MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

W „Siódemce” pożegnali szóstoklasistów

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 28 czerwca 2013, 8:01
Aktualizacja: Sobota, 29 czerwca 2013, 8:39
Autor: Manu
Fot. RN
Łzy wzruszenia, odświętny strój, kwiaty i zdjęcia sprzed lat – tak wyglądało uroczyste pożegnanie młodzieży ze Szkołą Podstawową nr 7, w której spędziła sześć lat. Nie zabrakło podziękowań i życzeń. Szóstoklasiści wystąpili z bogatym programem artystycznym. Na imprezę zaproszono rodziców oraz grono pedagogiczne i pracowników szkoły.

Szóstoklasiści przyznali, że szkoda opuszczać mury „Siódemki”, w której spędziło się wiele fajnych chwil. Zaznaczają jednak, że na pewno będą dalej spotykać się z kolegami i koleżankami ze szkolnej ławki. Rodzice nie kryli wzruszenia, że kończy się pewien etap w życiu ich pociech. Dodawali, że dzieci na pewno będą dobrze wspominać czas spędzony w SP7.

Słów uznania dla młodych absolwentów nie szczędziła Barbara Marszałek-Szurek, wicedyrektorka szkoły. – Zakończyliście drugi etap edukacji. Mam nadzieję, że kolejne będą równie owocne jak ten. Jak przyznała Barbara Marszałek-Szurek, najważniejsze w tym dniu są pożegnania i ostatnie wspólnie spędzone chwile ze szkolnymi przyjaciółmi. W swojej „mowie pożegnalnej” zwracając się do szóstoklasistów przywołała słowa popularnej piosenki Marka Grechuty - „Dni, których nie znamy”.

– Wiem, że ciężko się rozstać. Ale przed wami nowe doświadczenia, nowi koledzy, a przede wszystkim nowa szkoła – mówiła wychowawczyni klasy Magdalena Kołyszko-Wilk, polonistka i autorka programu artystycznego.

Nie obyło się również bez podziękowań dla rodziców. Łez wzruszenia nie kryła Ewa Majda, wychowawczyni i nauczycielka w klasach I-III, która podziękowała swym podopiecznym i ich rodzicom za wspólną, 3-letnią pracę.

Po części oficjalnej, podziękowaniach i słowach uznania przyszedł czas na część artystyczną. Śpiewano piosenki oraz recytowano wiersze. Gromkie brawa zebrała humorystyczna inscenizacja o szkole w wykonaniu młodych artystów klasy szóstej, którzy od czterech lat uczęszczali na zajęcia koła teatralnego i zdobywali nagrody, mając na swym koncie m.in. Złotą Maskę przywiezioną z piątej edycji Młodzieżowego Festiwalu Teatrów Chrześcijańskich w Polkowicach za spektakl „Fejsbóg”. – Wcielałem się już w rolę szatana, Józefa z Nazaretu, egoistycznego ojca biznesmena czy Jezusa Chrystusa, a na pożegnanie ze szkołą byłem szalonym nauczycielem, który na „dzień dobry” tańczy tango z…dziennikiem lekcyjnym oraz fascynuje się poezją Jana Lechonia – relacjonował swój występ Cyprian Soroczuk. – A ja zagrałam nauczycielkę staruszkę, która jeszcze nie może zostać emerytką, bo jej obowiązujące prawo na to nie pozwala – opowiadała Weronika Swałdek.

Wręczono także nagrody i wyróżnienia najzdolniejszym wychowankom placówki. Uczniów uhonorowano m.in. doroczną nagrodą im. Adama Mickiewicza „Talent 2012” za osiągnięcia: matematyczne, przyrodnicze, dziennikarskie, recytatorskie, teatralne, sportowe, muzyczne i taneczne, oraz za udział w konkursach lub olimpiadach przedmiotowych. Wielu uczniów otrzymało także nagrody z różnych konkursów, m.in. matematycznych, oraz dyplomy uznania za udział w akcjach charytatywno-ekologicznych: „Wkręceni w nakrętki plastikowe” i „Czyste miasto. Zbieramy zużyte baterie”.

Na zakończenie uczniom wręczono dyplomy ukończenia klasy szóstej. Były też potem pamiątkowe zdjęcia, a także ostatnie wspólne spotkanie w gronie rodziców i nauczycieli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Policyjna akcja "Pieszy"

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Rodzic 28-06-2013 8:43
Dziękujemy!!
~Sandra G. 28-06-2013 12:13
Dziękuje tej szkole za te wspaniałe chwile i cieszę się,że mogłam uczyć się w tak wspaniałym gronie nauczycieli,przyjaciół...Będę wspaniale tę szkołę wspominać i już bardzo za nią tęsknie ;cc Ale obiecałam,że odwiedzę ich w przyszłym roku szkolnym i tego słowa dotrzymam ;)
~~~ 28-06-2013 12:58
dobrze że napisali tylko o siódemce, bo przecież gimnazjum też miało z nimi zakończenie roku i trzecie klasy tez odchodziły nie tylko szóste... -.-
~Agga;p 28-06-2013 21:07
Popieram komentarz wyżej . Przecież trzecie klasy gimnazjum też odchodziły ... nie tylko szóste .. Spooko
~ 28-06-2013 21:39
trzecie klasy konczyly dzisiaj i pozegnanei też było piękne i byla pani prezydent
~romi 28-06-2013 22:20
Siódemka to tylko na Okrzei i tam została tradycja szkoły . To nowe musi budować swoją . A tak ap ropo dokładaliśmy do remontów okna i tp na Okrzei , teraz miasto to sprzeda i się nie podzieli , nie ładnie .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Uwaga na barszcz Sosnowskiego  

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Magistrat do remontu

Bestie A. Cieślińskiej w Muzeum Przyrodniczym

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
801
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%