MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W Sosnówce były problemy z wodą pitną, ale już wszystko w porządku

Wiadomości: Region
Niedziela, 8 lipca 2012, 11:46
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 lipca 2012, 8:35
Autor: Agrafka
Od piątku (7 lipca) przez czwartkowe opady woda w zbiorniku powierzchniowym wody pitnej w Sosnówce była tak mętna, że nie nadawała się do picia. Dlatego pojawiły się beczkowozy. Jednak część mieszkańców nie wiedziała co się dzieje. Wczoraj od południa woda jest już zdatna do picia.

- Od piątku w Sosnówce beczkowozem rozwożona jest woda do picia. Nie wiemy, dlaczego. Z kranów leci ciecz o zabarwieniu brązowym i nieprzyjemnym zapachu. Na stronach gminy Podgórzyn i dostawcy wody nie ma żadnych informacji. Nie wiemy, czy woda jest zdatna do picia i czy można jej używać – napisał do nas mieszkaniec Sosnówki.

Władze Gminy Podgórzyn zapewniają, że informacje o niezdatnej wodzie do picia były wywieszane w widocznych miejscach w Sosnówce, a ponieważ sytuacja ta nie trwała długo, to nie było powodu, aby zamieszczać informacji na stronie internetowej gminy.

- Z czwartku na piątek powierzchniowe ujęcie wody pitnej w Sosnówce zostało zmącone przez deszcz. W piątek rano mętność była tak duża, że laboratorium uznało, iż woda nie nadaje się do picia. Po oczyszczeniu ujęcia, co nastąpiło w sobotę rano, od godz. 12.00 woda w Sosnówce była już jest zdatna do spożywania – powiedział nam dzisiaj Marek Piwowarski, zastępca wójta Gminy Podgórzyn.

Ogłoszenia

Czytaj również

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Jest wykonawca klubu seniora

Pożar auta przy rondzie  

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~nabu 8-07-2012 12:52
informacje rozwieszone w 4 miejscach miejscowości gmina uwża za wystarczają żenada woda do tej pory ma kolor brązowy i zapach szamba ale mamy weekend i gmina ma głęboko w d***e co mieszkańcy piją a za beczkowóz pewnie podliczą w rachunkach
~Autor 8-07-2012 14:09
To skandal że nie było informacji na stronie internetowej Urzędu Gminy. Wielu ludzi o tym nic nie wiedziało. Nie dość że mamy jedną z najdroższych cen w Polsce za wodę to jeszcze po każdym większym deszczu z kranów w Sosnówce leci brązowa woda. KSWiK powinien za te dni nie pobierać opłat za wodę albo powinien wybudować stację uzdatniania wody z prawdziwego zdarzenia. PS swoją drogą to skandal że w zeszłym roku KSWiK wprowadziło liczniki na wodę ale nie wszyscy się zgodzili i Ci co odmówili teraz korzystają z wody bez opamiętania i śmieją się z tych którzy ufając pracownikom KWSiK zgodzili się na założenie licznika słysząc od pracownika że jest to obowiązkowe. Albo liczniki dla wszystkich albo wszystkim zdjąć liczniki!!!
~ 8-07-2012 16:36
Ale głupie tłumaczenie. Łatwiej pojechac i rozwieszac ogłoszenia, ktore trzeba zredagować i wydrukować na slupach, niż zamieścic na stronie internetowej co przeciętnie trwa 5 minut.
rymcycymcy 8-07-2012 16:59
Człowiek nie świnia ...wszystko wypije ! :) ...i co ważne - nie zdechnie ! :)
~x 8-07-2012 18:56
Niektórzy mogliby się zastanowić co pisza. Mianowicie : temat dotyczy wsi,a na wsi niestety nie wszyscy maja dostęp do internetu, a właściwie prawie wszyscy go nie mają.Niestety polska wieś nadal tak wygląda. W związku z tym taki sposób informowania najlepiej zdaje egzamin.
~x - cd 8-07-2012 19:38
a nawet jeżeli ktoś ma , to nie znaczy ,żę ma obowiązek zaglądać codziennie na stronę internetową urzędu, ludzie na wsi maja lepsze /wazniejsze/ rzeczy do roboty.
~watess 8-07-2012 22:13
Czyli co ? ta woda nie jest wogole filtrowana, uzdatniana tylko tak ze zbiornika do kranow ? Super.
~Gość 8-07-2012 23:34
Do ~watess, tak, ta woda jest brana wprost ze strumyka, po każdym deszczu jest brązowa. Ona w ogóle nie jest uzdatniana! Sosnówka nie ma wody ze zbiornika wody pitnej Sosnówka.
~do 18:56 9-07-2012 0:45
A to bys sie zdziwil bo recze za to ze conajmniej 80% Sosnówki ma internet. A nawet swojego czasu miala wlasna siec internetowa z ktorej czesc do dzis jest i co lyso?
~JW 9-07-2012 7:41
Może ktoś podeśle informacje czy w Sosnówce można znależć firmę lub fachowca który wyremontuje instalacje wodną w budynku zlokalizowanym w obrębie Sosnówki w połowie lipca? Nr telefonu mile widziany
~Abc 9-07-2012 7:50
Do ~x, mieszkam w Sosnówce i wokół pełno sąsiadów i tylko jeden nie ma internetu. Tak więc łatwiej jest ludziom znaleźć informacje na stronie gminy niż na jakimś słupie na wsi. Gdy usłyszałem że woda jest niezdatna do picia to nie chodziłem szukać ogłoszeń po słupach tylko wszedłem na stronę Urzędu Gminy Podgórzyn a tam żadnej informacji :(
~Bobik 9-07-2012 10:07
Mam nadzieję, że ktoś w końcu coś z tym zrobi. Po każdym deszczy nawet najmniejszym z kranu leci "szambo", ta woda nie jest w ogóle uzdatniana co przy takich opłatach jest żałosne. Rozumiem, że projekt do którego przystąpił Związek Gmin Karkonoskich jest potrzebny bo kanalizacja, rozwój itp. itd. Ale Sosnówka ma już kanalizację, bo posiada zalew, z którego nie można korzystać, zmienił się klimat, jest plaga komarów. Poza tym jeszcze przez niegospodarność i olewatorstwo RZGW, doszło by parokrotnie do zalania najniżej położonych domów, gdyby nie interwencje mieszkańców, także koszt wybudowania stacji uzdatniania wody dla Sosnówki jest niczym w porównaniu do kosztów jakie już ponieśli i ponoszą mieszkańcy.
~Internauta 9-07-2012 10:30
Podejdźcie sobie zobaczyć jak wygląda ujęcie wody dla Sosnówki. Woda wprost z rowu wpływa do instalacji wodociągowej. Może w końcu mieszkańcy poruszyliby ten temat bo nie można płacić tak dużych sum za wodę która nie jest oczyszczana.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezes sądu okręgowego grozi procesami

Jesienna wymiana ciuchów w "Muflonie"

Giełda pod Muzeum

Będzie bezpieczniej

Montują nowe "zebry"

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
378
Tak
79%
Nie
17%
Nie mam zdania
4%