MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

W szkołach gminnych stawiają na przyrodę

Wiadomości: JANOWICE WIELKIE
Środa, 6 kwietnia 2011, 17:24
Aktualizacja: 17:25
Autor: Agrafka
Fot. Organizatorzy
Pomoce naukowe i wyposażenie o wartości 200 tysięcy złotych znalazł się w otwartej niedawno temu pracowni przyrodniczej Gminnego Zespołu Szkół w Janowicach Wielkich, utworzonej w ramach projektu „Pracownia przyrodnicza w każdej gminie”.

W uroczystości wzięło udział wielu gości, między innymi, Radosław Mołoń wicemarszałek województwa dolnośląskiego, Danuta Leśniewska, dolnośląski wicekurator oświaty, Zygmunt Korzeniewski, dyrektor filii Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Jeleniej Górze, a także przedstawiciele władz gminy Janowice Wielkie: Szymon Młodziński, przewodniczący Rady Gminy Janowice Wielkie, wójt Kamil Kowalski oraz janowiccy radni, dyrektorzy i kierownicy instytucji z terenu gminy, a także nauczyciele, rodzice i uczniowie.

- Uczniowie przygotowali występ artystyczny, po którym nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi i goście mogli zwiedzić nowoczesną pracownie, w której uczniowie klas IV – VI prezentowali jej możliwości. Wszyscy zwiedzający mile zaskoczeni byli jej nowoczesnością oraz bardzo dużymi możliwościami edukacyjnymi, jakie oferuje. Następnie goście uczestniczyli w poczęstunku podczas którego mogli dokonać wpisu do księgi pamiątkowej – poinformował Mirosław Wiśniewski, dyrektor Gminnego Zespołu Szkół im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich.

Projekt „Pracownia przyrodnicza w każdej gminie” realizowany jest w ramach rozbudowy i modernizacji infrastruktury edukacyjnej na Dolnym Śląsku, oraz rozwoju infrastruktury placówek edukacyjnych. Jego założeniem było zakup wyposażenia dla 118 pracowni przyrodniczych, w których znalazły się odpowiednie multimedia pozwalające na wizualizację przebiegu i wyników prowadzonych eksperymentów, a także interaktywne systemy informatyczne umożliwiające bieżące i efektywne sprawdzanie wiedzy i umiejętności uczniów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Ćwierć wieku Teatru Maska

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~JuJa 7-04-2011 9:03
Panie Wójcie - co tak późno z takimi informacjami?? dzisiaj mamy 07 - kwietnia a uroczystość miała miejsce 30 - marca. Słyszałem, że wprowadza pan rządy absolutne i tak jak Ludwikowi XIV, przypisuje się słowa "państwo to ja" tak Panu Panie Wójcie można zacząć przypisywać słowa "Gmina to Ja".
~JuJa 7-04-2011 9:24
P.S. Panie Wójcie na ludzkiej krzywdzie jeszcze się nikt nie wzbogacił a nawet stracił - dwukrotnie!!! Pozdrawiam Mieszkaniec Gminy
~ 7-04-2011 10:11
Jak to pięknie wygląda. Wszędzie gdzie jest czym się popisac lub pokazac się to widac Wójta i tego z Bozej Łaski Sekretarza. Ale gdzie problem to wina poprzedniego Wójta
~;) 7-04-2011 16:49
Redaktorzy Jelonki ogłoście konkurs na najgorszego wójta.Miejsce pierwsze KAMIL KOWALSKI.Jest to w 100% wójt pozbawiony :życzliwości,taktu,dobrego wychowania i poszanowania drugiego człowieka.A ten sekretarz to już przechodzi samego siebie,ciekawe jakim sposobem konkurs na sekretarza wygrał ?
~ 8-04-2011 9:30
Jak miał nie wygrac jak sam przygotował pytania. To był pic na wode. Dziwię się że nikt z pozostałych kandydatów na sekretarza się nie odwołał. Ale na pewno po wstępnych rozmowach stwierdzili, że tu nie ma z kim pracowac. Bo obecny Wójt nie dopuszcza do siebie, że są rzeczy na których się nie zna. Ma prawo ale on uważa że wszystko wie lub że kazdy ma się mu podporzadkowac. On nie kieruje urzędem lecz zachowije się jak dyktator do którego na audiencje należy zapisywac się z wyprzedzeniem i tylko w poniedziałek. Nastepna chora rzecz która nastał z tym Wójtem.
~krzysio 8-04-2011 18:35
Wójt !! I co dalej 4 lata minom i będzie większy syf jak jest nic nie zrobi bo zaczyna s...ć pod siebie.RADNI JACY RADNI LUDZIE BEZ PRAKTYKI PRZYGOTOWANIA .JESTEM MIESZKAŃCEM PATRZE I PODZIWIAM BEZRADNOŚĆ TYCH LUDZI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Gmina skarży MEN

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

70 drzewek na jubileusz

Sprzątanie świata 2020 w wykonaniu uczniów z SP 7

O bezpieczeństwie

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
327
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%