MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wąchock dał im szczęście

Wiadomości: PIECHOWICE
Poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 14:26
Aktualizacja: 16:17
Autor: Ania
Fot. Robert Ignaciak
Anna i Ryszard Dudek z Piechowic w minioną sobotę obchodzili złote gody. Razem z nimi świętowali burmistrz miasta, Zofia Grabias–Baranowska, zastępca Krzysztof Raczek oraz wielu innych zaproszonych osób.

Pani Anna i Ryszard pochodzą z Wąchocka, gdzie się poznali i 23 kwietnia 1960 roku wzięli ślub. W 1963 roku przyjechali na Dolny Śląsk. Zamieszkali w Piechowicach, wówczas Piastowie. Tutaj rozpoczęli także pracę, którą wykonywali aż do przejścia na emeryturę. Pan Ryszard na początku był frezerem w „Karelmie”, w późniejszym czasie pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego rady zakładowej. Pani Anna została zaś kierowniczką w sklepie GS Samopomoc Chłopska.

- To niezwykle zgodne małżeństwo. Ich życie przebiegało bez większych wybuchów. Mama, zodiakalna Panna do większości spraw podchodziła z dystansem, tato – Bliźniak ma wesołe usposobienie. Nie było dla niego sprawy nie do załatwienia „Wyrzucano go oknem to wchodził drzwiami – mówi Teresa Bogusiak, córka państwa Dudków – To przede wszystkim bardzo dobrzy ludzie. Nigdy nie byli obojętni na ludzką krzywdę.

Wychowali wspomnianą już córkę Teresę i syna Piotra. Mają sześcioro wnucząt i jednego prawnuka. Mimo przeciwności nadal są pogodnymi, szczęśliwymi ludźmi. Sobotnia uroczystość miła dla nich wyjątkowy charakter, nie obyło się więc bez wzruszenia. W przyszłości zostaną obdarowani także medalami, które nadaje Kancelaria Prezydenta RP. Z powodu tragedii w Smoleńsku nie zostały jeszcze doręczone.

Małżeństwo z pewnością jest wzorcem dla wielu młodych ludzi, którzy w obecnych czasach zawierają związki małżeńskie.

Ogłoszenia

Czytaj również

O rozpadających się górach

Wokół Ratusza – to warto zobaczyć!

Groźnie na szlakach

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~andi2007 26-04-2010 15:48
50 lat małżeństwa- To piękny jubileusz- WIELKIE GRATULACJE OD ZNAJOMYCH Z PIECHOWIC.
~kazek 26-04-2010 20:11
Gratulacje! Trzeba by dodać,że Pan Ryszard był wieloletnim działaczem sportowym w KS' Lechia" w Piechowicach.
~maciek xD 26-04-2010 20:40
Pozdro rodziny z kielc!!!!!!!!!!
~tez Ania 27-04-2010 8:49
do Autorki tekstu: Okazuje sie ze mam ogromne klopoty z jezykiem polskim. Nie moge sobie poradzic z gramatyka napisanego przez Pania zdania: " Razem z nimi świętowali burmistrz miasta, Zofia Grabias–Baranowska, zastępca Krzysztof Raczek oraz wielu innych zaproszonych osób. " Mam nadzieje ze jest to wylacznie blad drukarza...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zamknięty szlak przez Kocioł Łomniczki

Studium na początek

Dla kobiet w Czekoladziarni

Zachęcają do wsparcia Szlachetnej Paczki

Już 50 lat razem

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
977
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%