MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W psim parku było darmowe szkolenie psów

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 23 stycznia 2017, 8:09
Aktualizacja: Wtorek, 24 stycznia 2017, 6:59
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
Psi park, który funkcjonuje od października w lasku przy ulicy Kiepury w Jeleniej Górze powstał z inicjatywy grupy miłośników psów i choć przesuwane terminy oddania obiektu nie napawały optymizmem, że kiedykolwiek zostanie oddany, to teraz można powiedzieć, że determinacja pomysłodawców była trafionym i potrzebnym pomysłem.

Park zaczyna funkcjonować własnym życiem. Przychodzą tu nie tylko mieszkańcy z psami z pobliskich bloków, ale także z całej Jeleniej Góry, a to z kolei sprawia, że pojawiają się nowe pomysły i inicjatywy dotyczące wykorzystania obiektu. Jednym z nich było sobotnie (21.01) szkolenie podstawowe dla wszystkich psów i to za darmo. Zajęcia prowadził psicholog Waldemar Leszczyński. Wydarzenie to otworzyło comiesięczny cykl różnych zajęć w psim parku. Następne zajęcia odbędą się 11 lutego, a ich tematem będzie „Kontakt i motywacja w pracy z psem”, gdzie dowiemy się, jak połączyć zabawę ze szkoleniem naszego pupila. Organizowanie zajęć dla psów to jedno, a doposażenie wybiegu i ulepszanie jego funkcjonalności to drugie.

- Bardzo chcemy, żeby na terenie parku pojawiło się oświetlenie. Już w listopadzie zeszłego roku zaczęliśmy zbierać podpisy pod wnioskiem o doświetlenie parku z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego. Obecnie czekamy na weryfikację naszego wniosku - powiedziała Marta Zglenicka, współautorka projektu „Psi Park Zabobrze”.

Osoby, które chcą dowiedzieć się więcej o wydarzeniach w psim parku zapraszamy do odwiedzenia strony na facebooku Psi Park Zabobrze Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Manewry: pościg, strzały, 30 rannych

Koncert Papieski  

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Komentarze (35) Dodaj komentarz

~ 23-01-2017 8:51
Jak śnieg zginie zobaczycie jak właściciele piesków sprzątali po nich
~Psiarz 23-01-2017 9:00
No jakby nie było o kupach to znaczy ze nikt nie czytał , brawo 😂
~Ferdynand Wspaniały 23-01-2017 10:18
'Bigos , bigosik , w nim zawsze znajdziesz cosik. Kiełbaski ,serdelki , pocięte na plasterki .I właśnie przez dodatki te , ten bigos tak się dobrze je ".Tak śpiewał najlepiej wyszkolony pies na świecie. Z tego jeleniogórskiego darmowego szkolenia psów, najwięcej skorzystali właściciele czworonogów ,bo psy ni wząb nic nie zrozumiały. Pole i tak zostało"zaminowane" i na wiosnę będzie trawa lepiej rosła.I taki efekt szkolenia.
~On 23-01-2017 10:45
To teraz za ciosem i proszę zlikwidować szkółkę dla psów w środku lasu ( po drodze do źródełka ), kilkaset metrów od "psiego parku". W moim przekonaniu to niedopuszczalne, również ze względu na bezkarne poruszanie się samochodami właścicieli psów, dowożący je do szkółki. Las jest jeszcze nie zniszczony, można w nim zbierać grzyby, jagody i poziomki. Stał się znakomitym miejscem spacerowym dla mieszkańców Zabobrza III i szkoda go zniszczyć. Umieszczenie tam, przed kilku laty szkoły tresury psów to duże nieporozumienie. Obawiam się, że za chwilę ktoś zechce się tam wybudować, wyasfaltować drogę przez las i...."po ptokach". Apeluję do Lasów Państwowych o naprawę tej chorej sytuacji.
~o kuwa 23-01-2017 10:51
Dlaczego zlikwidować szkółkę dla psów, przecież to teren prywatny. Czy ktoś mówi Ci co masz robić w swoim domu?
~On 23-01-2017 11:05
O to przepraszam; tak przypuszczałem, że to może być teren prywatny. Ale mimo wszystko są przepisy prawa, jak ma się zachować i co wolno właścicielowi gruntu wobec lasu i żyjących tam zwierząt ( jest ich trochę ). Na pewno nie można płoszyć zwierzyny nadmiernym hałasem ( szczekaniem ), wprowadzaniem do lasu psów oraz wjeżdżaniem do niego samochodów. Jeżeli nie mam racji; wolałbym usłyszeć to od Dyrekcji Lasów Państwowych, że wszystko jest O.K. ( ??? )
~o kuwa 23-01-2017 11:25
Nie wiem jak to jest z tymi przepisami ale nadal się z Tobą nie zgodzę. Raczej na pewno nie ma przepisu zabraniają ego wchodzenia z psem do lasu. Moja ŚP babka mieszkała tuż przy lesie i nie obowiązywały Ją jakieś ograniczenia czy zakaz halasowania (np. kosiarka do trawy) ;)
~On 23-01-2017 11:59
Przypadkowy lub konieczny hałas ( zbiory płodów ) wydaje się uzasadniony. Przypomnę, że chodzi nie o "psi park", o którym powyżej, lecz o szkołę tresury psów, kilkaset metrów dalej, w lesie. Uważam, że teraz należy zlikwidować tę szkółkę dla psów w środku lasu ( po drodze do źródełka ), kilkaset metrów od "psiego parku". W moim przekonaniu to niedopuszczalne, również ze względu na bezkarne poruszanie się samochodami właścicieli psów, dowożący je do szkółki. Las jest jeszcze nie zniszczony, można w nim zbierać grzyby, jagody i poziomki. Stał się znakomitym miejscem spacerowym dla mieszkańców Zabobrza III i szkoda go zniszczyć. Umieszczenie tam, przed kilku laty szkoły tresury psów to duże nieporozumienie. Obawiam się, że za chwilę ktoś zechce się tam wybudować, wyasfaltować drogę przez las
~xx 23-01-2017 12:04
I po co ta propaganda.Szkolenie psa trwa miesiące a nawet lata,"darmowe jednodniowe szkolenie" to tak jakby "darmowy jednodniowy kurs gry na fortepianie".
~(€) 23-01-2017 12:46
Myśle ze dobrym pomysłem byłoby szkolenie dla właścicieli " jak sprzątać po swoim psie " . To co się ogłada spacerując choćby po centrum miasta to coś obrzydliwego
~ojojoj 23-01-2017 13:32
Specjaliści się znaleźli! sami fachowcy i co jeden to lepszy! najlepiej wszystko zlikwidować, zamknąć, zaorać i postawić kolejną Biedronkę!? Psi Park jest fajnym pomysłem, psy poruszają się wyłącznie po ogrodzonym terenie, właściciele SAMI sprzątają po swoich pupilach - na terenie obowiązuje regulamin i o dziwo wszyscy go przestrzegają - to dziwne w tym chorym mieście , prawda?! A szkoła tresury: fakt - przydała by się raczej niektórym dwunożnym wynalazkom niż psom, które są o wiele mądrzejsze niż wam się wydaje. Z psim "hau hau"......
~pig 23-01-2017 13:49
kurcze,myślałem, że jakieś nowe szkolenia w policji:)
rymcycymcy 23-01-2017 14:21
13:49 | ~pig | ...cięcia papierków na konfetti i modelowania anielskich skrzydeł z bibuły ! ;)
~ 23-01-2017 14:41
Szkolenie to raczej zrobił bym dla właścicieli psów ,a nie dla czworonogów. pies po sobie nie posprząta ,to nalez do obowiązków właściciela a to w tym miescie jest do du....y LUDZIE SPRZĄTAJCIE PO SWOICH PSACH!!!!!!!!!!!!!!!!!
~zabobrzanin 23-01-2017 14:59
w zeszłym tygodniu przechodziłem wieczorem koło "górki" UL.Wiłkomirskiego i widziałem dwie baby tak baby bo inaczej sie nie da tego opisac które pusciły bez smyczy swoje wielkie psy na boisko i wspomniana górkę . Co zrobiły psy - oczywiście wys......y się tam gdzie wszystkie dzieci chodzą na sanki .....!!!!!!! Do kobiet i nie tylko które tak robią proszę !!!! sprzątajcie po swoich psach bo nie ma nic gorszego jak dziecko wracajace z sanek upier....ne w psim g..wnie!!!!! tyle do włascicieli okolicy.....
~ 23-01-2017 15:06
:D
~xxx 23-01-2017 17:42
Miejsce piękne, na spacery i narty ,ale ilość jadących samochodów z psami jest nie do zaakceptowania. W sobotę ,będąc na spacerze musiałam uciekać do rowu z dziećmi ,bo kawalkada samochodów jechała z psami na szkolenie.
~Życzę uśmiechu :-) 23-01-2017 18:15
Ludzie wam już nawet psy przeszkadzają :-) Strasznie wam współczuję, musicie mieć strasznie smutne życie.
rymcycymcy 23-01-2017 18:34
| ~Życzę uśmiechu :-) | ...myślę sobie koleżanko, że nikomu psy nie przeszkadzają ! ...bo to nie psy leżą na trawnikach i śmierdzą, a po wdepnięciu powodują poślizgi grożące niekontrolowanym szpagatem ! :)
~8143a 23-01-2017 18:50
-Właściciele psów sprzątają po swoich pupilach.Miasto prosimy o więcej pojemników na psie odchody.W końcu opłaty za psa do urzędu miasta powinny temu służyć. -Palacze papierosów sprzątają swoje pety z chodników. -Właściciele aut zanieczyszczenia oraz nie parkowanie na chodnikach .-Wtedy większość z nas będzie zadowolona,choć i tak trafi się ktoś komu coś będzie przeszkadzać.
~Tyle w temacie 23-01-2017 18:51
Co da park zlokalizowany na końcu osiedla? Czy ktoś będzie tam specjalnie wyprowadzał swoje czworonogi mieszkając na drugim końcu osiedla, ulicy? Nie. Pieniądze wyrzucone w błoto, a psią toaletę mam naprzeciwko i widzę z okna, jak ludzie wyprowadzają swoje psy, lecz mało kto po nich sprząta. Sama miałam psa, ale każdorazowo po nim sprzątałam. Pies załatwia się, gdzie musi, a obowiązek właściciela jest posprzątać. Nie winne jest zwierzę, a ewidentnie człowiek.
~ 23-01-2017 20:28
To musi straszne zajęcie - tropienie psich odchodów! Tylko współczuć takiej profesji :(
~parówka 23-01-2017 20:31
Zdjęcia super. Brawa dla fotoreportera. Natomiast komentarze... Serdecznie współczuję większości komentującym poziomu inteligencji i poziomu człowieczeństwa. Nic dziwnego, że w naszym pięknym kraju jest tak jak jest. Ps. "Psi Park Zabobrze" to najczystsze miejsce w okolicy. Na dojściu można wielokrotnie wdepnąć, ale na miejscu nigdy. Ponieważ przychodzą tam LUDZIE kulturalni i dobrze wychowani, z równie dobrze wychowanymi psami.
~buractwo 23-01-2017 20:40
Wedle powiedzenia-Jak pies nie ma co robić to j..a liże.Niektórzy ludzie z nadmiaru czasu grzebią w psich odchodach.Psy zanieczyszczają np.lasy wyrzucając tam śmieci?BARANINA.
~Poinformowany 23-01-2017 21:30
Ta droga prowadząca do lasu, ma zostać niedługo zamknięta. Jakiś gościu kupił ten cały teren przy lesie i będzie budował osiedle domków jednorodzinnych.
~Poinformowany 23-01-2017 21:40
Ta droga prowadząca do lasu, ma zostać niedługo zamknięta. Jakiś gościu kupił ten cały teren przy lesie i będzie budował osiedle domków jednorodzinnych.
~Mark 23-01-2017 23:57
Podobno tam ma powstać jakiś market budowlany, lub też inna biedronka.
~sajmon 24-01-2017 0:59
Pocieszające jest jedno że myśliwy ma prawo odstrzelić psa swobodnie biegającego po lesie :) A co do sprzątania właścicieli po pupilach to raczej nie każdy sprząta :) Świadczą i tym trawniki :)
~Do 20:28 24-01-2017 1:20
Nie trzeba "tropić" psich odchodów. Widać je na każdym kroku. Wystarczy przejść się kilkaset metrów, a napotkamy kilka psich odchodów. Ostatnio niemalże nie wdepnęłam w psią kupę na środku chodnika. Mnie to nie bawi, a tym samym nie śmieszy. Winni są właściciele psów, bowiem to na nich spoczywa obowiązek sprzątania po psie. https://m.youtube.com/watch?v=9e7ojyz3we0 To nagranie jest przesadzone, ale w gruncie rzeczy pokazuje problem, którego ludzie nie widzą/nie chcą wiedzieć.
~cóż 24-01-2017 9:37
Co do szkoleń psów pod górą szybowcową - odbywają się dwa razy w tygodniu i w określonych godzinach - trudno mówić o kawalkadzie samochodów: nikt nie wjeżdża do lasu - auta parkują na terenie prywatnym; psy przyjeżdżające z właścicielami nie biegają luzem po lesie - luzem po lesie biegają, owszem, psy osób spacerujących obok terenu szkoleń. Co do psich koop - absolutnie się zgadzam, powinno się po swoim pupilu posprzątać - niestey, część właścicieli psów ma z tym problem, ale - mamusie wysadzające swoje pociechy przy placach zabaw i podcierające pupy chusteczkami, papierem i czym tam jeszcze, to jest ok? Nie raz widok koopy z daszkiem z papieru albo pampersa widywałam w parkach, w lasach - a to raczej nie psie sprawy - nie widziałam psa, który podcierałby sobie pupę papierem :)
~ja 24-01-2017 10:08
Ludziom się nie dogodzi, zawsze znajdą się tacy co im nic nie pasuje, tak najlepiej jakby wybudowali tam market lub osiedle odmów, wtedy dopiero powstałby problem, jak mamy chodzić... musimy skakać po rowach bo jedzie sprzęt ciężki. Cieszcie się póki nic tam nie powstało by myślę że niedługo to się zmieni i wtedy będziecie mieli powód do narzekań. To jest droga i każdy ma prawo tam chodzić i jeździć samochodem. A co do brudzenia przez psy, owszem nie wszyscy sprzątają po swoich pupilach ale zobaczcie ile śmieci z jedzeniem leży dookoła tych terenów a to psy raczej tego nie robią... Zastanówcie się zanim zaczniecie kogoś i coś krytykować...
~Ja 24-01-2017 10:36
Witam. Chciałam napisać, że to bardzo dobry pomys, oby tak dalej. Jak również o tym, że bezwzględnie za malo jest takich parków dla psów, a miejsc -sporo. Ale jak zwykle po przeczytaniu tych komentatzy gdzie wywalacie masę łajna i pretensji nie chce mi się w ogóle czegokolwiek komentować. Przykre jakim jesteśmy takim paskudnym narodem . Zgadzam się i pozdrawiam przedmówcę "ja"
~jajajaj 24-01-2017 12:07
Przypomnijmy dla jasności, że droga prowadząca do lasu jest drogą gminną bez pobocza, czy wszystkim spacerującym trzeba przypomnieć, że celowe chodzenie przed maską samochodu i utrudnianie ruchu to chyba wykroczenie, nie wspominając o agresywnych zachowaniach - uderzeniach w lusterka i wyzwiskach. Nie jestem bezstronny bo sam tam czasami przyjadę samochodem chociaż staram się pieszo, ale któregoś pięknego ranka niedzielnego nie wytrzymam i otworzę bagażnik i pozwolę się zintegrować mojemu pupilowi z najbardziej krewkim pieszym. Ludziska życie jest za krótkie (zwłaszcza psie) żeby się ścierać z tymi którym wszystko w życiu uwiera.
~smutek-żal 1-02-2017 1:40
Brawo! Jak miło, że jakaś fajna inicjatywa w tym szarym mieście. Wielkie dzięki dla psichologoa za jego prospołeczne charytatywne działania. Do większości komentujących - jesteście beznadziejni, nic wam się nie podoba... a przepraszam - 500+ jest git
~ 2-02-2017 9:21
Awantura o drogę do lasu niedługo straci sens, las jest wycinany w takich ilościach że niedługo problem zniknie razem z lasem. Zwierzęta leśnie nie straszą psy , straszą je maszyny do wycinki , ciągniki i piły , czy to nikomu nie przeszkadza ? Sarny biegające po drodze nie poszły tam dobrowolnie , dobrze ,że nie spacerują po niej razem z dzikami , które tez nie maja już sie swoich siedlisk , to gdzie ci ekolodzy ???? Wycinka lasu czu gospodarka rabunkowa ???? Ochrona drogi czy lasu , co ważniejsze ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W parku poczuli się jak w toalecie i pijalni

Nie trzeba się bać defibrylatora

Suplementacja witaminą D

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Wirtuozi jazzu

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
775
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%