MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W tłumie kradną auta

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 31 sierpnia 2008, 8:06
Aktualizacja: 8:07
Autor: TEJO/Angela
Fot. JSL
Uwaga na samochodowych złodziei! W sobotę z okolic ul. Łomnickiej nieznani sprawcy ukradli samochód marki Renault. Poszukuje ich policja.

Złodzieje skorzystali z zamieszania związanego z Rajdem Karkonoskim i zabrali auto spośród wielu zaparkowanych w pobliżu lotniska. Policjanci apelują do kierowców, którzy zostawiają swoje pojazdy, o zwiększoną ostrożność. Choć dla złodzieja samochodowego nie ma przeszkód. Na nic zdają się wymyślne alarmy i inne „odstraszacze”.

Jak najlepiej ustrzec się przed przestępcą? Warto skorzystać z utajnionych wyłączników zapłonu.
– Jest to tani i prosty sposób, który zabezpiecza auto i jeśli nawet ktoś się do niego włamie, nie będzie mógł nim odjechać, bo go nie odpali – tłumaczy nadkom Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Policjanci radzą także za każdym razem zamykać auto i nie pozostawiać go w zaciemnionych miejscach. Nie należy też zostawiać w samochodzie torebek, dokumentów, pieniędzy czy drogiego wyposażenia. Trzeba też dokładnie pilnować kluczyków od samochodu.

Policja pamięta mieszkankę Jeleniej Góry, która poszła z grupką znajomych na piwo, i upiła się. Ktoś ze stolika ukradł jej kluczyki i bez kłopotu odjechał samochodem w siną dal. Szczególną ostrożność należy zachować również wobec sprzedających używane pojazdy. Często są oni również złodziejami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wandalizm czy profanacja?

Utrudnienia przy Drodze Sudeckiej

Jeleniogórski polonez

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~KOCHAŚ 31-08-2008 11:57
Będąc z psem na spacerze jechało cós z tamtej albo drugiej strony. Właściwie nie wiem co , bo na sygnałach dymnych jechało ale za to potem wróciło od dołu . Na wrotkach lecz po torach. Potem nadjechali też z poprzedniej strony lecz też twardo. Może kto widział , gdzie jadąc i dlaczego bez kolejki na czczo ? Najbardziej mi zależy na głębokości bieżnika rowerzysty tamtego , co go nie słyszeli .
~Kryspa 31-08-2008 12:26
Jak Polska dluga i szeroka - to zladziejami stoi. Dobrze , że te kanalie z Polski skutecznie gonia w Europie - już za granicą jest pierwsza lapanka na nich , aby zapobiegać póżniejszym klopotom z zlodziejami z Polski . Może zaczna lapy im obcinać to sie wreszcie skończy ta plaga.
piipi 31-08-2008 15:16
~Kobieta pijana za kierownica to NAJwieksze NIESZCZESCIE !!... ~Zlodzieju !!..tym razem dobrze zrobiles !!.
~Sabath 31-08-2008 21:43
ja to mam garaż szczelny i mam nadzieję że mi nie skradną mojego bmw ;-)
~misiak 1-09-2008 11:28
pipi ty to chyba z nudów takie bzdury piszesz
~KaSiA 1-09-2008 16:29
piipi naucz się czytać ze zrozumieniem a nie glupoty piszesz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kustosz z nagrodą

Zmiany pod Szrenicą  

Od dzisiaj dworzec tymczasowy

Widowiskowy duet w Sokolich Górach

Większość za zmianą

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
561
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%