MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

W zaprzęgu Mikołaja muflon zastąpił Rudolfa

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 9 grudnia 2013, 8:19
Aktualizacja: Wtorek, 10 grudnia 2013, 7:41
Autor: Mestra
Fot. Mestra
Sanie Mikołaja ciągnięte nie przez znanego renifera z czerwonym nosem, ale przez rodzimego muflona, przybyły wczoraj (08.12) na wyjątkowy Poranek Rodzinny w Miejskim Domu Kultury „Muflon”.

Licznie przybywających uczestników Poranka, powitała wesoła elfowa gromadka, która zabrała dzieci i rodziców do wspólnej bajkowo-muzycznej zabawy z Mikołajem. Do grona elfów dołączyła również poseł Zofia Czernow, która pomogła Mikołajowi zaopatrzyć się w wielki stos paczek dla wszystkich dzieci.

Jednak zanim Mikołaj pojawił się w „Muflonie”, elfy sprawdziły w zaczarowanej księdze, czy wszystkie maluchy znajdują się na liście grzecznych dzieci. Na szczęście nie zabrakło na niej żadnego imienia, więc uczestnicy Poranka mogli spokojnie przygotować się na powitanie wyjątkowego gościa. Najpierw nauczyli się piosenki dla Mikołaja – z akompaniamentem elfowej gitary i perkusji, już po kilku chwilach cała sala głośno śpiewała: To Mikołaj, to Mikołaj, to Mikołaj święty, to Mikołaj, to Mikołaj, niesie nam prezenty.

Po piosence przyszedł czas na tradycyjną, polską bajkę – tym razem był to Worek prezentów z serii „Zaczarowany ołówek”. Śladem bohatera kreskówki, po projekcji bajki maluchy chwyciły kredki, którymi wyczarowały piękne aniołki ze skrzydłami stworzonymi od odrysowanych dłoni. W trakcie warsztatów plastycznych realizowany był również reportaż, który wyświetlony zostanie na kolejnym spotkaniu, a mali i duzi odpowiadali na pytanie: „Dlaczego Mikołaj ma czerwone ubranie?”.

W końcu nadeszła chwila, na którą z niecierpliwością czekali już wszyscy – rozległ się dźwięk dzwonków sań i na scenę wjechał zaprzęg Mikołaja wyjątkowo ciągnięty nie przez renifera, lecz …. muflona. Nie mogło być inaczej, bo przecież przybył do Miejskiego Domu Kultury „Muflon”. Uśmiechnięty Mikołaj witał się z każdym dzieckiem i wręczał mu symboliczną paczuszkę. Musiał się mocno napracować, bo było ich blisko sto.

– Moje dziecko zaniemówiło z wrażenia, gdy rozsunęła się kurtyna i na scenie pojawił się Mikołaj w saniach. A ten muflon to strzał w dziesiątkę – mówiła Barbara Monczak, mama 4-letniej Klaudii. – Jesteśmy stałymi bywalcami Poranków w „Muflonie” i za każdym razem niesamowicie nas zaskakują. Bardzo miło, że każde dziecko dostało coś od Mikołaja, chociaż i tak samo spotkanie z nim było ogromną frajdą dla mojego synka – dodała Patrycja Knapik, mama 3-letniego Olafa.

Kolejny Poranek Rodzinny już 19 stycznia. Na wszystkich czeka jak zwykle niezapomniana zabawa – ciąg dalszy bajek z serii „Zaczarowany ołówek”. Wstęp 10 zł za dziecko (opiekunowie bezpłatnie).
Organizatorzy proszą o wcześniejszy zakup biletów bądź rezerwację, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Sprzedaż i rezerwacje w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury „Muflon” od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00, tel. 75 755 37 70.

Cykl Poranków Rodzinnych dofinansowany jest z budżetu Miasta Jelenia Góra, patronat medialny sprawuje Jelonka.com, Muzyczne Radio oraz telewizja internetowa Strimeo.TV. Poranki wspierają: Czekolodziarnia w Jeleniej Górze, Hotel Gołębiewski, Klocki z Charakterem – Interaktywna wystawa klocków LEGO w Karpaczu i Jelenia Plast.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

To było podpalenie

Czytelniczka: drogo i brudno

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~tutek 9-12-2013 9:04
było FANTASTYCZNIE!!!!!!!!
~Ciaps 9-12-2013 9:23
Jak zwykle było super! Tak trzymać, brawo, brawo, brawo!
~marta2 9-12-2013 10:03
Ale fotki! Nie byłam ale za rok będę z synkiem.
~irek_jg 9-12-2013 13:11
po samych zdjęciach widać już, że impreza miała świetny klimat, a co dopiero na żywo - gratulacje dla organizatorów, tak trzymać!
~do rozpuku 9-12-2013 14:39
A ten Mikołaj to był święty czy z palikociarni ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Zamknęli przedszkole z powodu koronawirusa

Bardzo słabe wyniki matur

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
880
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%