MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

W Zdrojowym na weekend „Koziołek Matołek”

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 20 września 2017, 8:24
Autor: ZTA
Fot. Użyczone/Teatr Animacji
Przed nami kolejne przedstawienie weekendowe. Tym razem Zdrojowy Teatr Animacji w Cieplicach zaprasza dzieci w sobotę (23.09) o godz. 16.00 na przygody „Koziołka Matołka”. Na Czytelników Jelonki.com czekają dwa podwójne zaproszenia. Otrzymają je Ci, którzy jako pierwsi dodzwonią się do teatru pod numer 75 75 57 690, wew. 16.

„KOZIOŁEK MATOŁEK”
reżyseria: Czesław Sieńko
adaptacja: Czesław Sieńko
muzyka: Robert Łuczak
choreografia: Małgorzata Fijałkowska
obsada: Lidia Lisowicz, Dorota Fluder, Dorota Bąblińska-Korczycka, Katarzyna Morawska, Diana Jonkisz, Jacek Maksimowicz, Sławomir Mozolewski, Sylwester Kuper, Radosław Biniek, Rafał Ksiądzyna

Koziołek Matołek – postać stworzona przez Kornela Makuszyńskiego (tekst) i Mariana Walentynowicza (kolorowe rysunki) w jednej z pierwszych w Polsce historyjek obrazkowych dla dzieci w roku 1933. Jest to postać kultowa,[mimo że od śmierci obu autorów minęły już dziesięciolecia, a opisane i narysowane przygody tytułowego bohatera niekoniecznie przystają do współczesnej rzeczywistości. Ta powieść obrazkowa należy do kanonu polskiej literatury dziecięcej. Historia Koziołka Matołka uznawana jest za prekursorską w polskim komiksie.

Reżyser Czesław Sieńko – aktor-lalkarz, autor tekstów, reżyser teatralny. Ukończył Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (wydział PWST w Warszawie). Pracował w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie, a od 1986 roku w Teatrze Baj Pomorski w Toruniu. W 1993 roku objął obowiązki kierownika artystycznego, a w latach 1994-2003 był dyrektorem naczelnym i artystycznym. W 1994 roku zorganizował Toruńskie Spotkania Teatrów Lalek, które przekształciły się w festiwal międzynarodowy. W czasie jego VI edycji otrzymał, wspólnie ze Stanisławem Ochmańskim nagrodę specjalną za stworzenie idei i organizację festiwalu. W 2010 roku założył Bydgoski Teatr Lalek Buratino.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa budowa punktu widokowego

Finał na lawecie

Są pieniądze na projekty dla Muzeum Zabawek

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Hurrra !!!!!!!!!!!!!!!!! 20-09-2017 20:52
Ilu to już pseudo k.matołków gościł ten teatr ostatnio.Nareszcie będzie ten prawdziwy w centrum Czerwonej Kotliny czyli w Pacanowie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Układanka na budynku ośrodka kultury

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Emocje filmowe w Lwówku Śląskim

Mobilizacja przed II turą

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2203
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%