MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W szkołach – wyrównywanie szans

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 19 stycznia 2017, 8:02
Aktualizacja: Piątek, 20 stycznia 2017, 8:08
Autor: UM (komunikat)
Fot. Archiwum
Wprawdzie tytuł projektu j już nie jest adekwatny do rzeczywistości, bo brzmi: „Wysoka jakość edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej w Jeleniej Górze dzięki wsparciu skierowanemu do uczniów i nauczycieli”, ale treść merytoryczna projektu wartości nie straciła – chodzi przecież o dzieci i młodzież w określonym wieku konkretnych poziomów szkół.

Okres realizacji projektu od sierpnia 2016 do czerwca 2018 oznacza, że trafił on w iście rewolucyjny czas, jednak przesłanie: wyrównywanie szans edukacyjnych w tych szkołach, w których uczniowie osiągają niższe, niż przeciętne jest ponadczasowe. Wcześniej poddano analizie przyczyny tego stanu rzeczy i okazało się, że źródłem problemów jest nie tylko słabe zagazowanie uczniów, ale też niedostatki ofert zajęć dodatkowych, odpowiadających oczekiwaniom młodzieży, brak nowoczesnego wyposażenia, niekiedy niedostosowanie procesu dydaktycznego do indywidualnych potrzeb młodzieży. – Przyczyn jest więcej – powiedzieli nam inicjatorzy – czasami też postęp procesów technologicznych wymaga dodatkowych działań wspierających samo edukację i doskonalenie się nauczycieli.

- Programem, wartym niemal 1.700.000 zł (z czego tylko ok. 100 tys. jest wkładem własnym, pozostała część, to środki zewnętrzne), objęci zostali m.in. uczniowie i nauczyciele SP 7, 8, 13 i 15, a także trzech gimnazjów (3, 4 i 5) oraz trzech zespołów szkół, zwanych jeszcze „ponadgimnazjalnymi”. Łącznie będzie to liczna grupa 1.167 osób, w tym – co warto podkreślić – ok. 50 uczniów niepełnosprawnych. Dla wielu z nich właśnie niepełnosprawność była jedną z barier utrudniających osiąganie porównywalnych sukcesów edukacyjnych – informuje Cezary Wiklik, rzecznik UM w Jeleniej Górze.

- Program, to nie tylko dodatkowe zajęcia dla uczniów i ponad 50 nauczycieli, ale też doposażenie w pomoce dydaktyczne. Autorzy projektu będą obserwować na bieżąco postępy i sukcesywnie analizować ewentualną potrzebę możliwych korekt. – dodaje rzecznik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Dzień Edukacji w SP 2

Wybory: Zwycięstwo PiS

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~sajmon 19-01-2017 8:25
Hmmm... trąci trochę zakłamaniem i obłudą :) W szkołach – wyrównywanie szans :) Niby jak? jak nie każda szkoła została objęta programem :) I gdzie tu są wyrównane szanse ?
~h 19-01-2017 8:54
11 niepotrzeba tam same zdolne chodzą. Przynajmniej tak sie rodzicom wydaje hahahha
~ 19-01-2017 10:12
takie programy nie powinny być potrzebne, każda szkoła czy to w Pcimiu czy w Warszawie powinna mieć dokładnie taki sam poziom nauczania (z niezmiennymi podręcznikami włącznie), w ogóle nie rozumiem czemu tak nie jest ? no i czemu nic się nie robi z przemocą między dziećmi ?
~do 10.12 19-01-2017 15:35
Jest niemożliwym do osiągnięcia, aby wszystkie szkoly w Polsce czy gdziekolwiek prezentowały ten sam poziom ! Baza programowa i podręczniki dla wszystkich szkół tego samego typu tak za" komuny" nieboszczki było i poziom szkół wcale nie był wyrownany. Bo o tym jaki jest poziom placówki decyduje czynnik ludzki ,a on nie jest wszędzie identyczny. Wszystko zależy i od nauczyciela ( porównać panią Mierzwę i panią F. z tego samego LO i z tego samego okresu i wszystko jasne. Pani M od " matmy" wymagająca ale wspaniały nauczyciel ,pani F. szkoda słów ( moze się wyrobiła , ale ), uczeń pilny ale tępy, uczeń zdolny ale leń, uvzeń zdolny i pracowity-i już to wszystko czyni różnicę. A rodzice jeśli bogaci , korki poziom podniosą nawet przy tępocie ucznia, czasem to rodzice są kulą u nogi uczn
~ 19-01-2017 21:50
A ja jestem zdania po 25 latach pracy w szkole, że szans się nie da wyrównać.
~Kierownik 20-01-2017 9:57
Było by dobrze, jakby ktoś z Jelonki pofatygował się i sprawdził, jak wygląda faktyczny stan takiego programu, a nie tylko przeklepywał komunikaty UM. W szkole SP7 były przygotowania do jego uruchomienia, ale wg mojej wiedzy zostało to zablokowane z powodu forsowanego na siłę pomysłu zamknięcia SP7. Urząd Miasta, Radni czy wielce szanowna Komisja Oświaty kompletnie nie liczą się z dziećmi, które do tej szkoły chodzą. Już teraz robione jest wszystko, aby szkołę SP7 oraz uczniów tej szkoły traktować per noga.
~Wyborca 22-01-2017 22:44
Zgadzam się z "Kierownik". Czy ktoś zauważył, że projekt ma swój początek w sierpniu 2016, a data artykułu to 19 stycznia 2017. Jak jest realizowany, skoro jeszcze do dziś dnia nie ruszył w szkołach. Brawo autorzy projektu - niesamowita szybkość podejmowania decyzji.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Uczniowie SP7 włączyli się do akcji “Sprzątania świata 2019”

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

O bezpieczeństwie w DODN

Uroczysty Dzień Edukacji

Sprzątali szlaki

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
657
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%