MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

W szkołach i przedszkolach cieplej i bezpieczniej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 29 listopada 2010, 8:19
Aktualizacja: 8:20
Autor: TEJO
W Gimnzjum nr 2 doposażono monitoring wizyjny.
Fot. TEJO
Najchłodniejsza pora roku nie będzie już uciążliwością dla użytkowników kilku placówek oświaty w Jeleniej Górze. Wymieniono tam bowiem na nowe stare i wypaczone okna. W kilku szkołach doposażono lub zainstalowano monitoring wizyjny.

Najbardziej na chłód w klasach narzekano w Szkole Podstawowej nr 2 im. Bolesława Chrobrego. Stare okna – przy zimnie i wietrze – dawały tylko iluzoryczną osłonę przed niską temperaturą. – Miasto wymieniło osiem okien drewnianych na nowe. Zadbano także o renowację witraży w auli, a także zamontowano nowe okno i drzwi w sali gimnastycznej. Aktualnie trwa tam remont dachu – mówi prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski.

Poza tym nowe okna znalazły się we framugach budynku Miejskiego Przedszkola nr 27, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, gdzie także wymieniono dwoje drzwi. Aż 371 okien z PCV oraz 32 sztuk drzwi wymieniono w Zespole Szkół Technicznych „Mechanik”. Za wszystko miasto zapłaciło ponad 731 tysięcy złotych.

W minionych miesiącach szkoły podstawowe nr 3, 11, 15 oraz gimnazja: dwójka i trójka otrzymały doposażenie instalacji istniejącego już monitoringu wizyjnego, który ma podnieść poziom bezpieczeństwa w tych placówkach. Całkowicie nowe urządzenia monitorujące zamontowano w Szkole Podstawowej nr 5.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Jakie ma być nasze miasto za 20 lat...

Spotkanie ws. fotowoltaiki

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~kibic 29-11-2010 8:52
A dlaczego nic nie robi się w przedszkolach niepublicznych - przecież to też jest majątek miasta. Zainteresowanych wysyłam na Kolberga, z tej strony widać co miejskie a co niepubliczne, Przedszkole PROMYCZEK wygląda przy KUBUSIU PUCHATKU i Żłobku jak obiekt do wyburzenia. Z tego co wiem pieniądze na termomodernizację miasto dostało także na placówki niepubliczne, ale widać,że ból z powodu ich wydania prywaciarzom jest dla urzędasów większy od uczciwości.........................
~lala 29-11-2010 9:43
to niech rodzice z PROMYCZKA zsumują ile wydają na czesne,zajecia dodatkowe,paczki mikołajowe ,zdjęcia,i inne wyjścia.Wtedy wyjdzie ,że płacą więcej niż w pięknym ,nowiutkim,i przyjaznym dzieciom a nie paniom opiekunkom, przedszkolu HAPPY KIDS,tam nawet ubezpieczenie jest wliczone w opłaty,dzieci mają przedszkolne ubranka ,więc nie niszczą swoich
~RR 29-11-2010 10:27
niepubliczne chcą być brane pod uwagę, ja znam przedszkolre miejskie ,ktore nigdy nie jest brane pod uwagę ,tam nawet jak jest awaria to pani dyrektor nie może się doczekać zeby naprawić, ale widzę że trzeba mieć mocne plecy,np.przedszkole 27. Wstyd chwalić się wybiórczym działaniem.
~rock 29-11-2010 20:10
Aż osiem okien w SP nr 2 wymieniono!
~~olek 30-11-2010 0:06
Dlaczego nasze władze nie lubią "Jedynki"? Gimnazjum nr 1 to chyba jedyna szkoła w mieście, w której nie wymieniono okien. Kolejną zimę dzieci będą marzły w salach.
~kibic 30-11-2010 9:53
Szanowna LALA chyba nie ma pojęcia ile trzeba zapłacić za pobyt dziecka w Happy Kids więc informuję, że ok. 2 razy tyle co w innych przedszkolach, tak, że ten wielki komfort trochę obniża loty. A w Promyczku na paczki nikt się nie składa, podobnie jak i za wszystkie inne dodatkowe zajęcia - wszystko to jest w ramach opłaty. Zdjęcia też nie są "obowiązkowe"- zamawia i kupuje kto chce. I to by było na tyle.......
~uczennica 1-12-2010 17:05
Czemu w gimnazjum nr.1 nie wymieniono okien?? W nie których salach jest tak na prawde zimno! Dzisiaj miałam taką sytuacje w klasie, gdzie próbowalismy zamknąć okno, ale nam sie nie udało bo sa tak stare i nieszczelne!Nie wspominajac juz o korytarzach, gdzie temperatura utrzymuje sie bardzo niska. Może kiedyś sie doczekamy nowych okien.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oznakowanie poziome (prawie) odnowione  

Ostrzeżenie przed burzami i deszczem

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Śmierć na żwirowni

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1053
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
6%