchowski, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych, Zdrowia i Organizacji Pozarządowych.

- Organizujemy zajęcia specjalistyczne z terapeutami. Będą różnego rodzaju wycieczki, wyjścia, zajęcia w naszych salach, również będzie wydawany posiłek. Dzieci będą uczyły się samodzielności zgodnie z ich możliwościami – tłumaczy Izabela Żelasko, dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego ARCHITEKTON.

Zainteresowani powinni zgłaszać się osobiście (OREW ARCHITEKTON ul. Wincentego Pola 25 w Jeleniej Górze), drogą mailową (orewarchitekton@interia.pl) lub telefonicznie (tel.: 795 012 221 lub 602 497 946). Liczba miejsc jest ograniczona.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Siódma ofiara śmiertelna w powiecie jeleniogórskim

Kajakiem do Bałtyku – dla karkonoskich domów dziecka

Komentarze (3) Dodaj komentarz

użytkownik facebook 14-07-2018 23:33
no ładne dziecko ....
~ 16-07-2018 18:48
W Polsce funkcjonują OREW, ale wszystkie na swoich stronach internetowych mają załączony Statut, z którym można się zapoznać. Proszę OREW Architekton również o zamieszczenie Statutu, ponieważ my Rodzice musimy znać zakres opieki nad naszymi dziećmi, no i Waszej odpowiedzialności za ich bezpieczeństwo oraz wychowanie. Statut musiał być napisany już przy rejestracji placówki, więc jeśli placówka jest zarejestrowana, to Statut też jest.
~OREW Architekton 9-08-2018 13:12
Ma Pan/Pani rację , że statut jest ale strony jeszcze nie ma , tworzy się dopiero od 2 dni. Zajęci jesteśmy intensywnie innymi , organizacyjnymi sprawami. Z przyjemnością jednak udostępnimy statut w każdej chwil, w placówce a przy tej okazji damy okazję do zapoznania się z obiektem, pracownikami i naszymi podopiecznymi. Przepraszamy za tak późną reakcję , nie wszystko jednak do nas dociera. Takie są początki. Zapraszamy serdecznie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czarnoborska telewizja

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Most do rozbiórki

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1542
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%