MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

W Ścięgnach powstanie nowa remiza

Wiadomości: Podgórzyn
Poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 8:13
Autor: WAC
Fot. Wizualizacja/UG Podgórzyn
Budowa nowego wielofunkcyjnego obiektu użyteczności publicznej rozpocznie się jesienią tego roku w Ścięgnach (gmina Podgórzyn).

Pod jednym dachem mają w nim funkcjonować trzy instytucje: filia Gminnej Biblioteki Publicznej, świetlica wiejska oraz Ochotnicza Straż Pożarna. Budynek stanie w pobliżu miejscowego boiska orlik. Według planów budowa obiektu ma potrwać około roku i kosztować ok. 2 miliony złotych.

Pieniądze na inwestycję gmina (poza wkładem własnym) chce pozyskać z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Wniosek w tej sprawie samorządowcy zamierzają złożyć w czerwcu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Zamknięta droga Chomontowa

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~Staniszówek 9-04-2018 8:55
Kto bogatemu zabroni, bujać w obłokach i mówić wszystkim co ja bym takiego w tej gminie zrobił. Pożyjemy zobaczymy co z tych obietnic powstanie. U mnie ludzie pracujący tam w gminie stracili na zaufaniu bardzo dużo. No bo w końcu gdzie są te obiecane wyciągi i stoki narciarskie?, łódki na zalewie?, trolejbusy czy elektryczne autobusy do Czech przez przełęcz?. Gdzie to wszystko jest? Nawet wójt łopaty nie wbił pod te inwestycje a na obiecywał tyle ze hej. Niedługo kadencja się kończy więc zastanawia mnie to co jeszcze naobiecuje pan wójt czy będzie dalej odgrzewał tego zimnego kotleta? Czas ucieka a ludzie tam pracujący nabrali w usta wody, czy cokolwiek się dzieje pod względem tych obietnic? czy to tylko były przedwyborcze mrzonki? Ludzie mieszkający w gminie mają swoją cierpliwość, obiecanki cacanki a głupiemu radość.
~ 9-04-2018 9:15
do: ~Staniszówek (8:55)
Nic dodać, nic ująć. Mam nadzieję, że ludzie nie będą już tacy naiwni i przy najbliższej okazji wójt się zmieni...
~Wycinka drzew 9-04-2018 10:36
Było 4 lata a teraz znów o planach?
~jolka 1 9-04-2018 11:02
Wiedzą już w tej gminie , że budowa rozpocznie się jesienią ale o pieniądze maja zamiar dopiero w w czerwcu wystąpić, nie mają projektu, nie mają pozwoleń i nie mają pieniędzy ale mają przekonanie, że zaczną budowę. Ludzie obudźcie się i nie słuchajcie tych pierduł . Ta głupota aż boli
~ 9-04-2018 14:07
1. To w końcu "Ścięgny" czy "Ściegny" ? 2. Orlik to jest nazwa własna zatem piszemy ją z wielkiej litery. 3. (...) ok. 2. (dwóch) milionów (kogo czego). A poza tym wszyscy zdrowi ?
~ 9-04-2018 17:20
do: ~ (14:07)
Orlik piszemy wielką literą albo dużą ,jak kto woli.Pisanie Z wielkiej litery jest co najmniej passe !
~rumcajs54 9-04-2018 21:22
Pozwolę sobie odnieść się do komentarza odnośnie do "passe" poprzez pewien cytat dostępny w sieci:" 14.03.2003 Sprowokowały mnie pytania zadawane Poradni. Czy można pisać już coś z małej/dużej litery? Gros pytań ma taką właśnie formę – Państwo zaś konsekwentnie odpowiadacie, że np. małą (czy od małej). Czy uzus już wkrótce nie wymusi (co sygnalizował już w Innym słowniku... dr Bańko) zaakceptowania tego rusycyzmu? Urszula Dotknęła Pani bardzo ciekawej kwestii stosunku normy skodyfikowanej do normy uzualnej (albo jak wolą inni: normy stanowionej do normy praktykowanej). Uzus (czyli praktyka) już zaakceptował pisanie z małej/dużej litery. Tak piszą nie tylko czytelnicy naszej Poradni, ale i niektórzy odpowiadający na pytania eksperci. Wiedząc, że konstrukcja z małej/dużej litery budzi kontrowersje, zmieniam ją w odpowiedziach ekspertów (mam nadzieję, że mi to wybaczą), ale nie zmieniam jej w pytaniach, gdyż staram się ingerować w nie jak najmniej (ograniczam się do dostawienia „ogonków”, poprawienia błędów ortograficznych i oczywistych błędów składniowych). W związku z tym Poradnia i tak nie oddaje rzeczywistych rozmiarów zjawiska. Konstrukcja z małej/dużej litery jest rozpowszechniona bardziej, niż się nam wydaje. Czy ją tępić? Wydaje mi się, że nie – wystarczy informować, że budzi obiekcje. Tak też postąpiliśmy w Innym słowniku języka polskiego, którego okazała się Pani użytkowniczką. Mirosław Bańko
~ 9-04-2018 21:54
do: ~rumcajs54 (21:22)
No toś się przyjacielu nawymądrzał.
~Kasinkaaa 9-04-2018 21:56
Ostatnio byłem w MZK i się dowiedziałem że wójt gmin Podgórzyn to jest totalny OSZUST!!!! Panie wójcie na ciebie głosowałem jak można oszukiwać ludzi z gminy Podgórzyn. Zadam pytanie dlaczego pan wszystkim mydli oczy swoimi głupotami. A teraz odpowiem by wszyscy wiedzieli o co się rozchodzi. Jak wiadomo została skrócona linia 4 na przedmieścia Cieplic gdzie ludzie pasażerowie są zmuszeni do nie komfortowych przesiadek jak się okazuje było na ten temat zbiorowe zebranie i to tylko sam wójt wymyślił by tak skrócono linię 4 a wszyscy inni władze MZK i władze Jeleniej Góry chcieli nawet by linię 6 wydłużono do Podgórzyna byle nie było takiego zamieszania jak jest do dzisiaj. O ile to pikuś który sam wójt to wymyślił i tak się stało możemy dalej w artykule Jelonki się dowiedzieć jaki ten wójt to jest kłamca. Mydlenie oczu wychodzi mu na dobre, teraz już wiem że przy następnych wyborach zagłosować na kogoś innego. http://www.jelonka.com/news,single,init,article,73030
~uwe 9-04-2018 22:59
Panie Wójcie,dla kogo ta remiza dla 6 strażaków,młodzieży nie ma, nie garną się do straży,świetlica wiejska dla 10 osób które przychodzą dwa razy w roku na zebrania wiejskie,wystarczą pomieszczenia w szkole.Filia biblioteki jest obecnie w dobrym miejscu,po co zmieniać.Powstanie kolejny budynek który będzie wykorzystywany sporadycznie a koszty utrzymania na pewno nie będą małe,kto za to zapłaci.Budynek jeszcze w planach a z tego co słyszałam ,strażacy już nie mogą już się porozumieć z nowo powstałym stowarzyszeniem,a co dopiero będzie póżniej.A na koniec, budynek ten powstaje już chyba z 16 lat.ŻYCZĘ POWODZENIA!!!
~? 10-04-2018 13:10
A z czego wybudują? Z nowych obligacji, bo kasa jest pusta, a zadłużenie dziesiątki milionów. Czemu nie - tam jest takie myślenie. W końcu jak szaleć to szaleć, jak brać to brać
~do uwe 10-04-2018 20:24
Prosze nie głosic herezi.. informacje te sa nieprawdziwe, wiec na drugi raz prosze zasiegnac wiedzy u zrodła.
~xyz 10-04-2018 20:46
z tego co sie orientuje to współpraca między strażakami a stowarzyszenie układa się jak najlepiej.. od x lat w tej miejscowości nic się nie dzieje, może teraz przy tej inwestycji odnajdzie się ta wspomniana młodzież, jak i również lokalna społeczność będzie miała swoje miejsce gdzie będzie mogła się spotkać itp. brawo za pomysł, i życzę jak najszybszej realizacji.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bezpieczniej nad Kaczawą

Czytelniczka: drogo i brudno

Zamienili przejście w parking

Stalowe rumaki w Karpaczu

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
498
Tak
40%
Nie
54%
Nie wiem
6%