MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

W taką pogodę na drodze może się wydarzyć wszystko

Wiadomości: JELENIA GÓRA REGION
Czwartek, 2 grudnia 2010, 10:27
Aktualizacja: 19:19
Autor: Angela
Fot. Angela
O tym przekonali się kierowca i pasażerka opla astry, przed którymi tuż za zakrętem ul. Wolności nieopodal MPGK zatrzymał się raptownie samochód marki Hyundai. Młodzi ludzie nie zdążyli wyhamować ani zjechać na prawy pas. Doszło do kolizji.

Warunki na drogach są od kilku dniu są wyjątkowo trudne, a niska temperatura sprawia, że pojazdy potrafią płatać figle. Najczęściej kierowcy wpadają w poślizg, innym razem ich auta gasną na drodze lub skrzyżowaniach. Na lodzie łatwo też stracić panowanie nad kierownicą i wypaść z jezdni.

Dlatego policja prosi o ostrożność i dostosowanie prędkości do panujących warunków. A to oznacza, że dozwolona w terenie zabudowanym 50 km/h w wielu miejscach może się okazać stanowczo za szybka. Dzisiaj kierujący oplem jechał rozsądną prędkością, ale nie przewidział, że tuż za zakrętem na drodze przydarzy mu się awaria.

– Kierujący hyundaiem jechał z Jeleniej Góry w stronę Cieplic lewym pasem, z którego chciał skręcić w lewo, w boczną uliczkę. Jego auto jednak zgasło. W tym czasie z zakrętu tego samego pasa jezdni wyjechał nieświadomy zagrożenia kierowca opla, który nie zdążył ani zahamować, ani zjechać na prawy pas dwupasmówki i uderzył w stojący samochód. Kierowca opla nie zachował odpowiedniej ostrożności na drodze, za co został ukarany mandatem karnym – tłumaczy Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Pasażerka opla na miejscu zdarzenie ostrzegała innych kierujących, żeby w razie awarii pojazdu ustawiali trójkąt w bezpiecznej odległości, który w tym przypadku też mógł zapobiec zderzeniu.

Policja przypomina, żeby w takich warunkach nie wyjeżdżać na jezdnie na letnich oponach. Kierowcy tirów, którzy kierują się na Szklarską Porębę, Jakuszyce czy Przełęcz Kowarską, mają też obowiązek zakładania łańcuchów na koła. Obecnie ruch odbywa się tam bez utrudnień, ale może być różnie. Dzisiaj rano, o 8.30 strażacy ochotnicy z Kopańca wyciągali z zasp karetkę pogotowia wiozącą pacjenta, która zakopała się przy jednej z posesji w Chromcu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wkrótce kontrole kąpielisk

Mobilizacja przed II turą

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (30) Dodaj komentarz

rymcycymcy 2-12-2010 10:37
Hmmm Angela ;) ...tytuł brzmi wyjątkowo zachęcająco !
~mm 2-12-2010 11:00
zatrzymał się raptownie, dobre, na śniegu, dobra wersja, tylko policja w takie bajki nie uwierzy, za mała odległość.
~diabelek 2-12-2010 11:27
no, juz słyszałem głosy, ze zarzadca "parkomatowych parkingów" moze spodziewac sie pozwów za uszkodzone samochody i pourywane zderzaki na nieodgarnietych płatnych miejscach parkingowych "od tablicy do tablicy" takze juz jeden z radcow prawnych zaczyna zarabiać ... trza "parkomaty oskubać" bo pieniążki i kary pobieraja jak w socjaliźmie, osobiście, a inwencji i pracy włożonej ZERO ... co za g.ó.w.n.i.a.n.e zarzadzanie miastem ... ???!!! zero dbałosci Rady Miasta o mieszkańców ...
~zewsi 2-12-2010 12:03
Zabronić skręcania w lewo! To się źle kojarzy!
~ 2-12-2010 13:00
"Pasażerka opla na miejscu zdarzenie ostrzegała innych kierujących" - znaczy, że darła ryja na kierowcę Hyundaia:))) A z drugiej strony, za co kierowca opla dostał mandat? Że ZA GÓRKĄ stało auto, którego nie mógł widzieć?
ebee 2-12-2010 13:08
Brawo "jajca" To, co napisałeś to szczera prawda. Niestety Red Angela często pisze o rzeczach, o których nie ma pojęcia. Niejeden raz próbowałem prostować oczywiste bzdury. Niestety nie przyjmuje ona krytyki. Niestety w Jelonce tylko Red Tejo jest obiektywny i często krytyczny wobec siebie, co czyni go w moich oczach profesjonalistą, czego niestety nie można powiedzieć o Angeli. Pozdrawiam, EBEE
~Szamejka 2-12-2010 13:38
Czy ja mogę gdzieś dostać e-maila do słynnej Panny Angeli? Z chęcią udzielę jej kilka cennych rad dotyczących sztuki dziennikarskiej. Mogę Pani również pomóc w pisaniu tekstów, które umieszczane są w portalu jelonka.com. Myślę, że ta pomoc jest Pani ogromnie potrzebna. Ma Pani świadomość tego, że teksty o tak bardzo pierwotnym zarysie są nie do przyjęcia nawet w gazetkach szkolnych? Funkcja, jaką pełni Pani w redakcji, jednak do czegoś zobowiązuje. Pozdrawiam serdecznie, Pani Angelo.
~ON.on.ON 2-12-2010 14:01
Kierowca opla nie zachował on odpowiedniej ostrożności na drodze
~xyz 2-12-2010 14:03
apel do pieszych na pasy tylko jak nie ma aut dzis samochody nie zatzrymaja sie w miejscu nie stana nagle mimo ze jada 30km/h i nieszczescie gotowe rozwaga i jeszcze raz rozwaga!!!!
ebee 2-12-2010 14:05
Zadziwia, że na 13 umieszczonych komentarzy, aż 7 ( w tym mój) zawiera krytykę dziennikarza. Jeszcze bardziej zadziwia fakt, ze Redaktor Naczelny nic z tym nie robi. Komentuję kilka lat na tym portalu i choć mój styl zapewne przedstawia wiele do życzenia, chciałbym móc uczyć się dziennikarstwa od dziennikarza. Niestety poziom tej pani, to żenada. Jeszcze bardziej oburza lekceważenie internautów przez redakcję, czego dowodem jest milczenie i brak jakiejkolwiek reakcji Naczelnego, czy też samej krytykowanej dziennikarki. Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca we flagowym portalu miejskim , jakim niewątpliwie ( jak długo ?) jeszcze jest Jelonka. Zyczę Szanownej Redakcji refleksji i Pozdrawiam, EBEE
~kierowcaON 2-12-2010 14:06
... czyli najlepiej porzucić pojazd i leciec za górke z trójkatem ... w tym czasie ukradna auto ... zawsze zostaje trójkat za górka ... anie, ten tez ukradna ... faktycznie, pozostaje darcie ryja ... no tylko niewawsze kierowce hyundaia ma sie pod reka ... pod ryjem znaczy ...
~KKK 2-12-2010 15:01
Te błazny niech walą trzeba właczyc myslenie a nie tylko hamulec i gaz
~do wiola 2-12-2010 15:02
jesteś bardzo pretensionalną osobą i to nie tylko w stosunku do Angeli. Wszystkie Twoje komentarze są takie i chyba odzwierciedlają Twoje niepowodzenia w życiu osobistym. Obserwuję to od dłuższego czasu.
~do wiola 2-12-2010 15:42
Już sie tak nie tłumacz ludzie czytaja i sami oceniają.
ebee 2-12-2010 16:12
Wiola ! Jestem z Tobą ! Tak jak Ty uważam, że najpierw trzeba wymagać od siebie, potem od innych. Dziennikarstwo,to nie wiec, ani spęd póła...lfabetów. Standardem w tym zawodzie jest wiedza na pisany temat i obiektywizm. Szkoda, że spora część internautów tego nie wie. Ale komentujący to w większości zwykli ludzie. Dziennikarz to fachowiec i nie powinien paprać roboty, bo pisanie, to jego zawód. Redakcja, która zatrudnia partaczy jest tak samo skazana na utratę klientów ( czytelników), jak dowolna fima z innej branży. Życzę Ci stanowczości i nie daj się zakrzyczeć. Pozdrawiam, EBEE
~ 2-12-2010 16:28
a tam, reporterka nie musi być jakąś wielką dziennikarką. Najważniejsze aby była na czas gdy coś się wydarzy a Angeli wychodzi to bardzo dobrze.
*Piękny Roman* 2-12-2010 17:02
O, i to mi się podoba. Popieram autora/autorkę postu z 16:28. Angela może i ma nieraz kłopoty z układaniem artykułów, ale za to jest bardzo aktywna i jest wszędzie. Wstaję rano, nastawiam tv - a tam Angela. Biorę poranną gazetę - a tam Angela. Otwieram puszkę sardynek - znowu Angela. Wyglądam za okno - a tam Angela...itd. I tak trzymać ! A co do negatywnych komentarzy pod Jej adresem, to może ludzie zacznijcie od siebie. Zobaczcie na swoje komentarze, na swoją pisownię. Jezu, tyle lat po wojnie a a...lfabetyzm kwitnie na całego. A poza tym Jelonka to na poły amatorski portal, więc błędy się zdarzają, ale dobrze, że w ogóle jest. Pozdrowienia dla Angeli ;-)
*Piękny Roman* 2-12-2010 17:08
wow to może Ty byłbyś chętny do pracy w Jelonce ? Tylko, że do tego trzeba być też mobilnym, a Ty pewnie ( jak większość komentujących tutaj ) potrafisz tylko całymi dniami siedzieć z tyłkiem przed komputerem i oceniać innych.
~kierownica 2-12-2010 17:48
do wszystkich komentujących wypadek - jak spędzicie kilkanaście lat za kierownicą, to dowiecie się, że na drodze wszystko jest możliwe i czasem nawet doświadczenie nie pomaga. swoją drogą hyundai był niewidoczny - stał zaraz za winklem -, a stan dróg, cóż, za miastem - czarne - w centrum - szklanka. jako kierowca mogę powiedzieć tylko jedno- to zarządca dróg powinien dostać mandat.
~wściekła 2-12-2010 17:52
cóż - pani Bagrowska wie wszystko. najlepiej ustawić radiowóz na obwodnicy - w bezpiecznym miejscu -i wlepiać mandaty, a tam, gdzie wiadomo, że może dojść do tragedii i stać nawet jako przysłowiowy straszak - już gorzej, bo kierowcy uważają, a tu idą święta i na mandatach się nie zarobi...
~ 2-12-2010 18:02
ja polecam jazdę na letnich, fajnie się auto ślizga.
~Schengen 2-12-2010 18:44
nie w temacie ( no może nie dokońca:) ): Zima w pełni a o miejskich lodowiskach jakoś cicho !!!! Może w ten weekend coś drgnie, czy też ZIMA nie pozwala na uruchomienie ślizgawek w tym "mieście"?!!!! Może redakcja zajmie się problemem....
~ 2-12-2010 19:04
ślicznie, Wiola została ocenzurowana. a za co? za to,że ośmieliła się krytykować warsztat dziennikarski Angeli. brawa dla cenzury!!! niech żyje (prawie) wolność wypowiedzi. z drugiej jednak strony trzeba być uczciwym i oddać honory Angeli za zaangażowanie i za "bycie wszędzie". o wielu sprawach dowiaduję się tylko dzięki pani. pani redaktor Angelo, już wielu pisało to na forum a ja powtórzę, zanim pani coś opublikuje proszę najpierw to przeczytać.
~m-ce 2-12-2010 19:05
W Jeleniej Górze parkingi płatne to dramat. A może nie płacić za porysowane samochody. Juz nie mówię o trudnościach z wjechaniem i wyjechanie, a może straż miejska zainteresuje się za co my płacimy....??? Władze miasta może tez sie zainteresują wybory tuż tuż !!!
~mamusia 2-12-2010 19:16
do użytkownika KKK- nie życz drugiemu, co tobie niemiłe - błaźnie!!!
~ulcia 2-12-2010 20:24
Dobijają mnie kometarze Pani Bagrowskiej. W kazdej sytuacji jest niedostosowanie szybkości do warunków... Dlaczego nikt nie wystąpi o odszkodowanie do służb odpowiedzialnych za utrzymanie dróg w należytym stanie, przecież za to płacimy!!!
*Piękny Roman* 2-12-2010 21:14
ulcia, a może to i dobrze, że drogi są w takim kiepskim stanie, bo gdyby były lepsze, to wtedy samochody jeździły by jeszcze szybciej i było by jeszcze więcej wypadków i więcej ofiar...Polecam ten tok myślenia wszystkim malkontentom...
Piipi Jelonkowa 2-12-2010 22:47
..do - [~Ebee ].. i co z tego,że "Nowiny" piszą prawidłową "polszczyzną",ale *tam brakuje ..PUBLIKUM do czytania i pisanie ! ..*tam jest po prostu PUSTKA ! Myślę,że *dzięki błędom pisanych łapką Angeli .. MAMY *Fajnych *Fans *Jelonkowych! ~Strasznie .. chciałabym miec *taki talent .. jak Angela ..DO PROWOKACJI !
~dtr 3-12-2010 9:02
ale przecież wszyscy mają abs ,sresy,Atw, super opony zimowe z bieżnikiem na lód i śnieg różnego rodzaju. i rura a póżniej zdziwienie ... Jest zima i jest ślisko i trzeba mieć wyobrażnię i tyle na temat
~ktos tam/... 3-12-2010 18:35
gratulacje dla zarzadcy drogi nr.366 a w szczegolnosci odcinek drogi PODGORZYN KAMIENNA GORA ZA dobrowadzenie tego odcinka do ruiny , patrzac na inne drogi nasuwa sie jeden wniosek ,jeden potrafi drugi dzieli pewnie kase z zarzadca,ciekwe ile zaplaci kasy glowny wykonwca za swoje niedbalstwa ,slowko do POLICJI DROGOWEJ ,MACIE OKAZJE WZMOCNIC BUDZET PANSTWA karajac nie kierowcow a szefow drog ktore podlegaja drogi .......................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Złodzieje grasowali na jednym z campingów – zostali zatrzymani

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Zatrzymania za wyłudzenia VAT – u

Finał na lawecie

Trwa budowa punktu widokowego

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2136
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%