MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

W SP13 świętowano nietypowo

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 18 listopada 2018, 14:34
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 listopada 2018, 15:00
Autor: SP 13l
Fot. Użyczone/SP 13
W Szkole Podstawowej nr 13 w Jeleniej Górze z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zrealizowano długoterminowy projekt „Łączy nas Polska”. Uczniowie wzięli udział w szeregu zadań, a przygotowanie do świętowania wolności rozpoczęli już w marcu 2018r.

Odbyły się konkursy plastyczne, literackie oraz wiedzy historycznej, w ramach których uczniowie pisali życzenia dla ojczyzny, malowali Orła Białego, wykonywali gazetki pod hasłem „Piękna nasza Polska cała” oraz portrety wielkich Polaków.

Dużą popularnością cieszył się konkurs na kartkę urodzinową dla 100-letniej Jubilatki oraz happening, w czasie którego uczniowie Trzynastki ubrani w barwy narodowe udzielali odpowiedzi na pytanie „Czym jest dla mnie Polska?”, zapisując swe skojarzenia na białych i czerwonych kartkach. Wpisy dzieci były kreatywnym przejawem dumy z bycia małym Polakiem, np. wszystkim, miłością, rodziną, matką, domem, narodem, ojczyzną.

Dużą wiedzą wykazały się drużyny klas IV-VIII biorące udział w quizie „Czy znasz hymn?” Uczniowie obejrzeli ponadto prezentację wykonaną przez zaprzyjaźnione Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich „Polska droga do niepodległości”, a uczniowie klas 7 wzięli udział w projekcji filmu „Dzieci Ireny Sendlerowej”.

Jak na szkołę odnoszącą sukcesy w sporcie, jak choćby podium w międzyszkolnej rywalizacji sportowej szkół podstawowych za rok szkolny 2017/2018 lub brąz reprezentacji klas 1-3 w tegorocznym Turnieju o Puchar Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu, nie mogło zabraknąć konkurencji sportowej. Odbył się więc Bieg Niepodległości 100 km na 100 lat! Każdy uczeń z klas 4 - 8 miał za zadanie przebiec taki dystans, aby suma dystansów pokonanych przez wszystkich uczniów w danej klasie wynosiła 100 km. Trzynastkowicze brali chętnie udział w akcji, a motywując się wzajemnie mieli świadomość osobistego wkładu w powodzenie całej klasy.

Zwieńczeniem obchodów była uroczysta akademia i udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej”, w ramach której o godz. 11.11 uczniowie, pracownicy i przybyli rodzice odśpiewali 4 – zwrotkowy hymn narodowy. Wszyscy uczniowie z dumą nosili tego dnia wykonane przez siebie na lekcjach techniki i plastyki nietypowe kotyliony. Połączenie z recytacją wierszy, muzyką oraz postawą społeczności szkolnej stworzyło niepowtarzalną atmosferę wspólnoty.

Warto dodać, że sportowy wzór dała tradycyjnie dyrektor szkoły, która wzięła udział w V Biegu Niepodległości Miasta Jelenia Góra pod hasłem „Biegam dla Wolności” odbierając na mecie piękny pamiątkowy medal.

Twoja reakcja na artykuł?

8
89%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Finał na lawecie

Mobilizacja przed II turą

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Misimazaki 18-11-2018 17:20
jak się ma kreatywną Panią Dyrektor i świetne dzieciaki oraz grono pedagogiczne to możliwe !!!
~ 18-11-2018 18:42
Brawo 13-tka super dzieciaki i grono pedagogiczne .Szczytny cel pokazała 13-tka co potrafi .Jest moc.
~mm 19-11-2018 14:08
Od wielu lat działo się w tej szkole! To nie zasługa pani dyrektor o nie! To grono pedagogiczne tej szkoły!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ciekawa inicjatywa rodziców z SP8  

Nabór do szkół ponadpodstawowych  

Uzupełniający egzamin do cieplickiego „Plastyka”

Nowa rektor w KPSW

Trwa budowa punktu widokowego

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2153
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%