MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 24 września
im. Gerarda, Teodora

W żywiole zamieci

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Sobota, 27 stycznia 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 27 stycznia 2007, 10:08
Autor: TEJO
Fot. Tomasz Zieliński
Nawiany przez silny wiatr śnieg utrudnia ruch na drogach w okolicach Jeleniej Góry. W dodatku wciąż sypie, co nie ułatwia pracy drogowcom w mieście i powiecie.

Kolejna ciężka noc z powodu zimy, która znów pokazała swoje niemiłe oblicze: całą noc sypało i wiało. Szczególnie odczuli to kierowcy, którzy korzystają z dróg podmiejskich.

Z informacji kierowców wynika, że drogi są białe, ale przejezdne, choć kłopotów nie brakuje, zwłaszcza na podjazdach. – Na szczęście w weekendy nie jeżdżą tir-y, więc nie ma korków – mówi pan Janusz, który rano udawał się do pracy w kierunku Jakuszyc.

Na trudności, a nawet brak możliwości przejazdu, kierowcy napotkają na odsłoniętych odcinkach dróg lokalnych, między innymi w rejonie Starej Kamienicy. Śnieg nawiewany jest także na drogę krajową do Zgorzelca, ale drogowcy radzą sobie w utrzymaniu szosy w stanie przejezdnym. Można przejechać z reguły zasypaną przy takiej pogodzie szosą ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa. Szczególnie należy uważać na wąskiej drodze z Pasiecznika do Lubomierza i Lwówka Śląskiego.

– Takie warunki drogowe wymuszają zdjęcie nogi z gazu. Samochody jadą powoli. Jest w miarę bezpiecznie – usłyszeliśmy od policjantów. – Próby przyspieszenia często kończą się, w najlepszym przypadku, „lądowaniem” na poboczu jezdni.

Śnieg ma padać przez całą sobotę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dla turystów

Wkrótce zegar wróci na "Majówkę"

Wybiorą sołtysa

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~mieszkanka 27-01-2007 10:23
moze i mozna przejechac w niektorych miejscowosciach! mieszkam w pilchowicach kolo wlenia! i gmina lwowek slaski ma gdzies kierowcow bo nie widzialam ani jednej odsniezarki a droga jest poprostu tragiczna!!
~mieszkanka 27-01-2007 10:35
chce nanies poprawki!! to gimna wlen ma gdzies kierowcow! powiat to lwowek slaski!! pozdrawiam
~0000 27-01-2007 10:56
ZGADZAM SIE CO DO GMINY STARA KAMIENICA. JEZDZ JEDNA ODSNIEZARKA ALE EFEKTOW WOGOLE NIE WIDAC. PEWNIE WYJEZDZA ALE STAJE GDZIES NA UBOCZU. TO JEST SMIECHU WARTE!!!!!!!!!!!
~Pomocy !!!! 27-01-2007 10:56
Drogowcy o Starej Kamienicy to juz calkiem zapomnieli... Wypychalismy rano auto prawie godzine z zaspy ..... :(
~Laszlo 27-01-2007 11:25
A mielismy isc na sanki ale dziekuje za taka pogode
~Jeleniogórzanin(T) 27-01-2007 11:26
Niestety na naszych drogach wciąż brakuje skutecznych płotków ograniczających nawiewanie śniegu z pól i przestrzeni otwartych.To co możemy zaobserwować chociażby przy krajowej 3 czy 5 to raczej atrapy zabezpieczeń, z których w wielu miejscach po ostatnim huraganie zostały tylko powykrzywiane paliki.To, że zima jest późna i coraz rzadziej się pojawia w takiej śnieżnej formie, nie zwalnia służb od należytego zabezpieczenia dróg przed zaspami.
~Maura 27-01-2007 11:31
Świetne zdjęcie!
~PABLO 27-01-2007 12:21
A mnie szlag trafia jak i w odśniezaniu widzę niewłaściwie ustawione priorytety !! Mieszkam przy ulicy Podgórze ,w starej części a w nowej mieszka obecny Pan Prezydent Obrębalski...i właśnie przed chwilą pojechał w tamtą część po raz trzeci pług a wszystko inne co nie po drodze to olewa się całkowicie...........
~CochaS 27-01-2007 13:32
Dzisiaj wracałem z Jeleniej Góry to stały w MPGK pługi o piaskarki. Łącznie tego naliczyłem razem 6 sztuk. Również nie wspomnę o odśnieżaniu chodników przez MPGK. Nawet pięcioletnie dziecko odśnieżyłoby lepiej chodnik niż pracownik MPGK. Po prostu szkoda słów. Co z tego, że przejadą pługiem (taki sam samochód, jak w składach węgla), jeśli śnieg i tak pozostaje na chodniku!!! Już lepiej odśnieżali ręcznie łopatami z MPGK.
~rrr 27-01-2007 15:33
LEĆ ADAM LEĆ
~bob 27-01-2007 21:15
Na ul. Lubańskiej siatkę chroniącą przed nawiewaniem śniegu założono tylko do połowy a dziś w nocy pługi walczyły nie z zamieci tylko z głupotą MPGK. Jutro giełda, dopiero będzie jazda

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przedszkole ma się dobrze

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Manewry medyczne

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
844
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%