Czytających: 8854

I-liga koszykarek: W Wejherowie zgodnie z planem

Czwartek, 16 lutego 2012, 1:27
Aktualizacja: 14:09
Koszykarki BasketPro rozpoczęły rywalizację w grupie D I–ligi centralnej od wysokiej porażki z GTK Wejherowo 75:102. Dzięki wygranej GTK wskoczyło na pozycję lidera. W czwartek kolejny mecz przed jeleniogórzankami, tym razem w Gdańsku.

Daleka podróż ekipy BasketPro nie przyniosła pierwszego ligowego zwycięstwa. Mimo otwartej gry i okazałego dorobku punktowego podopieczne pary trenersko-zawodniczej Markowicz/ Krawczyszyn-Samiec wyraźnie uległy rywalkom. Początek spotkania był wyrównany, jeleniogórzanki prowadziły nawet 8:7, ale po 10. minutach to gospodynie zdobyły nieznaczną przewagę 21:17. W drugiej kwarcie wejherowianki zaznaczyły sportową wyższość, w 19. minucie osiągnęły przewagę 20 punktów (56:36), ale przed przerwą przyjezdne dzięki skuteczności Kowalczyk i Kosalewicz odnotowały 8-punktową serię i do przerwy było 56:44.

Po zmianie stron BasketPro nie składało broni i w 30. minucie przegrywały zaledwie 65:72, ale na więcej jeleniogórzanek już nie było stać. Ostatnia "ćwiartka" to już popis skuteczności GTK, które od 33. minuty (gdy było 80:70) rozpoczęło marsz po trzy-cyfrowy dorobek wygrywając ostatecznie 102:75.

Z rywalizacji w grupie D, tym samym z I-ligą centralną kobiet pożegnał się MUKS Poznań występujący pod nazwą MUKS Kórnik. Dotychczasowe mecze ekipy spod Poznania pozostaną zaliczone do ligowej tabeli, a planowane mecze w grupie D weryfikowane będą jako walkower 20:0 i punkty do ligowej tabeli w stosunku 2:0 dla rywalek MUKS-u.

W czwartek o godz. 19:00 BasketPro rozegra awansem mecz w Gdańsku z miejscowym AZS-em.

GTK Wejherowo – BasketPro Jelenia Góra 102:75 (21:17, 35:27, 22:21, 24:10)

GTK: Szlachta 20, Pabisiak 13, Kiejdrowska 13, Jachowska 10, Stępień 9, Jakubik 7, Sendlewska 7, Krzysztofik 6, Duraj 5, Drop 2, Hanke.

BasketPro: Kowalczyk 25, Kosalewicz 13, Podgajna 11, Pawlukiewicz 10, Krawczyszyn – Samiec 5, Szczęśniak 4, Paradowska 4, Prystrom 2, Łuczak 1, Łopatka.