MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

W punkcie Trzy Jawory są już jawory – od Dnia Dziecka

Wiadomości: Region
Środa, 5 czerwca 2013, 7:12
Aktualizacja: 10:01
Autor: Mea
Fot. Rada Osiedla Michałowice
Dzieci z Michałowic z pomocą dorosłych posadziły trzy jawory na niebieskim szlaku, gdzie znajduje się punkt turystyczny o tej samej nazwie. – Punkt „Trzy Jawory” jest, a jaworów nie ma, postanowiliśmy to zmienić i posadzić trzy takie drzewa – mówił Marian Klasiński z Rady Osiedla Michałowice.

W nietypowy sposób dzieci z Michałowic świętowały tegoroczny „Dzień Dziecka”. Przygotowaną przez Radę Osiedla imprezę ze względu na bardzo złe warunki atmosferyczne odwołano. - Możliwe, że uda się przeprowadzić ją w najbliższą sobotę. Na dzieci czeka bowiem wiele konkursów, gier i zabaw, atrakcyjne nagrody i smakowitości ufundowane przez piekarnię „Żaneta" z Karpacza - opowiadał Marian Klasiński.

- Skoro pogoda nie pozwoliła na zabawę, mieszkańcy Michałowic postanowili posadzić drzewka na niebieskim szlaku przy punkcie turystycznym oznaczonym jako „Trzy Jawory”. Na pomysł wpadł Marian Klasiński, którego od dawna intrygował fakt, że przy „Trzech Jaworach” nie ma jaworów. – Szlak prowadzi od Michałowic na Śnieżne Kotły. Wielu turystów pytało, gdzie rosną te jawory, skoro tak nazywa się punkt turystyczny. Postanowiliśmy posadzić drzewa – mówił Marian Klasiński.

Do wykonania zadania wybrano spośród dzieci najbardziej odpornych na kapryśną pogodę: Borysa Łojkę i Mikołaja Sokołowskiego. Chłopcy pod czujnym okiem miejscowego leśniczego Andrzeja Kieliszkowskiego oraz w asyście Mariana Klasińskiego, Jana Kołodziejczyka, Bolesława Sokołowskiego i Tadeusza Polisa posadzili młode jawory.

- Tadeusz Polis, fanfarami na puzonie, obwieścił zakończenie zadania. Wszyscy mają nadzieję, że za kilkanaście lat punkt turystyczny "Trzy Jawory" będzie kojarzył się z dorodnymi jaworami, które posadziły dzieci z Michałowic w ich dzień – powiedział Marian Klasiński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ulica Nadbrzeżna już w nowej odsłonie  

Zamknięta droga od Przełęczy Kowarskiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 5-06-2013 9:52
Ja mówiłem że w tych małych miejscowościach zawsze lepiej się organizują niż w dużych miastach trzymam kciuki za Radę Osiedla Michałowic i pozdrawiam:)
~brawo! 5-06-2013 17:56
A co na to Rada Wsi Chromiec? Na Grzbiecie Kamienickim jest punkt, który nazywa się Stara Jodła, mimo że jodły tam nikt nigdy nie widział. Niech mieszkańcy podejmą rękawicę rzuconą przez dzielnych michałowiczan i "zrekonstruują" stosownie to miejsce. Pokażcie, że nie jesteście gorsi od Michałowic!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Śmieci przy drodze na Perłę Zachodu

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

W KSON–ie dzieje się

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
612
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%