MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

W Zdrojowym na weekend – bajka dla dzieci i cieplicka kolęda

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 23 stycznia 2015, 10:12
Aktualizacja: 10:19
Autor: organizator
Fot. Organizator
Adaptację jednej z piękniejszych i bardzo lubianych przez dzieci baśni Hansa Christiana Andersena – „Mała syrenka” będzie można zobaczyć w oryginalnej, lalkowej wersji już jutro (24.01.) o godz. 16.00 w Zdrojowym Teatrze Animacji. W niedzielę natomiast teatr zaprasza o godz. 19.00 na "Naszą Cieplicką Kolędę".

„Mała syrenka” to opowieść o morskiej syrence, która z miłości do szlachetnego księcia opuszcza swój podwodny świat. Jeleniogórska wersja baśni nieco łagodzi jej przebieg.

- W oryginale książę żeni się z inną dziewczyną, a syrenka z nieszczęśliwej miłości ginie w morskich falach. W naszej opowieści nieszczęśliwą Syrenkę z opresji ratuje ojciec, Król Mórz Tryton – mówił Bogdan Nauka, autor adaptacji i reżyser spektaklu.

Mobilna scenografia autorstwa Iwony Makowskiej oddaje urodę podwodnego świata, klasyczne marionetki niciowe wykonał jeleniogórski rzeźbiarz Ryszard Zając. Wielkim atutem przedstawienia jest muzyka. To wspaniały roztańczony musical, do powstania którego przyczynili się jeleniogórzanie: muzykę skomponował Agim Dżeljilji, teksty piosenek ułożył Tadeusz Siwek, a zespół aktorski wokalnie przygotował Jacek Szreniawa. To nazwiska, które gwarantują sukces - zapewnia Bogdan Nauka.

Bilety pojedyncze są po 15 zł, natomiast bilet rodzinny (dla trzech osób) kosztuje 35 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Groźne zderzenie przy zjeździe do Piechowic

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~porzeczka 23-01-2015 16:20
fajnie ze to wszystko "nasi"- aktorzy,muzycy.plastycy czy teksciarze,powodzenia
~amu 23-01-2015 21:41
Fajne przestawienie, warto się wybrać. Fajnie że Teatr Zdrojowy się stara, bo w Norwidzie same odgrzewane kotlety.
~ 24-01-2015 1:25
amu, sprawdź od kiedy grana jest "mała syrenka " w zdroju , potem sprawdź co odgrzewa "norwid" a potem pisz, bo tak jak teraz jest zwyczajnie mało rzetelnie
~ 24-01-2015 16:40
Nocny onanista z Teatru Norwida ssp.dialog.net.pl ujada nawet w wątkach poświęconym innym teatrom. Co za żałosna kreatura! Znowu żal wam dupkę ściska, że ludzie wolą chodzić do innych teatrów? A w Norwidzie sama świeci pustką.
~Pan Tadeusz 24-01-2015 18:14
Lepiej chodzić do Animacji niż Norwida i nie dawać zarobić takim trutniom jak "dialog" opłacanym przez teatr z naszych pieniędzy. Kasa idzie na spamerów i pijar, to nic dziwnego że nie mają już pieniędzy na dobry repertuar.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ćwierć wieku Teatru Maska

Co z szubienicą?

Zmiana na skrzyżowaniu

O bezpieczeństwie

Krakowska gotowa!  

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
295
Tak
42%
Nie
47%
Nie wiem
11%