MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W poszukiwaniu zimy

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Środa, 27 grudnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Arkadiusz Piekarz
Choć mamy astronomiczną najchłodniejszą porę roku, w Kotlinie Jeleniogórskiej po nocnym mrozie, widać w środę jedynie szron. Nie znaczy to jednak, że w górach nie ma śniegu.

Mało, bo mało – ale jednak. Biały puch, który pod koniec roku stał się niemal sensacją poszukiwaną przez miłośników zimy, jest w Szklarskiej Porębie Górnej i wyżej. Zimowe krajobrazy turyści mogą podziwiać z siedzisk wyciągu krzesełkowego na Szrenicę.

W drugi dzień świąt sporo było amatorów takich widoków, tym bardziej, że popularna kolejka, po przerwie konserwacyjnej, ruszyła w miniony piątek. – W zeszłym roku o tej porze śniegu było po pas, a może i więcej – zauważa Mirosław Kwiatkowski, turysta z Kujaw. – Teraz ledwo, ledwo, ale jest – dodaje ciesząc oczy zaśnieżonym szlakiem wiodącym pod wyciągiem na Szrenicę.

Ruszyły armatki dośnieżające Ski Areny. Na razie pozwala na to ujemna temperatura. Śnieg – choć w ilości nieporównywalnie mniejszej niż w ubiegłym roku o analogicznej porze, leży także na trasach Polany Jakuszyckiej.

To właśnie tam 30 i 31 grudnia odbędą się Zawody Sylwestrowe w sportach zaprzęgowych oraz rywalizacja psich zaprzęgów w różnych kategoriach. Udział zapowiedziało około 130 zawodników z Polski, Niemiec, Włoch, Francji i krajów Skandynawii.

Mieszkańcy i turyści Stary Rok pożegnają, a Nowy – przywitają na zabawie plenerowej w parku Esplanada. Przewidziano sporo atrakcji oraz pokaz sztucznych ogni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Powstaje taras widokowy na Szrenicy

Chcą odwołania przewodniczącej

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~gość 27-12-2006 15:25
byłam wczoraj w górach. Piękna pogoda i kilka centymetów śniegu na Hali szrenickiej
~Lechu 27-12-2006 17:41
W nocy na ,,Relaksie,, w Karpaczu próbowano śnieżyć, ciekaw jestem jak na innych stokach wyszło śnieżenie. Może ktoś wie.
~Molka 28-12-2006 7:30
Czy można pobiegać w Jakuszycach ?
~adamek 15-01-2007 4:46
szklarska ma malo siniegu ale jest ok zapraszamy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wybory: Zwycięstwo PiS

DPS po remoncie

Spór o edukację seksualną

Współpraca KPN z Muzeum Śląskim

Wzruszający spektakl niezwykłych aktorów

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
334
Tak
55%
Nie
37%
Nie wiem
8%