MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

W planach punkt widokowy w wieży

Wiadomości: Stara Kamienica
Wtorek, 17 kwietnia 2018, 6:38
Aktualizacja: Środa, 18 kwietnia 2018, 6:13
Autor: WAC
Fot. WAC
Urząd Gminy w Starej Kamienicy po koniec kwietnia wystąpi do Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich o pieniądze na odbudowę wieży dawnego zamku. Znajdująca się w ruinie budowla po renowacji ma się zmienić w punkt widokowy.

We wnętrzu ma też powstać placówka wystawiennicza. Aby tak się stało, trzeba rozebrać metrowej wysokości najbardziej zniszczony fragment górnej części budowli. W zamian zostanie podwyższona ona o cztery metry oraz zadaszona i docelowo jej wysokość będzie wynosić ponad 14 metrów. Na górę wieży będzie można się dostać zewnętrzną klatką schodową. Według kosztorysu wartość inwestycji to około 800 tysięcy złotych.

Przypomnijmy. Samorząd Starej Kamienicy otrzymał już środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na kolejny etap renowacji zamkowych przyziemi. Trwa właśnie procedura przetargowa mająca wyłonić firmę, która będzie wykonawcą prac.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spódnice to kwintesencja kobiecości i elegancji w jednym

Stalowe rumaki w Karpaczu

Klasyki zjechały do Kowar

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Widzę 17-04-2018 7:49
Trzeba brać przykład z Czechów lub z wieży księcia Henryka nad Sosnówką .
~ 17-04-2018 8:37
A nie można napisać przy okazji o jaki zamek chodzi, gdzie dokładnie on się znajduje? Cokolwiek o nim?
~zaboberek 17-04-2018 9:31
Pamiętam,jak byłem dzieciakiem,to można było wejść na samą górę wieży widokowej na Strzeleckiej (Sołtysiej)Góry.Cóż to był za widok!
~viktoria 17-04-2018 12:15
A już myślałem że w Jeleniej Górze ktoś wpadł na pomysł uruchomienia wieży ratuszowej dla turystów. A tutaj znowu zawód. Wszystkie miejscowości dookoła coś robią ,a w Jelonce odwołują tylko przetargi
~18 sqandal 17-04-2018 13:00
taka renowacja to wywalenie kasy w błoto , kto tam będzie w tej Starej kamienicy oglądał widoki , no chyba ze miejscowi , ale ile razy można to oglądac a turyści no bez przesady ilu Ich rocznie odwiedza tą wioche ? no ile ?
~Pod Sołtysią 17-04-2018 13:26
Jest to zamek w centrum Starej Kamienicy. A ogólnie to GWIZDY dla władz Jeleniej Góry i stowarzyszenia Cieplic za robienie patologi turystycznej w naszym mieście. Pełno turystów w sezonie turystycznym chodzi z centrum Cieplic na górę Sołtysią i pytają się mnie o drogę na wieżę widokową. Niezłe zdziwienie musi być po przybyciu pod wieżę a wracając drogą powrotną obok mojego domu widzę jak się plują w twarz i zdziwieni że tak my wszyscy a raczej okoliczne władze dbamy o turystykę w naszym regionie. Może lepiej zaorać to wszystko i zlikwidować uzdrowisko, po co to komu?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Miejsca spotkań (na razie) zamknięte

Czytelniczka: drogo i brudno

Najcenniejsze kurioza w cieplickim muzeum

Jubileuszowy bieg w Szklarskiej Porębie

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
352
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%