MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W szpitalu bez wypłat za luty

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 3 marca 2009, 14:56
Aktualizacja: 14:56
Autor: Angela
Fot. .......
Pracownicy Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze do dzisiaj nie otrzymali wypłat za poprzedni miesiąc. – Najgorsze jest jednak to, że nikt z dyrekcji nie udzielił im informacji, z czego wynikają te opóźnienia i kiedy pieniądze wpłyną na konta – mówią. – Pieniądze z NFZ na wypłaty dla pracowników mają się pojawić jutro i miejmy nadzieję, że tak się stanie – ma nadzieję dyrektor lecznicy.

O interwencję w sprawie wypłat poprosiło nas kilku pracowników Szpitala Wojewódzkiego, do których poza plotkami nie docierały żadne informacje na temat terminu wypłacenia zaległych pieniędzy.

– W jeleniogórskim szpitalu gdzie pracuje ponad tysiąc osób w mieście niespełna 85 tysięcznym, personel nie otrzymał wypłaty za miesiąc luty i nie wiadomo kiedy otrzyma pieniądze, gdyż żaden z trzech dyrektorów ani kierownictwa nie informuje załogi co się dzieje! – napisał do nas jeden z pracowników szpitala. Jedynie z nie oficjalnych źródeł wiadomo, że wypłaty i w tym tygodniu nie będzie.

Tymczasem dyrektor szpitala, Stanisław Woźniak, tłumaczy, że opóźnienia w przelewie pieniędzy z NFZ na konto jeleniogórskiego szpitala wynikało z wielu kwestii technicznych w tym m.in. z elektronicznego systemu rozliczeń, który jest nie kompatybilny z systemem NFZ- u, oraz wynikającymi z tego problemami związanymi z rozliczeniem ubiegłego roku.

– Poza tym dolnośląski NFZ nie ma pieniędzy na swoim koncie, ale musi je pobierać z centrali funduszu – powiedział Stanisław Woźniak – i stąd to trzydniowe opóźnienie. – Mogę tylko powiedzieć, że sprawa wypłat ma się rozwiązać jutro. Wówczas pieniądze mają wpłynąć na konto szpitala, a z niego na konta naszych lekarzy, pielęgniarek i pracowników socjalnych. Do dzisiaj ja również nie otrzymałem swojego wynagrodzenia – konkluduje Stanisław Woźniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Nagrody dla nauczycieli

Była gala z nagrodami

Komentarze (30) Dodaj komentarz

~lekarz 3-03-2009 15:27
pielegniarką za ich\\\' prace\\\'nie przelał bym nawet zlotówki siedza w tych swoich kanciapkach i popijaja kawke a pacjenta maja gleboko w d...... Chyba zapomniały o swoich obowiązkach ,ale strajkowac to pierwsze lecą!!!!!!
NICpoŃ 3-03-2009 16:00
1000 personelu w przeliczeniu na obsługiwany obszar miasta i powiatu - jejku :0 Zaczynam rozumieć problemy służby zdrowia i dlaczego to wszystko tyle kosztuje:/
~studentka pielegniarstwa 3-03-2009 16:40
Do lekarz :P zapewne więcej pielęgniarki robią od lekarzy bo jak wiadomo pielęgniarka doskonale sobie poradzi bez lekarza lecz oni napewno bez pielęgniarki bedą mieli trudności. Owszem zdarzają sie pielęgniarki które nic nie robią ale ostatecznie jest ich mniej więc nie warto wrzucać wszystkich do jednego worka. Jeśli chodzi o pacjentów to niektórzy dzwonią po to żeby właczyć im TV wiec mamy też wrzucać ich do jednego wora? A skoro tak wypisujesz to podejrzewam że wiesz o tym jakie pielęgniarka ma inne obowiązki prócz pacjenta szczególnie że na oddziale ma około 30 pacjentów. Więc prosze Cie nie pojezdzaj na nas bo "g..." to Ty wiesz o naszej robocie. Naszczescie pewnie nic nie masz wspólnego ze Służbą zdrowia i Bóg zapłać za to.
~nie związana ze Służba Zdrowa 3-03-2009 16:53
Wszystkim co pilotom głupoty, że im się nic nie należy za swoją pracę pieniędzy - życzę szybkiego powrotu do szpitala i przekłucia do łózka - zobaczymy wtedy, czy rzeczywiście NIC NIE ROBIĄ - zobaczymy kto im umyje zasrane dupsko i poda posiłek.
~życiowy 3-03-2009 16:59
85 tysięczne miasto !!!!!!!!! 1. 1000 personelu szpitala + pracownicy przychodni. 2. kilkuset lub z tysiąc parę funkcjonariuszy policji, straży pożarnej i miejskiej, służby więziennej itp. 3. kilkuset lub z tysiąc parę urzędników administracji / urząd miejski, powiatowy,pracy, ochrony środowiska, sanepid, pip i niewiem kto jeszcze/ 4. pracownicy oświaty też parę dobrych setek. 5. emeryci i renciści, oj będzie ich trochę. 6.dzieci na garnuszku rodziców, tych nie ma co liczyć /drążą kieszenia rodziców/. 7.trochę bezrobotnych też się uzbiera. I w końcu pytanie KTO NA TO WSZYSTKO ROBI ?????
~x do lekarz 3-03-2009 17:55
Moja babcia leży od dwóch tygodni w szpitalu,i tyle profesjonalizmu,oraz życzliwego podejścia do pacjentów od Pań pielęgniarek nie widziałem od dawna.Więc zamknij mordę bo nie wiesz o czym piszesz baranie!!!!!!!
~Tomy M. 3-03-2009 18:13
~życiowy - można śmiało założyć że na te 85 tys. mieszkańców ok. 20 tys. to ludzie bezproduktywni. Dodając 5 tys. handlarzy od których też nam nic nie przybywa wiadomo już jak rozwija się to miasto. Tak naprawdę utrzymuje je kilka fabryk i hotelarze z restauratorami.
~czepek 3-03-2009 18:24
A odsetki od opóźnionych wynagrodzeń dostana pracownicy czy też w niewyjaśnionych okolicznościach ktoś na górze przytuli czapkę drobnych?
~tommi 3-03-2009 18:27
walcza o kazda złotówke-a tu czlowiek na lakierni pyli sie,truje sie chemicznie i dazy zeby połaczyc koniec z koncem,a Oni G...o tam robią i tylko czekają zeby im dac czekoladke albo kase do kielni!!!!!!!!!!!!!
~ssssss 3-03-2009 19:28
Ale na otwarcie nowego oddziału i zatrudnienie tam swojej żony na kierowniczym stanowisku to dyrektorek znalazł pieniążki !!!!!!!! Ale tak to już u nas bywa najpierw trzeba zadbać o swoich nowa władza nowe potrzeby.
~do tommi 3-03-2009 20:41
trzeba się było kształcic na lekarza lub pielęgniarke, a nie wypisywać teraz beznadziejnych komentarzy. Zanwca się znalazł - tylko żółć i nienawiść płynie potokiem z tych wypocin
~ago od kosmosu 3-03-2009 20:46
Tommi, mogłeś zostać pielęgniarką, miałbyś czekoladki, tylko czy chciałbyś je wcinać? Wszak one tuczą niemiłosiernie.
~studentka pielegniarstwa 3-03-2009 20:56
do tommi : Bo to oni zamiast z rana kawke to ida ostro do pracy i zaczynają dzień od "gównianej" roboty i to nie jednej. Pomyśl sobie jak sam sie załatwiasz i pomyśl że ktoś to robi tylko w łóżko i to z podwojoną "siłą", i też wiążą ledwo koniec z końcem a Tu jeszcze paru takich się trafi co tylko narzekać na pielęgniarki potrafią a sami nic swojej rodzinie nie pomogą.. ciągle tylko wysłuchiwać i zapierniczać po 12 godzin z czego czasem się zdarzy że jest chwila wolnego... do tego dochodzi ryzyko zarażenia się chorobami śmiertelnymi i odpowiedzialność za życie człowieka wiec przestań pie.... takie bzdury skoro Ci się twoja robota nie podoba to jedź do irlandii tam przynajmniej lakiernicy wiedzą za co się trują :P a jeśli nie podoba Ci sie zawód to zapraszam na studia pielęgniarstwa zobaczymy ile wytrzymasz :P swoją drogę to ciekawe jeśli się zatrujesz to kto będzie Ci to zycie ratował ?? bo napewno nie Ci co g... robia
~znawca tematu 3-03-2009 21:07
podobno szpital nie był /jest / przygotowany do prawidłowego zlozenia rozliczenia mimo ze tym zajmuje sie zespół wielu osób..czy to prawda ps1.inne nzozy/mimo tego samego rozliczenia dały rade.. ps2.a w zgorzelcu w szpitalu pewnie wypłacili w porę
~jelinek 3-03-2009 21:26
Podczas oczekiwania na pomoc lekarską jakieś dwa tygodnie temu zauważyłem , że jak słusznie wypowiada się dyrektor tej instytucji system opieki jest niekompatybilny. Począwszy od spraw architektonicznych, pomieszczenie dla chorych oczekujących jak i miejsce diagnozowanych chorych przypomina trzeci świat. Diagnoza lekarska była nie trafiona. Jeszcze po tygodniu otrzymałem list do domu, że muszę dostarczyć dokumenty ubezpieczenia bo w przeciwnym razie zostanę obciążony kosztami tej "opieki" lekarskiej pomimo wcześniejszego okazania dokumentów w chwili rejestracji.
~wie39 3-03-2009 21:27
lekarzom złamanego centa -niech wyp...do Irlandii zobaczyć jak się pracuje i co to jest dyscyplina.A tu ściągnąć lekarzy ze wschodu
~ed 3-03-2009 21:30
oj straszne 3 dni opóźnienia, pewnie nie mają co do garnka włożyć. jak to się ludziom w budżetówce w główkach przewraca. poszliby do prywatnej firmy, która jak nie zarobi to nie ma na wypłaty, bo nie dostanie od Państwa to by zobaczyli jak to jest. CZasem trzeba i mięsiąc poczekać na wypłatę żeby tylko firma funkcjonowała i żeby nie stracić pracy. A tu trzy dni i wielkie larum.
~portier 3-03-2009 21:33
Podrzędni pracownicy w szpitalu są tacy sami jak my, biedni i wykorzystywani. Natomiast dyrektorzy i lekarze to inna klasa ludzi -> bogaci, leniwi i aroganccy...
~do ~portier 3-03-2009 22:19
Trza sie było uczyć, to też byłbyś bogaty, leniwy i arogancki. Sam jestem szefem i widzę doskonale, że ludzie - jak się ich nie przyciśnie - zbijają bąki i tylko udają, że cos robią. Trzeba od nich wymagać dwa razy więcej niż powinni robić, bo wtedy nawet opieprzając się, zrobią prawie tyle, ile powinni. Ja wpadam do biura tylko na 1-2 godz. dziennie, bo i tak na mnie pracują podwładni. Takie jest życie: jedni maja inteligencję, inni jej nie mają. Pracują ci ostatni, a pretensję niech mają do natury.
~maniek69 3-03-2009 22:59
Do dzisiaj ja również nie otrzymałem swojego wynagrodzenia – konkluduje Stanisław Woźniak. Ha ha moze ten pan dyrektor powie ile zarabia w miesiac ?? 3 4 czy wiecej tysiecy ma na koncie na pare miesiecy i to nie tylko z ze tak powiem legalnej wypłaty drugie tyle pociagnie na lewo wiadomo szpital tez koryto i anchapac sie da a taka szara pielegniarka ile zarabia 1000 zł moze troszke wiecej a co poniektóre mniej porównajmy co robia pan dyrektor siedzi i pierdzi w stolik a jak przychodzi co do czego to nie potrafi nic zorganizowac a pielegniarka?? przepraszam za ostre słwoa zeby sie co poniektorzy nie oburzyli podciera du... myje sprzta pomaga sikac czyli wszystko co najgorsze i nawet za miesiac takiej pracy nie moze otrzymac zapłaty a to co rusz słychac kryzys a tu patrz ostatnio we Lwóowku pan burmistrz dostał za rok 12 tys podwyzki a co niech ma dla mnie paranoja szczególnie ta słuzba zdrowia nie mowa tu o personelu tylko o deryktywie sami najpierw niech siebie wylecza a pozniej bira sie za innych pozdrawiam
~ed 4-03-2009 0:06
oj straszne 3 dni opóźnienia, pewnie nie mają co do garnka włożyć. jak to się ludziom w budżetówce w główkach przewraca. poszliby do prywatnej firmy, która jak nie zarobi to nie ma na wypłaty, bo nie dostanie od Państwa to by zobaczyli jak to jest. CZasem trzeba i mięsiąc poczekać na wypłatę żeby tylko firma funkcjonowała i żeby nie stracić pracy. A tu trzy dni i wielkie larum.
~Łowca byków 4-03-2009 0:14
tommi czekają tam na Ciebie jak się już zapylisz i zatrujesz.
~portier 4-03-2009 9:00
do "szefa firmy": współczucie mnie wielkie ogarnia gdy czytam o szefach firmy, którzy traktują pracowników jak niewolników. PRACOWAĆ!!! 2x ciężej pracować!!! a ja sobie dłubię w nosie, bo tylko to potrafię... Bez nas, ludzi pracy tacy jak ty, szefowie siedzielibyście pod magistratem i żebrali o miskę zupy. Szef musi być człowiekiem uczciwym, rzetelnym i powinien pracować tak samo ciężko co jego pracownicy, gdybyś był taki to nie musiałbyś nic wymagać i przyciskać...
NICpoŃ 4-03-2009 9:04
@do~portier Chyba pomyliła Ci się inteligencja z operatywnością. Ponadto co do tej inteligencji, to ja bym się na twoim miejscu nie wychylał z nią nie wychylał. O tym, że jest z Tobą coś nie tak świadczy nawet pogarda z jaką wypowiadasz się o swoich pracownikach. Lenią się , obijają - jest całe spektrum narzędzi by taką sytuację rozwiązać (do zwolnienia z pracy włącznie). A natura, to może jedynie sprawić, że kiedyś będziesz dalej wpadał do biura na 1-3 godzin, ale by posprzątać :)
~zako 4-03-2009 9:10
za złą organizacje jeżeli taka jest nie odpowiada personel medyczny. Lekarz za swoje diagnozy, pielęgniarka za pielęgnowanie, ale liczy sie tez podejście do człowieka. Zawód wybrali trudny i wymagający poświęcenia, a jak mają jakieś gorsze dni to zaraz wszyscy wylewają żółć. Ja w szpitalu byłem z wypadku i choć był to bardzo poważny uraz i nie byli w stanie pomóc, ale profesjonalna diagnoza i komplet badań oraz ustalenie najbliższego lekarza, który dokona operacji - dzięki czemu wyścig z czasem został wygrany i dlatego nigdy nie zapomnę tego naszym lekarzom i pielęgniarkom.
~do ~portier i NICpoŃ 4-03-2009 15:04
Cóż, jedni mają inteligencję, inni jej nie mają. Pracują tylko Ci drudzy. Ja np. jutro jadę na narty do Szczyrku (własnie się pakuję) na trzy dni z żoną, a niech no tylko w firmie będą jakieś przestoje, to polecę po pensji równo. Oni pracy i tak nie zmienią, bo są na to zwyczajnie za głupi!
~do ~portier i ~NICPOŃ 4-03-2009 15:08
Ps. a jak zmienią to i nawet lepiej. Na biurku sekretarki leży cały stos podań, jak przyjdzie nowy pracownik to jeszcze wiecej mozna będzie od niego wyciągnąć. I na Boga, nie piszcie mi o moralności - moralność tworzy człowiek, człowiek może też ją ignorować. Im człowiek starszy tym lepiej to widzi, ale właśnie żeby to zauważyć, trzeba mieć trochę oleju w głowie.
~ 4-03-2009 15:10
czytając te wypociny zapewne elektoratu pisowskiego niedobrze sie robi.W irlandii dopiero byś zo0baczył co to znaczy nie pracowac i korzystac ze ochrony zdrowia.najwiecej maja do powiedzenia ci dla ,których zawodówka to szczyt osiagnięc intelektualnych.
~wróżka 4-03-2009 15:16
nie martwcie sie juz niedługo nie będzie pielegniarek ,bo nikt nie bedzie wybierał zawodu na przedstawicieli ,ktorego wszyscy pluja.Zostanie wam tylko woda święcona i modlitwa ,za która dopiero bedzie trzeba płacic.
~luz 5-03-2009 7:36
Dzisiaj nadal nie ma wypłaty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Ciemno i niebezpiecznie

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Wybory: Zwycięstwo PiS

Filia biblioteki w Wojkowie

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
698
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%