MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

W rytmie hip–hopu powitali pierwszy dzień lata

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 23 czerwca 2014, 6:53
Aktualizacja: Wtorek, 24 czerwca 2014, 7:47
Autor: Mestra
Fot. Mestra
Niezwykle energetycznym koncertem zespołu Mafi Furach rozpoczął się w sobotę (21.06) pierwszy dzień lata. Muzycy zagrali w Miejskim Domu Kultury "Muflon".

Mafi Furach to nie tylko niezwykle energetyczna muzyka - to kompromis różnorodności, to emocje zapisane w nutach, to wybuchowa mieszanka, w której łączy się hip-hop, reggae, dubstep i rock, to muzyczne eksperymenty z dźwiękami, to Filip "FiFU" Bednarczyk i Piotr "Maracha" Maraszka.

Na koncercie w "Muflonie" wystąpiła z nimi Renata Maraszek, DJ Żenia oraz tancerki SIEMA, a ze sceny popłynęły dźwięki takich utworów, jak: Lecimy na Jamajkę, Znaczysz wszystko, Ludzik czy Nigdy więcej uzupełnione niezwykłą scenografią w tle, którą wykonał Marcin Sweklej. Muzycy co chwilę wchodzili w interakcje z publicznością, rozgrzewając atmosferę i zachęcając do wspólnej zabawy.
Koncert z cyklu” Scena bliżej nas” dofinansowany był z budżetu miasta Jelenia Góra.

Mafi Furach to zespół założony w 2013 roku przez Filipa „FiFU” Bednarczyka oraz Piotra „Maracha” Maraszka. Ich nazwa powstała w wyniku połączenia pseudonimów. Sami piszą dla siebie teksty oraz komponują muzykę. Muzycy starają się używać takich środków, by jak najlepiej wyrażać swoje emocje w nutach. Utworów zespołu można słuchać w wielu rozgłośniach, np. w Radiu Egida, Megafon, Nagłos czy w Radiu Luzik, gdzie ich piosenki znajdują się na najwyższych miejscach na listach przebojów. Na żywo można ich było usłyszeć m.in. na lokalnych imprezach w Karpaczu, na koncercie w czeskich Jilemnicach, na majówce 2013 w Przesiecie, czy na jeleniogórskich Juwenaliach 2013, gdzie supportowali zespół De Mono.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Zaśpiewał chór brożecki

Mała książka, wielki człowiek

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~? 23-06-2014 8:50
Była jakaś publiczność czy śpiewali dla akustyka bo tak wygląda z foto???
~SARBLE 23-06-2014 9:43
I znowu zbiegły się imprezy :( Hip-hop w Muflonie i hip-hop na Placu Ratuszowym. Trudno nie zgadnąć, co fani hip-hopu wybiorą. To już u nas jest norma, że albo nic się nie dzieje, a jak już się dzieje, to wszystko w jednym terminie :( Tak trudno jest się zorientować i się dogadać, żeby imprezy nie kolidowały ze sobą ? :(
~do 8.50 23-06-2014 10:01
Trzeba było przyjść i samemu się przekonać dla.kogo śpiewali. BTW o imprezie na placu organizator nigdzie nie informował, a o Muflonie były plakaty i zapowiedź na jelonce A poza tym byłem tam w sobotę, szału z frekwencją nie było, ale nie tylko akustyk bawił się przy muzie mafi furach.
~On 23-06-2014 21:26
Oni są beznadziejni ani to rap ani regggae..tylko gówno.Pchacie ich wszędzie gdzie sie da.
~Koordynator 24-06-2014 0:15
Dobra biba bedzie 11 lipca na ratuszu Street Wars
~rock'n'roll 24-06-2014 7:14
O gustach się nie dyskutuje,ale nawet w dużo gorszych pipidówach grana jest porządna muzyka.U nas albo pozal się Boże didżeje zapuszczający sieczkę rozmieniającą pieniądze w kieszeniach na jeszcze drobniejsze ,albo sepleniący do mikrofonów kolesie.Opisany koncert to małe miki w zestawieniu z Juwenaliami i ich ehm -"gwiazdami".W pobliżu w tym samym czasie przebiegały trasy kilku naprawdę znakomitych kapel,a na innych Juwenaliach w innych miastach nie lansowano obciachu,tylko porządną muzę.U nas ,jak to u nas-wieś

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Warsztaty z digital artu w BWA

Senator zachęca do głosowania na maszty

Kaflowe drzewo marzeń

W Teatrze im. Norwida premiera online “Pustostanu”

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
968
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
3%