MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

W poszukiwaniu chronostychów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 23 lutego 2010, 9:11
Aktualizacja: 9:11
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Wydawnictwo AD REM oraz portal Jelonka.com zapraszają Czytelników na zabawę w poszukiwaczy miejskich „kosztowności”. Nagrodą niespodzianką będą książki ufundowane przez współorganizatora zmagań.

Pod wspólnym tytułem „Szukamy skarbów Jeleniej Góry” będziemy przedstawiać pytania, na które odpowiedź można znaleźć – między wierszami lub bezpośrednio – na kartach najnowszej powieści Małgorzaty Lutowskiej „Skarby drzewa”.

Jednak lektura tej fascynującej opowieści, wpisującej się w projekt „Moja mała Ojczyzna” nie jest warunkiem koniecznym do udzielenia prawidłowej odpowiedzi na konkursowe pytania. Przypominamy jednakże, że po „Skarby drzewa” warto sięgnąć, nie tylko aby poznać Jelenią Górę widzianą oczyma bohaterów powieści. Jest tam także konkurs z cenną nagrodą – wycieczką z autorką w atrakcyjne miejsce.

Zadanie: Prosimy o wskazanie co najmniej trzech miejsc, gdzie w Jeleniej Górze są łacińskie inskrypcje z „ukrytymi” w treści rzymskimi oznaczeniami lat. Ten sposób przekazu podwójnej wiadomości był bardzo popularny w okresie baroku.

Odpowiedzi prosimy kierować na e-maila: redakcja@jelonka.com Macie Państwo czas, aby pomyśleć, udać się na spacer i przy okazji odkryć jeleniogórskie skarby. Rozwiązanie podamy w nadchodzący czwartek. Laureat wyłoniony w losowaniu w siedzibie wydawnictwa AD REM przy ulicy Okrzei 12 otrzyma nagrodę niespodziankę. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Uczniowie poznali wyniki

Laptopy dla dzieci z rodzin zastępczych

Minka na sobotni wieczór

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Anita 24-02-2010 11:13
Lacińskie inskrypcje znajdują między innymi: na Ratuszu w J.G, w kosciele św, Erazma i Pankracego, na kosciłółku św.Anny, na Dworze"Czarne", na pomniku św.J.N w Cieplicach przy mostku na rzece Kammienna, a takze w Podgórzynie, Kowarach, Lomnicy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Głos wicekuratora ws. szkoły w Sosnówce

Most w Pilchowicach pod ochroną!

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Stypendia dla najzdolniejszych

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
248
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
5%