MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W Przesiece zmierzą się najlepsi

Wiadomości: Przesieka
Piątek, 18 maja 2012, 0:38
Aktualizacja: 0:39
Autor: MDvR
Fot. archiwum
Już za tydzień Przesieką zawładną najlepsi kolarze górscy w kraju. W sercu Karkonoszy – juz po raz piąty odbędą się Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim.

Weronika Rybarczyk, Marek Konwa, Piotr Brzózka - to nie tylko czołowi kolarze górscy w Polsce - to również studenci i członkowie Akademickiego Związku Sportowego, którzy wezmą udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim. W tym roku zgłoszona jest rekordowa liczba uczestników: 112 zawodniczek i 234 zawodników z 47 uczelni wyższych z całego kraju. Tradycyjnie już mistrzostwa rozpoczną się w piątek - weryfikacją zawodników i oficjalnym treningiem. W sobotę 26 maja odbędzie się wyścig indywidualny na czas kobiet oraz mężczyzn. Do pokonania będzie jedna runda o długości 6,3 km. Oprócz klasyfikacji w jeździe indywidualnej na czas, wyścig ten określi kolejność na starcie wyścigu głównego ze startu wspólnego, który rozegrany zostanie w niedzielę 27 maja. To podczas niego poznamy drużynowych i indywidualnych Akademickich Mistrzów Polski w XCO 2012. Na zwycięzców czekają nagrody m.in. produkty Shimano, BCM, Diagnostix, Nordhorn, Varta, Polar, TorQ, Zator, Mountval, Blacx.

Organizatorem tej największe w Polsce imprezy w cross-country jest Klub Uczelniany AZS Politechniki Wrocławskiej ZOD w Jeleniej Górze, który odpowiada również za cykl AZS MTB CUP.

Honorowy patronat nad imprezą objęli:
Jego Magnificencja Rektor Politechniki Wrocławskiej
Prezes Polskiego Związku Kolarskiego
Marszałek Województwa Dolnośląskiego
Wójt Gminy Podgórzyn

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dużo drożej za śmieci

Promesa dla powiatu

Bus był zepsuty?

Bilety MZK też podrożeją?

37. MFTU rozpoczęty!

Giną woreczki na psie odchody

Świetne półkolonie

PiS apeluje do mieszkańców

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
631
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%