MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W Starej Kamienicy inwestują w oświatę

Wiadomości: Stara Kamienica
Piątek, 25 sierpnia 2017, 6:12
Aktualizacja: 6:14
Autor: WAC
Fot. WAC
Pod koniec września dzieci ze Starej Kamienicy pójdą do nowego przedszkola. Adaptacja na ten cel jednego z budynków, w którym do tej pory funkcjonowało gimnazjum to tylko jedna z kilku inwestycji oświatowych, które trwają lub są planowane w gminie.

Do tej pory przedszkole w Starej Kamienicy mieściło się na środkowym piętrze w budynku wielorodzinnym znajdującym się na obrzeżach miejscowości. Taka lokalizacja była dość uciążliwa dla rodziców dzieci. Wiele uwag miały też straż pożarna i sanepid. Dlatego władze gminy podjęły decyzję o zaadaptowaniu na nowe przedszkole jednego z budynków gimnazjum.

Prace budowlane są już na ukończeniu i przedszkolaki będą się uczyć i bawić w nowym miejscu pod koniec września. Koszt budowy to 2,4 miliona złotych, z czego 1,9 mln zł pochodziło z funduszy unijnych.

Wkrótce ruszy budowa nowego obiektu dydaktycznego na działce pomiędzy salą gimnastyczną i budynkiem, w którym mieściło się gimnazjum. Samorząd właśnie rozstrzygnął przetarg, który wyłonił wykonawcę. Na ten cel samorząd otrzymał dotację unijną w wysokości 1,5 miliona złotych. Planowany koniec prac to sierpień 2018 r.

Z innego źródła – z Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej - gmina Stara Kamienica otrzymała 150 tysięcy złotych na zakup i montaż namiotowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Kopańcu W obiekcie znajdzie się miejsce dla boiska z nawierzchnią poliuretanową Trwałość takiej hali szacowana jest na 15 – 20 lat.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wędrówka na Grodną

Dyplomy wręczone

Świetne półkolonie

Bus był zepsuty?

Będzie na kanalizację?

PiS apeluje do mieszkańców

Jednokierunkową na Śnieżkę  

Promesa dla powiatu

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
600
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%