MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

W Wałbrzychu – wyborcza powtórka

Wiadomości: DOLNY ŚLĄSK
Piątek, 29 kwietnia 2011, 16:08
Aktualizacja: 16:16
Autor: walbrzyszek.com
Piotr Kruczkowski nie jest prezydentem Wałbrzycha, mandaty tracą też radni: Stefanos Ewangielu, Piotr Kwiatkowski, Jerzy Krzyżowski, Beata Mucha oraz Sylwester Bernatowicz – tak wynika z nieprawomocnego postanowienia I Wydziału Cywilnego Sądu Okręgowego w Świdnicy. Powtórzone mają być wybory do rady miejskiej w okręgu nr 5 oraz druga tura wyborów prezydenckich.

Do trzech razy sztuka – protest wyborczy (nie w całości) został dziś przez świdnicki sąd uwzględniony. Sąd postanowił unieważnić wybory do rady miejskiej w okręgu nr 5 i wygasić mandaty radnych wybranych w tym okręgu. Protest dotyczący unieważnienia całości wyborów do rady miasta, a także do rady powiatu oraz pierwszej tury wyborów prezydenckich został oddalony. Ale sąd uwzględnił postulaty wnioskodawców odnośnie drugiej tury i postanowił unieważnić głosowanie z 5 grudnia. Piotr Kruczkowski traci mandat, wybory mają zostać powtórzone.

W ringu staną znów więc Piotr Kruczkowski i Mirosław Lubiński. Różnica między ich wynikiem w II turze wynosiła zaledwie 325 głosów. A Robert S., który zeznawał wczoraj, sam kupił 150-200 głosów. Sąd uwzględnił fakt, że takich „kupujących” głosy było więcej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~bizonik 29-04-2011 16:20
u nas tez cos za gladko poszlo PO, i w innych miastach podobnie, obywatele powinni miec wglad przy liczeniu glosow, bo ci narzuceni z gory to tez swoi, wg mnie to byl ogolnopolski przekret
~??? 29-04-2011 17:02
Co tam u Mira, Rycha, Zbycha no i BeatyS.
~Beatka 29-04-2011 19:48
A dziękuję, wszystko super!
~ 29-04-2011 21:32
Powinni za nowe wybory zapłacić ze swojej kieszeni.
~trew 29-04-2011 22:36
... wybory są fałszowane nagminnie. Polacy to matoły, nadal wierzą że mają wpływ na cokolwiek.
~Kubicusss 29-04-2011 23:31
Szkoda że w jeleniej nie będzie powtórnego głosowania bo mam dość układu Zawiłego prezydenta odliczam już dni do jego końca kariery politycznej mam na niego pewne papiery :) ale więcej już niedługo na jelonce :)
~Agata w-ch 30-04-2011 0:59
A to jeszcze nie wszystko Niezszerzony Ludwiś zakończy za pół roku karierę swą!! Może Wy go od nas weźmiecie i u Was będzie politykę robił ale w piaskownicy, taką podwórkową?
~ra 30-04-2011 9:54
prezydent miasta Wałbrzych. Jego mandat został unieważniony przez Sąd Okręgowy w Świdnicy. Opróćz Kruczkowskiego wyrokiem sądu wygaszono także mandaty kilku radnym miejskim. W ów aferze wykorzystano problem biedy, przekupywano ludzi nawet workiem ziemniaków aby tylko oddały głos na Platformę Obywatelską i jej kandydatów. Protest złożył rywalizujący w wyborach z Kruczkowskim pan Patryk Wilda. Drugim antybohaterem jest też Stefanos Ewangielu (PO). Liczba nakłonionych mogła wynosić nawet do około tysiąca osób. Nikt oprócz pana prezydenta nie wie czy to było działanie celowe i zaplanowane przez niego samego czy też coś o czym nic nie wiedział a sprawcami są ludzie którzy chieli "pomóc" wygrać. Afera jest duża, wręcz ogromna, ale podejrzewam że polskie media będą wolały zyć zaślubinami Will'a i Kate niż w ogóle wspomnieć o aferze. Wyszła w idealnym momencie dla ludzi w nią zamieszanych i dla samej PO.
~popis 30-04-2011 13:32
Niezszerzony Senator Roman L.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Nietypowy finał Ligi Rocka

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Doczekają się ronda

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
686
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%