MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

W Wojanowie spłonął budynek mieszkalny

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Środa, 21 grudnia 2011, 11:09
Aktualizacja: 11:10
Autor: Angela
Fot. KM PSP
Dzisiaj w nocy trójka dorosłych mieszkańców Wojanowa – Bobrowa straciła dach nad głową. Spłonął cały dach mieszkalnego budynku. Akcję gaśniczą utrudniały zgromadzone na poddaszu meble, które przeznaczone były do renowacji. Straty wstępnie oszacowano na 50 tys. zł.

Ogień w jednorodzinnym budynku mieszkalnym w Bobrowie pojawił się około godziny pierwszej w nocy. Płomienie zauważyli lokatorzy, którzy zdążyli wyjść z domu przed przyjazdem strażaków.

- Kiedy przybyliśmy na miejscu cały dach był w ogniu, a pożar był poważnie zaawansowany. Spaleniu uległ cały dach, którego ugaszenie utrudniały zgromadzone na poddaszu materiały łatwopalne. Właściciel obiektu zajmował się bowiem renowacją antycznych mebli, które składował na strychu. To one spowodowały szybkie rozprzestrzenienie się ognia. Przypominamy, że trzymanie materiałów palnych na poddaszach i strychach jest nierozsądne– mówi kpt. Andrzej Ciosk, rzecznik prasowy KM PSP w Jeleniej Górze.

Z ogniem do rana walczyło dwudziestu strażaków, łącznie osiem zastępów straży pożarnej. Strażakom udało się wynieść całe wyposażenie parteru, na którym mieszkali lokatorzy.

Najprawdopodobniej przyczyną pożaru był nieszczelny komin. Oficjalnie ustali to jednak biegły z zakresu pożarnictwa. Tymczasem strażacy przypominają o obowiązku regularnego czyszczenia kominów i palenia w piecach opałem, a nie śmieciami, plastikami czy gumami, z których spaliny powodują rozszczelnienie się przewodów kominowych. Warto wyposażyć też budynek w czujki pożarowe i tlenku węgla. Koszt takich urządzeń to około 100 – 150 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Trzeba posprzątać

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Jaszczomb 21-12-2011 14:18
MANFRED NA KOMENDANTA!!!
~dzida 21-12-2011 17:11
coś często pali się w bobrowie to nie przypadek ?
~premier 21-12-2011 18:22
od radnej, to się proszę odpindolić. że pali się często.. tak już musi być, tutaj mamy do czynienia z nieszczęśliwym przedświątecznym zrzędzeniem losu, cóż.. bardzo przykro, duża strata
~Donek 21-12-2011 22:45
pierdy,pierdy patrole obywatelskie trzeba zorganizować na Wojanowie i Bobrowie zeby tępić chmstwo w państwie!
~:) 21-12-2011 23:11
a który to dom spalił się.
~jos 21-12-2011 23:46
Spaliny z gumy i plastiku powodują rozszczelnienie przewodów kominowych?!Co za bzdura!!!
~proszący 22-12-2011 6:16
Trzeba palić węglem, koksem, drewnem a nie śmieciami TYLKO za CO ? ? ? Ludzie mają prawdziwy opał kupować ? ? ? ZA CO ? ? ? Co się tyczy przeglądów kominiarskich, to należą się kontrole po wykonawcze Kominiarczyk wchodzi i siedzi na dachu wypalając fajki, kasuje za usługę, której NIE WYKONAŁ ! ! ! O czym Ludzie dowiadują się dopiero po pożarze ! ! !
~rumcajs 22-12-2011 8:26
a w alberciahu na wolnosci na okraglo pala plytami meblowymi.
~wrr 23-12-2011 14:15
~proszący Jak się nie ma pieniędzy to nie znaczy, że można brać z półki sklepowej za darmo, jak się nie ma opału to nie znaczy, że można palić śmieciami!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Powstanie trasa rowerowa – sprostowanie

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Otwarto Dom Modlitwy w Łomnicy

Fundusze dla powiatu

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2057
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%