MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

W zdrowym ciele, zdrowy duch

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 19 czerwca 2008, 15:23
Aktualizacja: 15:24
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Na sportowo pożegnali kończący się w piątek rok szkolny uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Żeromskiego. Był rajd rowerowy, rozgrywki tenisa, piłki nożnej oraz siatkówki.

To tradycyjny już sposób spędzania czasu w placówce, kiedy wypisane świadectwa czekają na wręczenie, a prowadzenie normalnych lekcji jest bez sensu. – W tym roku sportowe święto zostało poszerzone do dwóch dni – poinformował dyrektor placówki Paweł Domagała.

W środę amatorzy jednośladów wzięli udział w rajdzie rowerowym. Trasa imprezy przebiegała po górskich szlakach w okolicach Szklarskiej Poręby. Cykliści jechali Cichą Równią, przez Chatkę Górzystów, Osadę Orle (tam było ognisko i konkurencje indywidualne) aż do Polany Jakuszyckiej (meta).

W środę i czwartek odbywa się także już po raz trzeci Szkolny Turniej Tenisowy o puchar dyrektora ZSO Nr 1. Organizowany jest dzięki nauczycielom wychowania fizycznego - pasjonatom tenisa oraz pomocy Piotra Paczóskiego i Januszowi Lewińskiego na zabobrzańskich kortach przy ulicy Noskowskiego.

W czwartek, z kolei, na boisku szkolnym licealiści i gimnazjaliści grali w piłkę nożną i siatkówkę. Emocji nie zabrakło. Bramek i punktów też. Jedynie narzekano na asfaltową nawierzchnię. Kontakt z nią okazał się bolesny dla tych, którzy szczególnie zaangażowali się w grę. Będą im o meczach przypominać siniaki i zadrapania.

Dla dyrekcji szkoły dni sportu to okazja do podkreślenia, że nie tylko nauka przedmiotów teoretycznych się liczy, lecz także dobra kondycja fizyczna. Sportem na luzie pedagodzy z „Żeroma” chcą odwieźć uczniów od coraz częstszej praktyki dostarczania zwolnień lekarskich na zajęcia wychowania fizycznego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koniec remontu tunelu

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Wandale kontra naukowcy

Komentarze (4) Dodaj komentarz

HankaOdRumcajsa 19-06-2008 18:28
...sport to zdrowie...
piipi 19-06-2008 19:21
...do - [~HankaOdRumcajsa..] *Hhm,..a jaki sport ?.
~ada 19-06-2008 23:18
niezłe towarki ;)
~do piipi 21-06-2008 21:04
~ kolarstwo górskie i szosowe :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Festiwal baniek na jeleniogórskich błoniach

MZK i... wrzosy

Przełamywanie barier  

Ewakuacja w Szklarskiej Porębie

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
587
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%