MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W poszukiwaniu chronostychów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 23 lutego 2010, 9:11
Aktualizacja: 9:11
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Wydawnictwo AD REM oraz portal Jelonka.com zapraszają Czytelników na zabawę w poszukiwaczy miejskich „kosztowności”. Nagrodą niespodzianką będą książki ufundowane przez współorganizatora zmagań.

Pod wspólnym tytułem „Szukamy skarbów Jeleniej Góry” będziemy przedstawiać pytania, na które odpowiedź można znaleźć – między wierszami lub bezpośrednio – na kartach najnowszej powieści Małgorzaty Lutowskiej „Skarby drzewa”.

Jednak lektura tej fascynującej opowieści, wpisującej się w projekt „Moja mała Ojczyzna” nie jest warunkiem koniecznym do udzielenia prawidłowej odpowiedzi na konkursowe pytania. Przypominamy jednakże, że po „Skarby drzewa” warto sięgnąć, nie tylko aby poznać Jelenią Górę widzianą oczyma bohaterów powieści. Jest tam także konkurs z cenną nagrodą – wycieczką z autorką w atrakcyjne miejsce.

Zadanie: Prosimy o wskazanie co najmniej trzech miejsc, gdzie w Jeleniej Górze są łacińskie inskrypcje z „ukrytymi” w treści rzymskimi oznaczeniami lat. Ten sposób przekazu podwójnej wiadomości był bardzo popularny w okresie baroku.

Odpowiedzi prosimy kierować na e-maila: redakcja@jelonka.com Macie Państwo czas, aby pomyśleć, udać się na spacer i przy okazji odkryć jeleniogórskie skarby. Rozwiązanie podamy w nadchodzący czwartek. Laureat wyłoniony w losowaniu w siedzibie wydawnictwa AD REM przy ulicy Okrzei 12 otrzyma nagrodę niespodziankę. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezes sądu okręgowego grozi procesami

Rzemiosła gotowe

Nowy rok szkolny w OREW Architekton

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Anita 24-02-2010 11:13
Lacińskie inskrypcje znajdują między innymi: na Ratuszu w J.G, w kosciele św, Erazma i Pankracego, na kosciłółku św.Anny, na Dworze"Czarne", na pomniku św.J.N w Cieplicach przy mostku na rzece Kammienna, a takze w Podgórzynie, Kowarach, Lomnicy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kto dyrektorem SP 11?

Szkolenia w ginących zawodach – trwa nabór

Będzie bezpieczniej

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
337
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%