MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W Promyczku pamiętali o babciach i dziadkach

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 20 stycznia 2017, 8:32
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2017, 8:20
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe wydarzenia wyraźnie zaznaczone w niejednym kalendarzu. W wielu domach i przedszkolach wnuczęta szykują wspaniałe prezenty dla ukochanych babć i dziadków. W tych dniach bez względu na wiek nasze myśli i serca kierowane są do tych ukochanych osób. O swoich babciach i dziadka pamiętały także przedszkolaki z jeleniogórskiego przedszkola Promyczek.

Dzięki nieocenionej pomocy wychowawców przygotowały piękny pokaz artystyczny, składający się z dwóch części. W pierwszej wystąpiły w programie jasełkowym, a w drugiej brawurowo wykonały piosenki okolicznościowe. Wzruszeniom nie było końca, tu i ówdzie pojawiła się łezka, bo podczas tak wspaniałych występów emocje musiały się pojawić.

Po przedstawieniu dzieci wręczyły upominki nestorom. Święto babci i dziadka w przedszkolach to także poczęstunek. Z tej okazji dyrekcja placówki zadbała o pyszne ciasta i napoje, cały czas panowała familijna, radosna atmosfera.

Dzień Babci i Dzień Dziadka obchodzony jest w wielu krajach na całym świecie. W Polsce jako datę utworzenia święta babci przyjmuje się rok 1964, później utworzono także Dzień Dziadka. W niektórych krajach jest to święto ruchome. W Stanach Zjednoczonych jest to oficjalne święto, zatwierdzone przez Kongres i Prezydenta USA.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mali przedsiębiorcy

Nadchodzą burze, może też mocno padać

Rodzinnie w "Muflonie"

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~M 20-01-2017 10:04
Czy Pan Autor może wyjaśnić dlaczego zawsze relacjonuje i publikuje uroczystości przedszkola biorąc pod uwagę tylko jedną grupę przedszkolną. Przecież w tych dniach kilka grup miało takie przedstawienia?! Jeśli już pisać o przedszkolu jako całości to może warto się pofatygować i zrobić zdjęcia z kilku dni i kilku grupom (tym bardziej, że przedstawienia odbyły się dzień po dniu), więc nie jest to chyba duży problem organizacyjny?! Można zacząć podejrzewać, że jak zwykle chodzi o znajomości ;-).
~x 20-01-2017 12:27
Gratulacje dla rodziców tej grupy,którzy zapraszają Pana Artura i pokazują co dzieje się w ich grupie!!!Autorze komentarza może trzeba się zaangażować w życie swojej grupy.....:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

To był piękny bal!

Komisja Kultury jednogłośnie

Masz pomysł na rozwój Twojej okolicy? Napisz wniosek w ramach JBO 2020  

Vaclav Havel na fotografiach

Słoneczny festyn w Jeżowie Sudeckim

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
295
Tak
34%
Nie
60%
Nie mam zdania
6%