MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

W tłumie kradną auta

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 31 sierpnia 2008, 8:06
Aktualizacja: 8:07
Autor: TEJO/Angela
Fot. JSL
Uwaga na samochodowych złodziei! W sobotę z okolic ul. Łomnickiej nieznani sprawcy ukradli samochód marki Renault. Poszukuje ich policja.

Złodzieje skorzystali z zamieszania związanego z Rajdem Karkonoskim i zabrali auto spośród wielu zaparkowanych w pobliżu lotniska. Policjanci apelują do kierowców, którzy zostawiają swoje pojazdy, o zwiększoną ostrożność. Choć dla złodzieja samochodowego nie ma przeszkód. Na nic zdają się wymyślne alarmy i inne „odstraszacze”.

Jak najlepiej ustrzec się przed przestępcą? Warto skorzystać z utajnionych wyłączników zapłonu.
– Jest to tani i prosty sposób, który zabezpiecza auto i jeśli nawet ktoś się do niego włamie, nie będzie mógł nim odjechać, bo go nie odpali – tłumaczy nadkom Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Policjanci radzą także za każdym razem zamykać auto i nie pozostawiać go w zaciemnionych miejscach. Nie należy też zostawiać w samochodzie torebek, dokumentów, pieniędzy czy drogiego wyposażenia. Trzeba też dokładnie pilnować kluczyków od samochodu.

Policja pamięta mieszkankę Jeleniej Góry, która poszła z grupką znajomych na piwo, i upiła się. Ktoś ze stolika ukradł jej kluczyki i bez kłopotu odjechał samochodem w siną dal. Szczególną ostrożność należy zachować również wobec sprzedających używane pojazdy. Często są oni również złodziejami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kursy zawodowe za kratami

Będzie taniej za wodę i ścieki

Powalczą o puchar burmistrza

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~KOCHAŚ 31-08-2008 11:57
Będąc z psem na spacerze jechało cós z tamtej albo drugiej strony. Właściwie nie wiem co , bo na sygnałach dymnych jechało ale za to potem wróciło od dołu . Na wrotkach lecz po torach. Potem nadjechali też z poprzedniej strony lecz też twardo. Może kto widział , gdzie jadąc i dlaczego bez kolejki na czczo ? Najbardziej mi zależy na głębokości bieżnika rowerzysty tamtego , co go nie słyszeli .
~Kryspa 31-08-2008 12:26
Jak Polska dluga i szeroka - to zladziejami stoi. Dobrze , że te ka...lie z Polski skutecznie gonia w Europie - już za granicą jest pierwsza lapanka na nich , aby zapobiegać póżniejszym klopotom z zlodziejami z Polski . Może zaczna lapy im obcinać to sie wreszcie skończy ta plaga.
piipi 31-08-2008 15:16
~Kobieta pijana za kierownica to NAJwieksze NIESZCZESCIE !!... ~Zlodzieju !!..tym razem dobrze zrobiles !!.
~Sabath 31-08-2008 21:43
ja to mam garaż szczelny i mam nadzieję że mi nie skradną mojego bmw ;-)
~misiak 1-09-2008 11:28
pipi ty to chyba z nudów takie bzdury piszesz
~KaSiA 1-09-2008 16:29
piipi naucz się czytać ze zrozumieniem a nie glupoty piszesz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śladami św. Jadwigi

Zygzakiem po ulicy

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Działa rada seniorów

Wyróżnienie dla samorządowców

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
593
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%