MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W tym sęk – zespół na „szóstkę”

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 9 października 2012, 10:18
Aktualizacja: 10:19
Autor: Angela
Fot. Archiwum prywatne zespołu
Znana jeleniogórska grupa muzyczna obchodzi swoje szóste urodziny, świętując je – jak na muzyków przystało – kolejnym koncertem. Koncertem wyjątkowym, bo z transmisją na żywo w Internecie i specjalnie przygotowaną na tę okazję scenografią. Tym razem wystąpią w sali widowiskowej MDK „Muflon” w środę (10 października) o godz. 19.00 podczas obchodów 35–lecia sobieszowskiej jednostki kultury.

W ostatnim czasie zespół W tym sęk można było zobaczyć i usłyszeć na koncertach „Gitarą i…” w Borowicach, na 45-tej Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie czy „Gitarą i piórem” w Karpaczu. – Szóste urodziny świętujemy muzycznie przez cały rok, a dodatkowo intensywnie pracujemy nad materiałem do nowej płyty – mówią Anna Kosa i Marcin Sweklej, założyciele grupy. – Akcent urodzinowy musi jednak być, więc na koncert w „Muflonie” przygotowaliśmy wyjątkową scenografię, do której niezwykłe prace zrobiła specjalnie dla nas Matylda Konecka – dodają.

Dodatkowo całość występu będzie transmitowała na żywo w Internecie ekipa LiveEventTV, a materiał zostanie zarejestrowany na nośnikach DVD. – Publiczność może więc przyczynić się do nagrania tego materiału – zachęcają muzycy.

Grupa w składzie Anna „Mała” Kosa (wokal), Marcin „Misiek” Sweklej (wokal, gitara), Tomasz Pierzchniak (wyjątkowo na kontrabasie) i Radek „Głowa” Przybylski (perkusja) przypomni utwory ze swojej płyty „Pogadaj z kimś”. Zapowiadają, że nie zabraknie nastrojowych kawałków, jak „Dobrze, że byłam”, pełnych energii „Gdybyś tylko”, „Astry” oraz humorystycznych „A niech to kule biją” i „Bóg wie co”. Zespół zaprezentuje też swoje najnowsze propozycje: bluesowy utwór „Nocą”, awangardową „Rurę” i „Samotność” – będącą połączeniem funky i samby.

– Na przestrzeni wielu lat skład zespołu ulegał zmianie, nie zmieniało się jednak nasze podejście do słuchacza, muzyki i tego, co robimy na scenie. Muzyką żyjemy na co dzień, jest ona tym, co daje nam siłę, energię, tym, co wyzwala najlepsze emocje, więc chcemy nią dzielić się z publicznością, która przychodzi na nasze koncerty – dodają Ania i Marcin.

Wstęp na koncert w MDK „Muflon” jest bezpłatny, należy jednak rezerwować miejsca pod nr tel. 75 755 37 70 lub pod adresem mailowym: muflon@sobieszow.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Kandydaci PO

Nad Śnieżnymi Kotłami

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~michael 9-10-2012 10:42
ooooo!!!! sęki!!!! na ten koncert warto przyjechać nawet z daleka!!!!
~klm 9-10-2012 12:28
http://www.facebook.com/pages/Gitar%C4%85-i-borowickie-spotkania-z-poezj%C4%85-%C5%9Bpiewan%C4%85/271655032932207
~trajuniejaki 12-10-2012 17:44
Znam "sęków" kupę lat, a obecnie nawet pracuję z Marcinem i obserwuję ich rozwój: jest dobrze- milutka muzykę grają i fajne teksty/piosenki poukładali... Sympatyczni, pozytywni ludzie, których szanuję za dobrą robotę w muzyce, nawet jeśli to nie jest styl mój ulubiony... Uczęszczajcie ludzie na występy tego zespołu, bo to jest prawdziwe "odchamianie" i czas spędzany przyjemnie! Szczególne pozdrowienia dla "kolegi po fachu" -perkusisty Głowy :)
~fanouszek 13-10-2012 6:45
Urodzinowe gratulacje dla Zespołu W tym sęk! Koncert w Muflonie był wspaniały, nastrojowy i magiczny - tak jak wasze piosenki. Oprawa plastyczna zapierała dech w piersiach, baśnowe obrazy tak bardzo pasujące do Waszej muzyki. Było cudownie! Czekam na nową płytę!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kto dyrektorem SP 11?

Stop takim przepustom

Country pod Śnieżką

Szokujący rachunek od "Wodnika"

Spacer szlakiem kowarskiej kolei

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
590
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
5%