MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W sztuce i przyjaźni

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 2 kwietnia 2019, 12:08
Aktualizacja: Środa, 3 kwietnia 2019, 15:08
Autor: MDK "Muflon"
Fot. MDK "Muflon"
W MDK "Muflon" w Jeleniej Górze odbył się wernisaż wystawy pt. „Na ścieżkach malarstwa” z okazji 30–lecia pracy twórczej Andrzeja Woźniaka, artysty mieszkającego w Cieplicach.

Dopisali znamienici goście i przyjaciele twórcy, którzy przybyli z całego Dolnego Śląska, w tym z: Wrocławia, Gubina, Lądka-Zdroju, Dzierżoniowa i oczywiście z Jeleniej Góry. Wśród nich byli: Waldemar Pawlikowski (malarz, twórca z kręgu piosenki autorskiej) z mini recitalem i Jerzy Jerych (malarz i najlepszy przyjaciel w Sztuce), użyczający głosu Vincentowi, który, jak się dowiedzieliśmy, prowadził życzliwą korespondencję z Andrzejem Woźniakiem.

Na wystawę składa się 9 obrazów surrealistycznych, 17 akwareli, 6 portretów, 8 karykatur i 12 szkiców do obrazów surrealistycznych.

16 kwietnia (wtorek) o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Andrzejem Woźniakiem. Tego dnia wszyscy zainteresowani będą mogli ponownie obejrzeć wystawę w towarzystwie autora i dopytać artystę o szczegóły powstawania jego prac, m.in. akwareli, jego wybory miejsc i obiektów, które utrwala na papierze, ale też w naszej wyobraźni i pamięci. Spotkanie to ma również zachęcić do spędzania większej ilości czasu w otoczeniu sztuki, głębszego z nią kontaktu, nabrania nawyku „czytania obrazów”, odważnego zadawania pytań i co najważniejsze, mówienia o tym, otwarcie o tym, co widzimy i przeżywamy, gdy patrzymy na dzieło sztuki.

Kuratorką wystawy jest Agata Makutynowicz. Wystawa potrwa do 26 kwietnia 2019.

Wystawa dofinansowana z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Dziwi
2
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wirtuozi jazzu

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Koncert Papieski z KSON–em

Zaczytaj się z Jelonką.com

Stop marginalizacji średnich miast

Rytm i Melodia wróciły!

Udana aukcja dzieł sztuki w BWA  

Spotkanie z Danutą Sadownik – jutro w Książnicy

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
775
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%