MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W Radzie Karpacza poziom dyskusji sięga bruku

Wiadomości: Karpacz
Poniedziałek, 2 stycznia 2017, 10:57
Aktualizacja: 12:48
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
„Na ostatniej sesji byłem zdania, że radny Kubik jest chorym królikiem. Chciałbym przeprosić wszystkie zwierzęta, naprawdę, bo radny Kubik to jest zwykły chwast”, czy życzenia noworoczne, aby dzieci oponenta były chore – to przykład skandalicznych wypowiedzi, w jakie obfitowała sesja budżetowa Rady Miejskiej Karpacza. Punktem zapalnym było procedowanie nad wnioskiem grupy radnych o odwołanie z funkcji przewodniczącego jednej z komisji stałych Grzegorza Kubika.

Tomasz Stanek argumentował wniosek krótko: utratą zaufania, jednak Kubik domagał się merytorycznych przesłanek, których nie usłyszał. - Wielu z was jest bardzo wierzących, więc zanim rzucicie kamieniem popatrzcie na siebie – mówił G. Kubik. - Oj, pan jest wierzący. Myślałam, że pan jest... - komentowała przewodnicząca Rady Ewa Walczak. - Radny ma prawo się wypowiedzieć czy jest wierzący, czy nie – bronił radnego Wiesław Czerniak. - Zgoda, to niech takich uwag radny też nie robi, bo to działa w dwie strony – odpowiedziała Ewa Walczak. - Jestem w szoku, że inni radni, którzy nie są w tej komisji, żądają odwołania przewodniczącego tej komisji. To jakiś absurd. Pomysłodawca tej uchwały – pan Tomasz Stanek – niech zejdzie na ziemię – mówił radny Czerniak. - Widzę, że pan Czerniak nie dość, że ma funkcję rzecznika prasowego w Karkonoskim Parku Narodowym, to jeszcze jest rzecznikiem prasowym pana radnego Kubika. Okres świąteczny się skończył, zbliża się sylwester – nie wiedziałem, że można tak fajerwerki odpalić, ale dobrze – możemy to kontynuować. Pierwszy raz w historii miasta jestem bardzo szczęśliwy, że nie dostaliśmy dotacji na deptak, ponieważ przy tym przewodniczącym – radnym Kubiku, gdybyśmy dostali 6 mln zł dofinansowania – po jakimś czasie musielibyśmy oddać, bo nagle z zazdrości, zawiści by szukał jakiś punktów – mówił Tomasz Stanek. Kubik na prezydenta – krzyczał Stanek, po czym radni sprzyjający Kubikowi prosili przewodniczącą o przywołanie do porządku radnego, jednak sami zostali przywołani do porządku, a następnie Walczak wszystkich przywołała do porządku. - Pan ma jakiś problem wewnętrzny ze sobą i niech pan sobie to rozwiąże sam, w spokoju w domu i nie ma pan żadnych merytorycznych uwag do mojej pracy. Niestety jest pan słabym radnym – ocenił Stanka radny Kubik. - O proszę. Pan ocenia wszystkich, a jeżeli apna to dotyczy to nie mamy prawa oceniać – wtrąciła Ewa Walczak. - Macie prawo oceniać – głosujcie, niech ta hucpa się skończy – odpowiedział Kubik, po czym był Tomasz Stanek powiedział: „Na ostatniej sesji – chciałbym przeprosić – byłem zdania, że radny Kubik jest chorym królikiem. Chciałbym przeprosić wszystkie zwierzęta, naprawdę, bo radny Kubik to jest zwykły chwast”.

Sam zainteresowany odwołanie z funkcji przewodniczącego Komisji Budżetu nazywa „jedną wielką żenadą”. - Jest to zainicjowane przez pana Stanka, który nie ma żadnych merytorycznych uwag, co do mojej pracy jako przewodniczącego – podkreślił Grzegorz Kubik, radny Rady Miejskiej Karpacza, jednocześnie zwracając uwagę, że przewodnicząca Rady nie kontroluje pracy poszczególnych komisji - działa niezgodnie ze Statutem Gminy Karpacz. - Radni nie uczestniczą w Komisjach i nie chodzą na sesje, doprowadzają do paraliżu prac w komisji - brak kworum. Przykładowo Komisja Sportu i Turystyki pana Stanka zbiera się raz na kilka miesięcy co uniemożliwia członkom komisji przed sesją prawidłowe opiniowanie projektów uchwał przygotowanych przez burmistrza, pan Stanek w komisji nie realizuje planu pracy Rady Miejskiej co jest jego obowiązkiem – dodał radny. Odwołany ma nadzieję, że przewodnicząca wraz z radnymi zacznie rozliczać pracę pozostałych komisji. - To ona jest od koordynowania pracy Rady, a nie burmistrz, który na sesji w jednej z wypowiedzi wszedł w kompetencje przewodniczącej pouczając mnie o zakresie pracy komisji - takie zachowanie uważam za niezgodne ze Statutem Gminy Karpacz – dodał G. Kubik.

- Poziom dyskusji z obu stron jest różny. Dzisiaj, z mojej strony nie wystąpiły prywatne uwagi czy wycieczki. Pan Stanek już drugi raz obraża mnie na sesji, dodatkowo przekazuje publicznie kłamliwe informacje pomawiając mnie – to znajdzie swój finał prawdopodobnie w sądzie! Nazwanie mnie „chwastem” to „kalectwo ducha” osoby, która używa takiego określenia, pan Stanek chamstwem stara się przykryć swój brak wiedzy o samorządzie, jest to człowiek, który nie zna ustawy o samorządzie gminnym, nie zna Statutu Gminy Karpacz i nie wie jak funkcjonuje samorząd. Pan Stanek wykorzystał radnych do swoich celów, odgrywa się na mnie za to, że od niemal pół roku staram się ustalić na jakiej zasadzie w parku miejskim przy Lipie Sądowej posadowiony jest jego obiekt reklamujący „Park Bajek”. Ustaliłem, że władze miasta nie wydawały żadnej zgody w tej sprawie - obiekt stoi bezprawnie na miejskim terenie, pan Stanek jako jedyny przedsiębiorca w Karpaczu ma możliwość reklamować swoją prywatną działalność bez żadnych uzgodnień na miejskim terenie w centrum miasta - inicjatywa pana Stanka to zemsta za moją dociekliwość i za to, że musi ten obiekt usunąć z parku – dodaje odwołany. Grzegorz Kubik zaskoczony był, że za jego odwołaniem głosował również Tomasz Dobiecki, który jak mówi, nie chodzi regularnie na sesję i często nie uczestniczy w pracach komisji, której jest członkiem - odwołali mnie radni, którzy sprawują swój mandat niezgodnie z art.24 ustawy o samorządzie gminnym – stwierdza. Jak mówi, będzie pracować dalej i postara się o dyscyplinowanie radnych, bo jest za tym, żeby organ stanowiący był silny, a radni pełniący w nim swoje funkcje przestrzegali złożonego przed wyborcami ślubowania.

Po zakończeniu sesji przewodnicząca oraz burmistrz złożyli życzenia noworoczne radnym, na co włodarz miasta usłyszał od jednego z radnych życzenia „chorych dzieci”...

Zapytaliśmy burmistrza o ocenę poziomu dyskusji. - Myślę, że poziom dyskusji może być wyższy, ale to pokazuje konflikt, który jest w radzie, natomiast ja nie chcę tego oceniać. Cały czas mimo wycieczek personalnych, większość ważnych uchwał przechodzi bez większych emocji. Dzisiaj to było apogeum, tak się złożyło z wnioskiem o odwołanie przewodniczącego Komisji Budżetowej, ale dzisiaj to była eskalacja tego wszystkiego – normalnie to tak nie przebiega – stwierdził Radosław Jęcek. - Na szczęście relacje w Radzie nie wpływają na funkcjonowanie tego organu i organu wykonawczego – dodał burmistrz Karpacza, który nie chciał komentować zasadności odwołania Kubika.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spór o edukację seksualną

Energetyczny prolog!

Apel do parlamentarzystów

Komentarze (41) Dodaj komentarz

~Oburzona 2-01-2017 11:37
Panie Pajdzik- życzenie komukolwiek chorych dzieci, świadczy o Pana maluczkości. Żal mi Pana.
~ 2-01-2017 11:38
nie ma ludzi idealnych! Jedno jednak moge powiedziec ,ze tzw.wichrzyciele np.pan Kubik czy pan Pajdzik to ludzie do ktorych w ciemno moga isc po pomoc zwykli obywatele miasta! i wiem ze nie pozostana bez wsparcia!!!
~Big 2-01-2017 11:42
To jest jedno wielkie szambo ta rada,a juz Panowie Kubik Czerniak i Pajdzik nie powinni wogole zabierac glosu,bo to przez tych gamoni miasto musi zwrocic ponad 2mln zl.Moze czas najwyzszy zeby burmistrz zeskanowal donos jaki wyslali w zwiazku z ekranami przy tunelu i pokazal go mieszkancom chociazby na fejsie.
~Big 2-01-2017 11:46
Ci panowie to predzej doniosa gdzie sie da na mieszkancow jak im pomoga.
~ 2-01-2017 11:59
Reszta rady zas bardzo chetnie pomaga!!! Wrecz nie mozna sie odgonic od ich empatii!!!
~Big 2-01-2017 12:10
Nie slyszalam zeby ktos inny z radnych robil mieszkancom pod gore,ale te trzy kreatury to wybitnie sie przysluzyli w negatywny sposob.Pajdzik,Kubik i Czerniak -trzy najwieksze gnidy w Karpaczu.
~ 2-01-2017 12:28
Największemu wrogowi nie zyczylbym choroby dzieci. Skąd to się bierze?Ta zawiść! Nie radzi sobie radny
~zz 2-01-2017 12:31
Polityka od zawsze przyciąga największe łajzy i oszołomstwo.
~big 2-01-2017 12:44
radny nie radzi sobie z wieloma rzeczami, chodzi po mieście i tylko się zastanawia kogo by tu podpi....ić,menda jakich mało
~analityk 2-01-2017 12:57
To są niewinni ludzie. Po prostu naśladują polski sejm.
~mieszka 2-01-2017 13:00
Jedno zasadnicze pytanie czy Radni miasta Karpacza wybierali radnych : P. Kubika, P Pajdzika i P Czerniaka? Moja bardzo skromna wiedza na ten temat podpowiada mi, że wybierają mieszkańcy. Jest duża grupa mieszkańców Karpacza, którzy zgłaszają się do wymienionych Panów z problemami a Ci starają się pomóc. Wymienieni Radni podejmując działania kierują się nie własnymi korzyściami lecz interesem Miasta.
~ 2-01-2017 13:42
mieszkam w Karpaczu od 58 lat i takiej dewastacji srodowiska nzturalnego jak za p.Malinowskiego nie bylo! Obecnie pojawily sie podobne trendy...Ja zdaje sobie sprawe ze byt okresla swiadomosc i inna jest mieszkanca na etacie a inna pazernych biznesmenow ,ktorzy az kipia nienawiscia do usilujacych ich powstrzymac radnych! Musza donosic o przewalkach bo kto inny moze to uciac jak nie ktos z zewnatrz?! gwoli scislosci... ja na nich nie glosowalem ale szacun za walke!!!
~big 2-01-2017 15:28
Gnida Pajdzik sam ma chore dziecko i powinien wiedzieć jak to jest.
~big 2-01-2017 15:30
Gnida Pajdzik sam ma chore dziecko i powinien wiedzieć jak to jest.
~SOWA 2-01-2017 17:37
męda pajdzić żeruje na własnym dziecku .wyciąga łapę gdzie się da ,do roboty byku .uczciwi ludzie też mają chore dzieci .ale mają też honor..awsza tylko łazi i donosi ,tych pck zagonić do miotły ,to najgorszy sort KARPACZA KTO ICH WYBRAŁ ? NAZWOZILI SOBIE Z CAŁEJ polski WYBORCÓW ,POMELDOWALI I ONI ICH WYBRALI przeciez nie ludzie z KARPACZAI
~bierut 2-01-2017 20:30
Karpacz czyli Polska w pigułce. Żreć się i podsrywać potraficie, prawie jak polska Polonia na całym świecie. Kto nie ma nic, ten lepszych ściąga w dół. Taka polska specjalność od czasów Konstytucji 3 Maja, ba nawet wcześniej. >>Nową przypowieść Polak kupi, że przed szkodą i po szkodzie głupi
~lul 3-01-2017 1:14
A kto wybrał takie buractwo do rady jak: FG, WW, MC, JM, TD?
~do lul 3-01-2017 10:20
Karpaczanie
~big 3-01-2017 10:39
nikt tak chetnie nie chodzi na wybory w karpaczu jak miejscowe żule,za 20-50zł głosują na każdego kto chce zapłacić jeszcze ich zawioza i odwiozą ,ale to juz pod sklep z tanim winem.i potem siedzą w radzie takie matoły.
~mieszkaniec 3-01-2017 11:33
Wszystkich komentujacych zachecam do wiekszej aktywnosci w realu.. do interesowania się tym co dzieje sie w miescie..odsłuchiwania sesji, interesowania się tym jak pracuja poszczególni radni..jak nas reprezentują... czy realizuja swoje obietnice wyborcze ..CZy reprezentuja nas ..czy własne interesy. Bądżmy mądrzy..bo to nasze miasto ....nie dajmy sie nabrać na medialne bagno...na wyrwane z kontekstu wypowiedzi ... Zachecam do wiekszego zainteresowania i wnikliwosci. Jak ktos wczesniej napisał - Kubik to chyba jedyny radny, który działa tylko i wyłacznie w interesie miasta ..a nie swoim...czy innych radnych....i to niektórych bardzo boli.. Takich jak radny Kubik nam brakuje.....i dlatego może we własnym miescie czujemy sie jak "gorsi" przyjezdni..
~Real 3-01-2017 12:19
Niestety, ale byłem u Was na Sylwka. Pięknie hajcowała się ta roślinka pod UM. Never more, można nawet wstawić again. Popis tragicznego buractwa, prostactwa, i zdziczenia chamów z chamów. Azja i barbarzyńcy, pewnie Hunowie, albo jakieś następne pokolenia ruskich plemion...
~z innejbajki 3-01-2017 13:26
przypomnienie warte : Grupa radnych przeciwna przekazaniu działki dla GOPR - na strimeo.tv oraz transmisja XVIII sesji RM w punkcie czasu 2godz 40min : emocjonalne podejście do tematu budżetu partycypacyjnego pana Radnego Grzegorza Kubika : "Panie Burmistrzu, piątego listopada pięciu radnych zwróciło się tutaj do Pana z wnioskiem uchwałodawczym w sprawie likwidacji funduszu partycypacyjnego. Mamy 250 tysięcy, no które wydajemy w różny sposób. Ja rozumiem, że to jest taki temat nośny, ten fundusz partycypacyjny. Ludziom się wydaje, że o czymś decydują - tak naprawdę o niczym. Ale mamy 250 tysięcy; chcieliśmy te 250 tysięcy żeby przekazać na tą wodę, bo to jest potrzebniejszy temat tak naprawdę. I chyba bardziej ważki w naszym tutaj teraz stanie. ....... "
~od urodzenia 3-01-2017 14:40
Szkoda mi mojego miasta. Dopóki będą tacy radni jak p. Tomasz Stanek, którzy realizują swoje partykularne interesy to będzie kicha. Karpacz nie należy już do mieszkańców tylko do inwestorów, którzy robią z nim co chcą. Zabudują nas! Akurat tu p.Tomasz jest przeciwny bo przecież konkurencji nie potrzebuje. Wolę jego mały pensjonat niż apartamentowce i osiedla domków. Opamiętajcie się wszyscy.
~Ruda 3-01-2017 16:50
Pan Stanek -nie ma pojęcia o byciu radnym, zero wiadomości ,zero zrozumienia w wypowiedziach o czymkolwiek ,a już na pewno nie ma pojęcia o żadnej ustawie o samorządzie gminnym ,jestem neutralna w wyborze radnych ,ale po kilku rozmowach z Panem Stankiem stwierdziłam ,że moje JA długo tej niewiedzy nie wytrzyma ,tu liczy się u tego Pana tylko kasa ,reszta niech milczy albo przytakuję ,ale przysłowie mówi ,że nosił wilk razy kilka ....
~Karpaxz 3-01-2017 17:01
Kubik to debil nic mu nie pasuje
~Andrew 3-01-2017 17:13
DEBIL - to argumenty towarzystwa pana Stanka. Prostaki i chamy z parku bajek :)
~Real 3-01-2017 19:02
14:40 przeczytaj to, plan zagospodarowania przestrzennego, przeczytaj tę nazwę jeszcze z 10x., może dotrze. To przecież Wy, radni i mieszkańcy taki plan uchwaliliście. Jak można zabudowywać wszystko to znaczy, że MOŻNA. Takie decyzje podjęli poprzedni radni i burmistrz. Myśleć trzeba nie tylko po podjęciu decyzji, ale szczególnie przed. Z tego co się orientuję radnymi Karpacza byli tylko tzw. stali mieszkańcy. Więc pretensje możecie mieć wyłącznie do SIEBIE !!! Najlepszym przykładem jest skansen na Kopie. Pewnie większość z Was była tam ostatnio z wycieczką szkolną... pewnie po 1945 r.
~Karpaxz 3-01-2017 19:05
Kubik to debil nic mu nie pasuje
~Karpaxz 3-01-2017 20:35
Kubik to debil nic mu nie pasuje
~do Andrew 3-01-2017 20:37
Przynajmniej nie bronię swojego tyłka
~Rada kalekich 3-01-2017 21:28
Tak tak jest kilku debilli w radzie i na pewno nie jest to Kubik ! Niemowy dbające o własne geszefty.Pozoranci .
~aaa 4-01-2017 22:19
Tomek tak trzymaj,a mendami się nie przejmuj one są wszędzie.
~opzz 5-01-2017 10:25
Gadu gadu a imprez na ferie żadnych. Pogonić to całe towarzystwo trzeba.
~rock 6-01-2017 8:19
Będzie zjazd na byle czym albo żywiec na śniegu ? Czy tylko łażenie po deptaku ?
~Ja 6-01-2017 12:28
kubik i czerniak to dwa szkodniki w Radzie Miejskiej, dwie zawistne i zazdrosne persony, mające swoje partykularne interesy. To nie jest tak, że stoją na straży porządku i prawa a wręcz przeciwnie blokują to wszystko co zagraża ich kolesiom będących we władaniu wyciągu na kopę czy hotel malachit. To lradni co szkodzą burmistrzowi i mieszkańcom. Zablokowali wraz z sokiasem, którego notabene prezesem jes właściciel wcześniej wymienionego hotelu inwestycję na tzw. Łąkach na osiedlu skalnym obok hotelu malachit, jak również alternatywę dla kopy, wyciągi i trasy narciarskie na Izbicy. Tak właśnie miedzy innymi działają w interesie naszego turystycznego miasta. Nasz Burmistrz musi zwrócić dzięki ich "pomocy" do Wojewody dwa miliony złotych, które można było przeznaczyć na konkretny cel !! Dramat
~sarah 6-01-2017 22:23
Musi zwrócić??? Przecież sam kiedyś był radnym i wiedział,że pewne inwestycje robiło się niezgodnie z prawem. Jeszcze ten ochronny parasol nad poprzednią władzą pt ''AUDYT'' . Nie takiej polityki miasta , kamuflarzu i bałaganu oczekiwaliśmy. Brak autorytetów i twardej ręki - to jest problem tej rady . Może wypowiedzi niektórych radnych są .....bez komentarza ..., ale widzę i słyszę ,że oni chociaż pracują .Właśnie ta skarcona trójka. Niestety tylko oni. WSTYD !!! Szanowni Państwo. WSTYD!!!
~abcd 7-01-2017 21:33
Pajdzik ,Kubik i Czerniak dbają o interesy miasta. Większość radnych jest tam dla własnych korzyści. Jak nie wiecie o co chodzi to chodzi o kasę. Na przykład jak to jest że pan Wesoł prowadzi parkingi które są własnością urzędu miasta? Może firma na konkubinę. Przecież wszyscy widzą co się dzieje. Tylko nikt nie ma odwagi nic powiedzieć. A ci co się odzywają (Pajdzik ,Kubik i Czerniak), żeby zrobić jakiś porządek są nękani przez tych niby radnych-pseudo biznesmenów(zniszczenia aut itp.). Panowie nielegalne reklamy, budy itd. i tak znikną z Karpacza nieważne co będziecie robić. Wszyscy mają już dość tego dzikiego zachodu. Mam nadzieje, że oczęta się karpaczaną otworzą i pójdą głosować, wtedy jest opcja, że pajace nie załatwią sobie stołków za wódę albo 50 zł.
~TY 9-01-2017 9:24
Do "Ja" jesteś słabo poinformowany zwrot za Parkową to wina Malinowskiego radni nie mają nic z tym wspólnego ! Nie pisz kłamstw bo się rzygać chce od tej narracji ludzi ułomnych !
~Wesołek 9-01-2017 9:30
Wesołowski jak pożyczka u Domańskiego ?????????? Oddałeś już ??????????????????????? Hahahahahahahahah
~flinston 9-01-2017 16:48
Byłem po raz 1 w Swieradowie i musze powiedziec ze Karpacz to 3 swiat. Na jakiego fioota tam jezdzic do tego przedpotopowego wyciągu to nie wiem .Swieradów ; darmowy parking pod wyciagiem ,darmowy Autobusik pod wyciąg .Wyciag czynny do 22 a nie do 15 Porównanie wyciagów misja sie z sensem w ogóle . Kłoccie sie młotki karpackie dalej miedzy sobą .Po pobycie w Swieradowie sie mysle ze powinniscie po nogach całowac kazdego durnio-narciarza który ma ochote na tej tragedii Kopą zwanej jezdzic .Wspominac tej górki sobiesiaka tyz nie ma co bo wyzsze są wydmy w łebie od tego g..wna
~xx 10-01-2017 9:24
Do flinston. Niestety masz racje. Brak parkingu i porządnego wyciągu. Za to będzie piękny stadion dla garstki sportowców i każdy narciarz będzie mógł go sobie pooglądać, zapewne zza płotu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Lemury z Czech w wałbrzyskiej Palmiarni

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Wybory parlamentarne (aktualizacja)

Chcą odwołania przewodniczącej

Danuta Sadownik o uzależnieniach

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
742
Tak
15%
Nie
65%
Nie wiem
21%