MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W Teatrze Norwida... sprzedają futra

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 30 stycznia 2017, 15:27
Aktualizacja: Wtorek, 31 stycznia 2017, 7:12
Autor: Joanna Pasternak
Fot. Joanna Pasternak
Od zeszłego tygodniu w jeleniogórskim teatrze można zrobić zakupy. Otóż, nie byle jakie, gdyż teatr wyprzedaje kolekcję futer sztucznych a także naturalnych, pochodzącą z jednego ze swoich spektakli.

W zeszły czwartek (26.01) jeleniogórski Teatr im. C.K. Norwida rozpoczął wyprzedaż kolekcji futer, pochodzącej ze spektaklu „ Nadobnisie i Koczkodany, czyli zielona pigułka”. Sztuka była wystawiana w 2015 roku. Dramat Witkacego został wyreżyserowany przez Pii Partum, a osobą odpowiedzialną za kostiumy był Andrzej Sobolewski. Wszyscy bohaterowie, występujący w dramacie, byli ubrani w futra, które zakładali na praktycznie gołe ciała. Sztuka została wystawiona kilkanaście razy.

W związku z zakończeniem teatralizacji sztuki, do sprzedaży zostało wystawionych 25 futer w różnego rodzaju fasonach, kolorach i o różnych długościach. Ceny rozpoczynają się od 200 zł, nie przekraczają jednak kwoty 250 zł. W przypadku zauważonych zniszczeń, cenę można targować.

Na chwilę obecną sprzedanych zostało 7 sztuk. Większość płaszczy futrzanych jest z naturalnego włosia. Zostały sprowadzone do teatru już jako odzież wcześniej używana, ściągnięta na potrzeby sztuki.

Akcja wyprzedażowa będzie trwać jeszcze przez kilka dni, aż do pozbycia się całej kolekcji. Celem upłynnienia kolekcji ubrań jest zbiórka pieniędzy na bieżące potrzeby instytucji, jak też zakup kolejnych kostiumów, bądź akcesoriów, niezbędnych do wystawienia nowych sztuk.

Informacje o wyprzedaży kolekcji pojawiły się na stronie internetowej instytucji, a także na oficjalnym fanpage’u. Akcja potrwa jeszcze kilka dni. Zatem, ci, którzy są zainteresowani a jeszcze nie zdążyli zrobić zakupów, mają ku temu okazję. Osoby zainteresowane kupnem powinny kierować się do wejścia od strony parkingu.

Ogłoszenia

Czytaj również

ODK do zameczku?

Nowe drogi w Janowicach Wielkich

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Nie tanio 30-01-2017 19:03
Nie tanio
~mon 30-01-2017 19:55
Oby nikt tych prawdziwych nie kupił!!!
~ 31-01-2017 0:38
To się nazywa recykling. Nie kupowali nowych, nie wyrzucają. Słusznie.
~xyz 31-01-2017 2:58
Nie warto, mrozy ustąpiły.
~ 1-02-2017 6:47
fuj

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Książęcy dzwonek w Sali Krzywej

Zamek Książ: historia i tajemnice

Dzięki nagrodzie odwiedzą stolicę

Rok niespełnionych obietnic

Na propsie! Dzisiaj i w niedzielę

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
878
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%