MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W zdrowym ciele zdrowy duch

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 25 kwietnia 2008, 10:39
Aktualizacja: 10:41
Autor: Angela
Fot. Angela
Czy chipsy są zdrowe? Jakie witaminy są w owocach i warzywach? Na takie i inne pytania odpowiadały maluchy z Miejskiego Przedszkola nr 13 podczas tegorocznego konkursu „Zdrowa żywność, zdrowe odżywianie”. Nie zabrakło dobrej zabawy, trudnych łamigłówek i poważnych postanowień na przyszłość.

Na początek organizatorzy tegorocznej edycji konkursu przygotowali zabawę z zamalowywaniem kolorowanek warzyw i owoców, które zawierają witaminę A i C.

Później był kłopotliwy podział produktów na zdrowe i niezdrowe, odgadywanie przedmiotów po dotyku i rozwiązywanie krzyżówki. Na koniec dzieci musiały ułożyć prozdrowotne zdania z podanych wyrazów oraz odpowiedzieć na pytania: jak dbać o ręce, zęby, paznokcie i włosy.

Wszystko przy piosenkach i grupowych tańcach. Wiedzę przedszkolaków oceniało jury złożone przedstawicieli z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jeleniej Górze oraz z pracowników przedszkola.

– Konkurs dotyczący zdrowia w naszym przedszkolu organizowany jest już od dwudziestu lat – powiedziała Lucyna Balińska, dyrektor Przedszkola nr 13 w Jeleniej Górze. Wszystkie te działania mają za zadanie utrwalenie poznanych w przedszkolu wiadomości z zakresu zdrowia.

Przysłowie „W zdrowym ciele, zdrowy duch” dzieci wzięły sobie bardzo poważnie do serca. Jak mówiły niektóre przedszkolaki, w ich domu nie zawsze przestrzegane są zasady higieny. Dlatego po tym konkursie najmłodsi zapowiedzieli: - Będziemy upominać siebie wzajemnie i dorosłych, by dbali o siebie, bo zdrowie jest w życiu najważniejsze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Odpust na szczycie

Country pod Śnieżką

Zamknięcie szlaków w Rudawach Janowickich

Komentarze (2) Dodaj komentarz

piipi 25-04-2008 22:02
~ Drogie Dzieci ..PROSZE protestujcie z calych Waszych sil,aby wiedze o zdrowym zywieniu Waszych rodzicow byla uzupelnona.~Male Istotki..musicie walczyc o swoje prawa,bo jestescie tutaj najwazniejsi.~Zdrowie to cala radosc zycia !!.
~propedeutyk 26-04-2008 8:59
w praktyce nie ma czegoś takiego jak przejście od zdrowego ciała do zdrowego ducha. To właśnie poprzez zdrowy duch (a więc umysł i świadomość) dochodzimy do zrowego ciała stosując podstawową zasadę kierującą kulturą fizyczną:-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W Karpaczu działo się!

Sztuka w pałacach i nowi ambasadorzy

Praca wakacyjna – są jeszcze miejsca

Sympatyczny skrzat przed budynkiem POK

Będzie park rekreacji

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
436
Tak
87%
Nie
9%
Nie mam zdania
5%