MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 28 września
im. Marka, Wacława

W „Śniadeckim” jeden dzień w… PRL–u

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 5 czerwca 2015, 7:33
Aktualizacja: Sobota, 6 czerwca 2015, 8:23
Autor: Org
Fot. Archiwum Szkoły
W III LO im. Jędrzeja Śniadeckiego w Jeleniej Górze odbyły się we wtorek (2.06) warsztaty pod hasłem „Jeden dzień w PRL–u” zorganizowane przez Marzenę Baćkowską i Monikę Matyszczuk. Uczniowie zaprezentowali bloki tematyczne związane z muzyką, filmem, designem i językiem tamtych czasów.

W holu szkoły przedstawiono pokaz mody tamtych czasów, a także uniformy ówczesnych służb mundurowych. Całe przedsięwzięcie było zorganizowane wokół polsko- i angielskojęzycznej twórczości poetów Nowej Fali, m.in. niedawno zmarłego Stanisława Barańczaka. Analizie i interpretacji tej liryki zostały poświęcone zajęcia warsztatowe.

Ogromnym powodzeniem cieszy się prezentowana w bibliotece szkolnej wystawa przedmiotów z okresu PRL-u; znalazły się na niej radioodbiorniki, płyty, zegary, wazony, zabawki, maski przeciwgazowe, pieniądze, kartki, a nawet opakowania od czekolad. Dodatkowo można obejrzeć archiwalne dokumenty, czasopisma, książki i kroniki. W trakcie zwiedzania można posłuchać płyt winylowych. Wystawa potrwa do 12 czerwca. Zapraszamy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego w KPSW  

Senator zachęca do głosowania na maszty

Harcerze z nową siedzibą

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~Le1Kiepury 5-06-2015 7:38
Jelonka jak zwykle, predkoscia swiatla przekazuje info...
~` 5-06-2015 7:42
25 lat w prl - bis.
~na pewno 5-06-2015 8:06
w tych latach popularne było słowo design
~uczen 5-06-2015 8:10
w śniadeckim caly czas jest prl...
~Faktycznie 5-06-2015 8:12
Było paskudnie i siermiężnie w tych latach - ale ludzie byli wobec siebie bardziej życzliwi...
~Bezdomny 5-06-2015 8:30
| ~Faktycznie Teraz za to masz Amerykę.W statystyce Eurostatu we wszystkich badaniach jesteśmy na koncu Unii.Za nami tylko Bułgaria i Romunia.Natomiast z tego dobrobytu już ponad 2 mln.opuściło Eldorado jakim jest Polska.
~fanp 5-06-2015 8:51
A ja jestem zwolennikiem P i S i nie mam się zamiaru wstydzić. Możecie mnie nazywać moherem, tłumokiem z podstawowym wykształceniem i jak tam chcecie. Jestem zwolennikiem Kaczyńskiego i Macierewicza. Mam nadzieję, że dojdą do władzy i Kaczyński zostanie premierem, a Macierewicz Ministrem Sprawiedliwości i rozliczą winnych złodziei z PO, a także z PSL.
~racjonalista 5-06-2015 11:11
Jak wygra PiS będzie koalicja POPiS.
~do 8.12 5-06-2015 11:29
Było biednie i bardzo,bardzo skromnie.Bieda i beznadzieja oraz układ .że 5 % to byli oni ,a 95 % to była reszta zbliżało ludzi.Nieszczęście zawsze zbliża.Dzisiaj jest podobnie .Chyba już czas na zbliżenie maluczkich !
~Ryś z Klanu 5-06-2015 11:42
Fanp.Na prawdę wierzysz w to,że Maciarewicz lub Kaczyński rozliczą złodziei? Przecież PO i PiS to dawna Solidarność,Unia Wolności czy Unia Pracy.Ci, którzy sprzedali nas za marne srebrniki przy okrągłym stole.Podzielili się władzą i to trwa do dzisiaj.Komuna spadła na cztery łapy i ma się dobrze! Zniszczyli cały przemysł a my staliśmy się pastuchami Europy.Nikt nie został rozliczony.Bohaterowie leżą w zapomnianych mogiłach a bandytów dalej chowa się na Powązkach z honorami wojskowymi!Dla mnie nie ma różnicy, czy to PiS, PO czy SLD czy nie daj Boże NowoczesnaPL.Czy Ty na prawdę potrzebujesz do życia partii?Przed wyborami obiecują gruszki na wierzbie a tuż po mają nas za hołotę a siebie za VIPów.Czy nie lepiej byłoby, gdybyśmy sami wzięli swoje sprawy w swoje ręce?
~Ryś z Klanu 5-06-2015 11:52
Spójrz na nasze podwórko.Ile obietnic wyborczych spełnił Zawiła(czy jego poprzednicy).Większość,która na niego głosowała oddała swój głos na obiecywany program a nie czerwony sweterek!Czy oszukane społeczeństwo nie powinno zebrać się do kupy, iść do "VIPa" i wymuszać to na nim?Niech czuje oddech na plecach i bierze się do roboty!Jeśli nie to referendum o odwołanie i "wypad z baru!"Kto jest dla kogo?Tak powinna wyglądać prawdziwa demokracja.To my społeczeństwo musimy mieć kontrolę nad tym jak "wybrańcy"realizują nasze potrzeby.Obecnie liczy się tylko interes partyjny a my służymy im tylko do dojenia nas z kasy!Spójrz jak jest rozbudowany system podatkowy i system kar.Nie masz na kogo pracować?Przemyśl to.Pozdrawiam.
~@^@ 5-06-2015 13:47
Mnie raczej zaskakuje, gdy wyposażenie, które wstawiano nam do szkół za czasów PRL-u nadal "zdobi" klasy w szkołach moich dzieci. A sama wystawa z pewnością warta obejrzenia.
~do fanp 5-06-2015 13:58
Nie jesteś wcale moherem ani tłumokiem.Jesteś po prostu naiwniakiem ,który wierzy że jakieś oszołomy po dojściu do koryta zmienią twój marny los.Niektórzy potrzebują się sparzyć żeby sie o czymś przekonać.
~do 13.47 5-06-2015 14:22
Wiesz, przez całą podstawówkę, gimnazjum i LO ( te lepsze)moich dzieci,miałam podobne odczucia... I tak samo, jak za moich czasów średniej i lżejszej komuny, podstawową techniką kształcenia , było -sorry-chromolenie ustne nauczyciela ,przyklejonego do tablicy,okna,ściany. Może na studiach teraz deczko jest inaczej, ale też niekoniecznie. A nb.komunistyczne ławki, te stareńkie z dziurkami na kałamarze,były bardziej przyjazne dzieciom, bo były mniejsze dla mniejszych dzieci, większe dla bardziej rosłych, przynajmniej tak z grubsza. A obecne stoliki zunifikowane, to woda na młyn ortopedów.Tyle garbusów wśród najmłodszych.
~z kogo 5-06-2015 14:28
się śmiejecie.?Z siebie się śmiejecie.A dziś Dudud ogłosił ,że Szydło dobrym premierem będzie.Będą jaja jak berety i wyjdzie szydło z worka.A i wielki wstyd dal pisiaków.
~lerne 5-06-2015 20:45
Konradzie wciąż milczysz, a Geschenk miał cię zmobilizować do smsa. Why?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Skromny początek roku

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców

Roboty na Dworcowej

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
974
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%