MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

W wakacje dzieci się nudzą?

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 13 lipca 2011, 17:34
Autor: waskipp
waskipp
Fot. waskipp
Czas wakacyjny powinien być przeznaczony na relaks i aktywne zabawy na dworze. „W kąt powinien być rzucony” telewizor oraz komputer. Czy dzieci potrafią bawić się bez elektronicznych sprzętów?

Jak jeleniogórzanie organizują wolny czas swoim pociechom? Kto najczęściej opiekuje się maluchami podczas wakacji? Jakie atrakcje i sposoby aktywizacji dzieci przewidziało Jeleniogórskie Centrum Kultury, a także czego brakuje w naszym mieście by uczniowie w pełni korzystali z wakacji, dowiecie się w kolejnym programie Agaty Galas „Głos Ulicy”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kosić trawy, czy nie kosić?  

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Podgórna jest nadal zarośnięta

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 13-07-2011 18:09
hiiiiiii ;)
~... 14-07-2011 0:04
"Jak jeleniogórzanie organizują wolny czas swoim pociechom?" - Odpowiedź: 30% nie organizuje, idzie na żywioł - dzieci siedzą godzinami w domach przed tv lub kompem ponieważ rodzice pracują i nie ma się kto dzieckiem zająć a po pracy idą połazić po sklepach lub jak są w mieście jakieś atrakcje to tam się udają albo jadą w odwiedziny do rodziny lub znajomych. Kolejne pewnie z 30% dzieci jest u dziadków więc chodzą na lody, działkę, itp., 10% dzieci jest na koloniach a 20% na półkoloniach a ostatnie 10% to może sąsiadka lub opiekunka coś zorganizuje
ritakita 16-07-2011 12:36
Ludzie, o jakiej organizacji my tutaj mówimy? W Jeleniej Górze nie ma żadnych atrakcji dla dzieci- po prostu tragedia!!!! Zobaczcie co się stało z Rakownicą, totalna ruina i powoli robi się tam wysypisko śmieci, strach nawet wyjść z dzieckiem na spacer. Ciekawa jestem czy obecny Szanowny Pan Prezydent wywiąże się z obietnic przedwyborczych i odbuduje Rakownicę. Jak na razie to nikt w tym kierunku nic nie robi.Wstyd i hańba. Szkoda,że doczekaliśmy takich czasów, a nasze dzieci tylko na tym ucierpią.
~R.Kiełek 16-07-2011 12:50
Niestety w naszym mieście i rejonie niewiele się robi dla dzieci w wakacje i nie tylko !!! taka jest rzeczywistość...Dzieci zdane są na siebie samych , czyli podwórko, telewizor i komputer o ile taki mają ! Na wysłanie dzieci na kolonie rodzice często nie mogą sobie pozwolić...kiedyś taki wypoczynek organizowały zakłady pracy ale to przeszłość ! Nie wiem kto w mieście za to odpowiada !!! czyżby wszyscy urzędnicy wyjechali na urlopy do ciepłych krajów ? ...Te śladowe imprezy dla dzieci pozostających w mieście, niektórzy robią komercyjnie , jestem tym faktem oburzony ! Jak np. można pobierać opłaty za czytanie dzieciom książek ?!...jak czyni to Akademia Nauki i pan J. P. Proszę skontaktujcie się ze mną, ja i wielu wolontariuszy z przyjemnością uczynimy to bezinteresownie...To naprawde skand
~ 17-07-2011 19:20
Mogę napisać jak Ja organizuję czas wolny dzieciom; bez zbędnych wydatków, bez słodkiego obżarstwa, bez marketów, minimum tv i kompa, natomiast maximum ruchu: rower, wrotki, hulajnoga,piłka itp. A przede wszystkim MAXIMUM ZAINTERESOWANIA. Nie liczmy na to, że To miasto zorganizuje wakacje Naszym dzieciom. My sami powinniśmy zadbać o atrakcyjną i zdrową formę spędzania czasu przez nasze pociechy. Wszystko zależy od zaangażowania, chęci i takiej organizacji czasu pracy, aby jak najpełniej uczestniczyć w wakacjach naszych dzieci. I wcale nie trzeba poświęcać na te cele grubego portfela, tylko może trochę ''zwolnić" w tym pędzie dnia codziennego, trochę się zatrzymać, choć na chwilę... bo warto. No, chyba,że wolimy, aby Nasze dzieci wychowywała ulica, bo tak przecież najłatwiej.
~papisia0301 20-07-2011 13:32
Miasto powinno organizować rożnego rodzaju imprezy, koncerty itp. mam 14 lat i siedzę całymi dniami przed komputerem bo nic się nie dzieje w tym mieście. A z małym wysiłkiem można by było zorganizować czas młodzieży. Ale najłatwiej zapomnieć o młodym pokoleniu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Trwa budowa punktu widokowego

Mobilizacja przed II turą

Już wakacje – jakie w tym roku?  

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2225
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%