Wiadomości: Region
Poniedziałek, 24 sierpnia 2015, 8:32
Aktualizacja: 8:38
Autor: Robert Balcerek
Kolejne sobotnio–niedzielne (22–23.08) zawody gry w kule, zorganizowane przez Jeleniogórski Klub Petanque, odbyły się na stadionie w Podgórzynie. Do rozgrywki w czwartej edycji turnieju o Puchar Wójta Gminy Podgórzyn tripletów stanęło 14 drużyn głównie dolnośląskich. Wystartowały dwie drużyny z Czech, które reprezentowały klub AURA Havlíčkův Brod.

Sobotnie zawody, sprawiając dużą niespodziankę, wygrali zawodnicy z TKKF Orle z Jeleniej Góry w składzie: Michał Kowal (kapitan), Tomasz Godziszewski i Karol Górny, którzy oprócz pucharów otrzymali vouchery od sponsora – TERM CIEPLICKICH. Drugie miejsce zajęła jedlińsko – dzierżoniowska drużyna: Ryszard Kowalski (kapitan), Daniel Daros i Jerzy Siara. Trzecie miejsce przypadło drużynie reprezentującej Klub Sportowy Petanque „Jedlina” z Jedliny Zdroju (Edward Serafin (kapitan), Kazimierz Jacak i Stanisław Piwko).

W niedzielę rozegrano turniej drużyn dwuosobowych o Puchar Lawendowego Wzgórza. W zawodach wzięły udział 32 drużyny w tym trzy z zaprzyjaźnionego klubu z Czech. Po siedmiu rundach gier turniejowych najlepsi okazali się zawodnicy reprezentujący Klub Petanque „Jedlina” z Jedliny Zdroju w składzie: Kamil Orpel (kapitan) i Maciej Rymarz, którzy także otrzymali wejściówki do Term Cieplickich. Drugie miejsce zajęli zawodnicy z klubu OKS Sokół Wrocław w składzie: Stanisław Jankowski (kapitan) i Georges Burtin. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy reprezentujący Klub Petanque „Jedlina” z Jedliny Zdroju - Sergiusz Gądek i Piotr Wijas.

Najlepsze, ósme miejsce z drużyn jeleniogórskich których wystartowało 6, zajęli: Katarzyna Nazarko (kapitan) i Robert Nazarko z Jeleniogórskiego Klubu Petanque.

Zawody wsparli: Gmina Podgórzyn, Termy Cieplickie, Anna i Jerzy Tatarkowie, właściciele pensjonatu Lawendowe Wzgórze w Zachełmiu oraz firma budowlana ROYCON.

- Chętnych do gry w kule zapraszamy na treningi i gry w każdą środę o godzinie 16.00 do Parku Norweskiego, oraz w niedziele o godzinie 15.00 na boiska Jeleniogórskiego Klubu Petanque na terenie lotniska Aeroklubu Jeleniogórskiego przy ulicy Łomnickiej.